Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sony Vaio VPCF12 touchpad  (Přečteno 1461 krát)

jardaz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Sony Vaio VPCF12 touchpad
« kdy: 14 Února 2011, 09:41:54 »
Pořídil jsem notebook Sony Vaio VPCF12. Naklonoval jsem disk s Ubuntu 9.4 z puvodniho notebooku HP Pavilion dv6. Následně jsem aktualizoval distribuci přes 10.04 až na 10.10. Problém co mám je příliš pomalý touchpad. Přejedu celý touchpad a pohnu se asi po 25% obrazovky a s tím se nedá dělat. Zkoušel jsem různé návody z netu, ale neuspěl jsem. Vůbec netuším jaký driver obsluhuje touchpad protože mi nefunguje z Menu: System->Predvolby->Touchpad   ( coz volá gsynaptics ).  Dostávám zprávu "Nelze spustit "Touchpad"  Nelze spustit proces potomka "gsynaptics" ( Adresář nebo soubor neexistuje ). Přitom ve Správci balíků vidím, že balík gsynaptics a gpointing-device-settings jsou nainstalovány ( a několikrát jsem zkoušel i přeinstalovat). Možná je problém, že ve vlastnostech balíku gsynaptics vidím toto:
/.
/usr
/usr/share
/usr/share/doc
/usr/share/doc/gsynaptics
/usr/share/doc/gsynaptics/changelog.Debian.gz
/usr/share/doc/gsynaptics/changelog.gz
/usr/share/doc/gsynaptics/copyright

Takže nic spustitelného co by se jmenovalo gsynaptics.

Ještě větší sranda je když nainstaluji na prázdný disk čistý Ubuntu 10.10 to už pak touchpad není rozpoznán vůbec a nefunguje.

Umíte mi někdo poradit jak zjistím co obsluhuje můj touchpad a jak by se případně dala zvýšit jeho citlivost ?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.