Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu se nezdařila  (Přečteno 3412 krát)

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Instalace Ubuntu se nezdařila
« kdy: 16 Února 2011, 22:30:34 »
Zdravím všechny. V úvodu chci říci, že mne nadcla možnost mít jiný operační systém než Windows a začal jsem se zasvěcovat do světa Linux. Zaujala mne distribuce Ubuntu, kterou jsem se rozhodl vyzkoušet. Jsem úplný začátečník a tak jsem postupoval dle návodu: http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD.

Z http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout jsem si stáhl obraz Ubuntu 10.10 http://releases.ubuntu.cz/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso a ten jsem zkontroloval dle návodu http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola%20MD5 a stažené iso bylo v pořádku.

Vypálil jsem obraz disku na CD, změnil jsem v BIOSU pořadí bootování, vložil jsem do mechanika CD a nechal počítač naběhnout, systém mi ale z CD nenaběhl.

Přešel jsem k postupu Zavedení CD z prostředí MS Windows dle http://wiki.ubuntu.cz/Zaveden%C3%AD%20syst%C3%A9mu%20z%20CD, pomocí tohoto návodu se mi podařilo z CD nabootovat, ale vůbec mi nenaběhla nabídka viz http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD, kde by měla být možnost vybrat si zda chci spustit instalaci nebo zkusit si Ubuntu z Live CD.

Proto jsem překročil k možnosti nainstalování pomocí Wubi přímo ve Windows dle http://wiki.ubuntu.cz/Wubi, abych vyloučil špatně vypálené CD stáhl jsem Wubi z http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/windows-installer, opět jsem ho zkontoloval pomocí MD5, do stejného adresáře jako Wubi jsem nakopíroval zkontrolovaný soubor ubuntu-10.10-desktop-i386.iso a spustil jsem Wubi instalátor. Vybral jsem Disk C:, 7GB; Ubuntu; Czech; Test; test; test a klikl na instalovat. Došlo k přípravě souborů, poté jsem dal restartovat nyní a po restartu jsem vybral Ubuntu. Začal se odečítat čas od 4 s a když jsem nic nezmáčkl naskočilo fialové okno a nic.

Počítač jsem opět nabootoval do Windows, pomocí Wubi Ubuntu odinstaloval a poté postup opakoval až do doby k po výběru Ubuntu začal odpočítavat čas od 4s, kdy jsem zmáčkl Esc a vybral Záchranný grafický režim. Nyní už se instalace rozběhla, ale na nic se již na mne nedotazovala (nastavení času; nastavení rozložení klávesnice; vytvoření uživatele; atd). Po skončení instalace jsem spustil Ubuntu, ale otevřela se mi jen černá obrazovka s bílým textem, řekl bych že šlo o terminál, chtělo to po mně zadat jméno a heslo a po zadání se zobrazilo test@olymp:~$, zkoušel jsem zadávat příkaz cd, ls a pwd a fungují, jak se mám ale dostat do grafického prostředí? Ještě jsem zapomněl podotknout, že PC nemám připojený k internetu. Když jsem zkusil zadat sudo apt-get install desktop-ubuntu a napsalo mi to E: Nemohu najít balík desktop-ubuntu.

Můžete mi někdo poradit, jak Ubuntu na mém PC rozchodit. Začínám být bezradný ???
Předem děkuji ;)

Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2011, 00:18:23 »
Napis, na jakem hardware to zkousis (dulezity je hlavne typ zakladni desky a graficka karta, pripadne mnozstvi pameti)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2011, 01:39:25 »
Jako hlavní problém vidím nemožnost spuštění systému z CD, osobně bych totiž pro vážnou práci doporučoval mít Ubuntu instalované na vlastním diskovém oddíle jako nezávislý systém.

Citace
systém mi ale z CD nenaběhl.

Co se konkrétněji dělo? Mohl bys to třeba vyfotit a hodit na imageshack?

Citace
otevřela se mi jen černá obrazovka s bílým textem, řekl bych že šlo o terminál, chtělo to po mně zadat jméno a heslo a po zadání se zobrazilo test@olymp:~$ (...) jak se mám ale dostat do grafického prostředí?

Do gr. prostř. by ses dostal příkazem startx.

Pokud by ale bylo všechno OK, tak by gr. prostř. asi naběhlo samo. (V záchranném režimu to obvykle jde o to spíše.) Zřejmě stejný problém, jako jsem psal nahoře s tím startem z CD. Možností, co zkusit, je mnoho.

Napiš prosím ten typ hardware, hlavně označení počítače a grafické karty. Zkus sem nějak zkopirovat, co ti do souboru vypíše program lshw > muj_hardware.txt

Citace
Když jsem zkusil zadat sudo apt-get install desktop-ubuntu a napsalo mi to E: Nemohu najít balík desktop-ubuntu.
Máš-li dojem, že se možná nenainstalovaly potřebné programy z Ubuntu (?), doinstalují se příkazem sudo apt-get install ubuntu-desktop
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Rover623

Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2011, 07:46:52 »
Když se dostaneš alespoň do terminálu,co vyrobí příkaz
Kód: [Vybrat]
startx

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2011, 08:11:32 »
Možná jste si nikdo nevšiml, nemá připojen internet. Jakékoli rady ohledně instalace apod. jsou zbytečné, dokud si nevyrobí vlastní instalační balíčky. Já bych to viděl jako prioritu, napřed internet a pak cokoli dalšího.

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2011, 22:21:08 »
Tak jsem zkusil vše, co jste mi poradili:
1) Ubuntu se snažím rozjet na PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB DDR RAM, MB Asus A7V600-X a Grafická karta NVIDIA GeForce4 MX 4000
2) Po nabootování do Ubuntu se zobrazí obrazovka viz Screen1.jpg
3) Dále je na screenu1 vidět odezva na nalogování a odezva na příkaz startx
4) Screen2.jpg ukazuje spuštění příkazu lshw > muj_hardware.txt a také začátek po napsání pouze lshw
5) Po napsání lshw se po chvíli začne vypisovat spoustu informací na obrazovku, projede to strašně rychle a pak to skončí viz Screen3.jpg

Mám tyto otázky:
 ???1) Je možno, aby příkaz lshw udával informace po částech vždy jen to, co se vleze na obrazovku a po potvrzení se přesunul dále?
 ???2) Je nutné být tedy připojen při instalaci k netu? A když budu k netu připojen, instalace proběhne v pořádku?

Děkuji moc

[attachment deleted by admin]
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2011, 23:14:42 »
Prosím Tě, to je snad jasné, že musíš mít k dispozici aktualizační soubory. A ty získáš buď připojením ke zdroji na internetu, v závislosti na repozitářích, nebo si musíš vytvořit instalační medium svoje a z něj aktualizovat. O tom si musíš něco přečíst.  Zase ho vytvoříš jedině z internetu, nebo snad Ti ho musí udělat někdo s připojením.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2011, 23:29:04 »
Na beznu instalaciu nepotrebuje internet.
Prikaz lshw > muj_hardware.txt ti vytvori subor v /home/tvoje_prihlasovacie_meno/muj_hardware.txt. Ak su tie screeny spravne tak u teba
Kód: [Vybrat]
/home/test/muj_hardware.txtPrezriet si ho mozes pomocou prikazu
Kód: [Vybrat]
nano /home/test/muj_hardware.txtPrezeranie ukoncis pomocou ctrl+x a na otazku ulozenia stlacis n.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2011, 21:55:39 »
Prosím Tě, to je snad jasné, že musíš mít k dispozici aktualizační soubory. A ty získáš buď připojením ke zdroji na internetu, v závislosti na repozitářích, nebo si musíš vytvořit instalační medium svoje a z něj aktualizovat. O tom si musíš něco přečíst.  Zase ho vytvoříš jedině z internetu, nebo snad Ti ho musí udělat někdo s připojením.
Kde si můžu o tomto více přečíst?
Provedl jsem příkaz nano /home/test/muj_hardware.txt, který mi přečetl tex´ták viz přílohy. Je možné tento texťák otevřít ve Windows? Nikde jsem ho totiž ve Windowsech nenašel.
Děkuji

PS: nelze mi zde vložit další přílohy ani napsat další odpověď (asi dokud mi někdo neodpoví)

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 22 Února 2011, 22:03:16 od martin.nohejl »
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

Rover623

Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #9 kdy: 23 Února 2011, 09:29:33 »
Windows neumí číst z ext4 a dokonce na to nemají ani žádný nástroj který by podporu dodal

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #10 kdy: 23 Února 2011, 22:50:35 »
Ahoj, rekl bych, ze je problem s grafickou kartou, nejnovejsi verze ubuntu obsahuje bohuzel svobodny ovladac pro graficke karty nvidia, ktery dela tyto problemy.

Doporucuji nasledujici:
-pripoj PC k internetu
z terminalu zadej

sudo apt-get update

tim se nacte aktualni seznam baliku, pak

sudo apt-get install nvidia-96

tim se nainstaluje ovladac graficke karty.
pak dej vedet, jestli nabehne graficke prihlaseni, popripade co se zmeni po zadani start-x

Kazdopadne pro lepsi chod doporucuju upgrade graficke karty na novejsi nvidia...

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Instalace Ubuntu se nezdařila
« Odpověď #11 kdy: 25 Února 2011, 21:57:48 »
Windows neumí číst z ext4 a dokonce na to nemají ani žádný nástroj který by podporu dodal
Co jsem se probíral návody, tak jsem našel, že program Ext2Read (file:///G:/P%C5%99%C3%ADstup%20na%20linuxov%C3%A9%20disky%20z%20Windows.htm) dokáže přečíst i ext4, ještě jsem to ale nezkusil.

Ahoj, rekl bych, ze je problem s grafickou kartou, nejnovejsi verze ubuntu obsahuje bohuzel svobodny ovladac pro graficke karty nvidia, ktery dela tyto problemy.

Doporucuji nasledujici:
-pripoj PC k internetu
z terminalu zadej

sudo apt-get update

tim se nacte aktualni seznam baliku, pak

sudo apt-get install nvidia-96

tim se nainstaluje ovladac graficke karty.
pak dej vedet, jestli nabehne graficke prihlaseni, popripade co se zmeni po zadani start-x

Kazdopadne pro lepsi chod doporucuju upgrade graficke karty na novejsi nvidia...
Není možno to připojení nějak obejít, na svém PC připojení nemám, takže bych musel PC složitě přenášet. Nedá se stáhnout potřebné soubory a pak je nějakým příkazem nainstalovat?



Tak v sobotu sem u známých připojil můj PC k počítači a po zadání příkazu sudo apt-get update a sudo apt-get install nvidia-96 do terminálu se aktualizovali balíky a nainstalovali ovladače pro grafickou kartu. Po zadání startx se vypsalo:

 
mount: mounting /dev/sdb1 on /root failed: invalid argument
sh: ntfs: unknown operand
sh: vfat: unknown operand
mount: mounting /root on /host failed: invalid argument
Alert! /host/ubuntu/disks/root.disk does not exist. Dropping to a shell!

BusyBox v 1.15.3 (ubuntu 1:1.15.3-1ubuntu5)

Built-in shell (ash)

Enter ´help´for a list of built-in commands. (initramfs)

 

A nenajede ani terminál. Po restartování a vybráním ubuntu naběhne GNU GRUB version 1.98+20100804-5ubuntu2 (jako vždycky), když zde vyberu:

 

Ubuntu, linux 2.6.35-22-generic

 

Naběhne zase hláška Alert! …. jako výše

 

Když vyberu:

Ubuntu, linux 2.6.35-22-generic (recovery mode)

 

Začne se na obrazovce zobrazovat text a nakonec se vypíše hláška Alert! …. jako výše, ale někdy naběhne výběr, kde lze vybrat něco jako Resume normal boot a poté se dostanu do terminálu, kde po zadání jména a hesla můžu zadat startx a poté mi naběhne grafické prostředí.

To prostředí není ale plně počeštěné, většina věcí je v angličtině, všiml jsem si, že česky je Datum (ne úno 27) a složky v PLACES: (Dokumenty, hudba, obrázky, videa, stažené) a SYSTEM-ADMINISTRATION-JAZYKOVÁ PODPORA.

 

1.Lze z využitím nějakého příkazu zadaného do terminálu toto prostředí korektně počeštit?

2.Lze nějak zařídit, aby grafické prostředí naběhlo již při vybrání Ubuntu, linux 2.6.35-22-generic v Grubu bez nutnosti zadávat startx (připomínám, že momentálně mi při vybrání Ubuntu, linux 2.6.35-22-generic nenaběhne ani terminál).

Při zadání „e“ na položce Ubuntu, linux 2.6.35-22-generic v Grubu se vypíše toto nastavení:

insmod part_msdos

insmod ntfs

set root=´ (hd1,msdos1)´

serch –no-floppy –fs-uuid –set 588ce06d8ce0745a

loopback loop0 /ubuntu/disks/root.disk

set root=(loop0)

linux /boot/wmlinuz-2.6.35-22-generic root=/dev/sdb1 loop=/ubuntu/disks\

/root.disk ro   guiet splash

Initrd /boot/initrd.img-2.6.35-22-generic

 

Příkaz lshw > muj_hardware.txt mi vytvoří soubor muj_hardware.txt, v kterém je uvedeno toto:

ubuntu
    description: Tower Computer
    product: System Name
    vendor: System Manufacturer
    version: System Version
    serial: SYS-1234567890
    width: 32 bits
    capabilities: smbios-2.3 dmi-2.3
    configuration: boot=normal chassis=tower
  *-core
       description: Motherboard
       product: A7V600-X
       vendor: ASUSTeK Computer INC.
       physical id: 0
       version: REV 1.xx
       serial: xxxxxxxxxxx
     *-firmware
          description: BIOS
          vendor: Award Software, Inc.
          physical id: 0
          version: ASUS A7V600-X ACPI BIOS Revision 1009 (06/28/2005)
          size: 64KiB
          capacity: 192KiB
          capabilities: pci pnp apm upgrade shadowing escd cdboot bootselect socketedrom edd int13floppy360 int13floppy1200 int13floppy720 int13floppy2880 int5printscreen int9keyboard int14serial int17printer int10video acpi usb agp
     *-cpu
          description: CPU
          product: AMD Athlon(TM) XP 1700+
          vendor: Advanced Micro Devices [AMD]
          physical id: 4
          bus info: cpu@0
          version: 6.8.1
          slot: SOCKET A
          size: 1100MHz
          capacity: 2250MHz
          width: 32 bits
          clock: 100MHz
          capabilities: fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mp mmxext 3dnowext 3dnow up
        *-cache:0
             description: L1 cache
             physical id: 9
             slot: L1 Cache
             size: 128KiB
             capacity: 128KiB
             capabilities: pipeline-burst synchronous internal write-back data
        *-cache:1
             description: L2 cache
             physical id: a
             slot: L2 Cache
             size: 256KiB
             capacity: 8MiB
             capabilities: pipeline-burst synchronous internal write-back data
     *-memory
          description: System Memory
          physical id: 2b
          slot: System board or motherboard
          size: 512MiB
          capacity: 3GiB
        *-bank:0
             description: DIMM DRAM Synchronous
             physical id: 0
             slot: DDR 1
             size: 512MiB
             width: 64 bits
        *-bank:1
             description: DIMM DRAM Synchronous [empty]
             physical id: 1
             slot: DDR 2
        *-bank:2
             description: DIMM DRAM Synchronous [empty]
             physical id: 2
             slot: DDR 3
     *-pci
          description: Host bridge
          product: VT8377 [KT400/KT600 AGP] Host Bridge
          vendor: VIA Technologies, Inc.
          physical id: 100
          bus info: pci@0000:00:00.0
          version: 80
          width: 32 bits
          clock: 66MHz
          configuration: driver=agpgart-via
          resources: irq:0 memory:f8000000-fbffffff
        *-pci
             description: PCI bridge
             product: VT8237/VX700 PCI Bridge
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 1
             bus info: pci@0000:00:01.0
             version: 00
             width: 32 bits
             clock: 66MHz
             capabilities: pci pm normal_decode bus_master cap_list
             resources: memory:ee000000-efdfffff memory:eff00000-f7ffffff
           *-display
                description: VGA compatible controller
                product: NV18 [GeForce4 MX 4000]
                vendor: nVidia Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:01:00.0
                version: c1
                width: 32 bits
                clock: 66MHz
                capabilities: pm agp agp-3.0 vga_controller bus_master cap_list rom
                configuration: driver=nouveau latency=64 maxlatency=1 mingnt=5
                resources: irq:16 memory:ee000000-eeffffff memory:f0000000-f7ffffff memory:effe0000-efffffff
        *-firewire
             description: FireWire (IEEE 1394)
             product: uPD72874 IEEE1394 OHCI 1.1 3-port PHY-Link Ctrlr
             vendor: NEC Corporation
             physical id: d
             bus info: pci@0000:00:0d.0
             version: 01
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm ohci bus_master cap_list
             configuration: driver=firewire_ohci latency=32
             resources: irq:16 memory:ed800000-ed800fff
        *-storage:0
             description: SATA controller
             product: SiI 3114 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller
             vendor: Silicon Image, Inc.
             physical id: e
             bus info: pci@0000:00:0e.0
             logical name: scsi5
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 66MHz
             capabilities: storage pm vendor_specific bus_master cap_list rom emulated
             configuration: driver=sata_sil latency=32
             resources: irq:17 ioport:d800(size=8) ioport:d400(size=4) ioport:d000(size=8) ioport:b800(size=4) ioport:b400(size=16) memory:ed000000-ed0003ff memory:20000000-2007ffff
           *-disk
                description: ATA Disk
                product: WDC WD1001FALS-0
                vendor: Western Digital
                physical id: 0.0.0
                bus info: scsi@5:0.0.0
                logical name: /dev/sdb
                version: 05.0
                serial: WD-WCATR0160295
                size: 931GiB (1TB)
                capabilities: partitioned partitioned:dos
                configuration: ansiversion=5 signature=d340e4cf
              *-volume:0
                   description: Windows NTFS volume
                   physical id: 1
                   bus info: scsi@5:0.0.0,1
                   logical name: /dev/sdb1
                   logical name: /host
                   version: 3.1
                   serial: 4ecde9ad-c7fe-9e44-9abe-87994781de2c
                   size: 458GiB
                   capacity: 458GiB
                   capabilities: primary bootable ntfs initialized
                   configuration: clustersize=4096 created=2010-05-11 14:52:51 filesystem=ntfs label=System modified_by_chkdsk=true mount.fstype=fuseblk mount.options=rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other,blksize=4096 mounted_on_nt4=true resize_log_file=true state=mounted upgrade_on_mount=true
              *-volume:1
                   description: Windows NTFS volume
                   physical id: 2
                   bus info: scsi@5:0.0.0,2
                   logical name: /dev/sdb2
                   version: 3.1
                   serial: 9aa4c518-ae49-9543-af13-b8a0c3aa7efc
                   size: 472GiB
                   capacity: 472GiB
                   capabilities: primary ntfs initialized
                   configuration: clustersize=4096 created=2010-05-11 13:44:27 filesystem=ntfs label=Data state=clean
        *-storage:1
             description: RAID bus controller
             product: VIA VT6420 SATA RAID Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: f
             bus info: pci@0000:00:0f.0
             version: 80
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: storage pm bus_master cap_list
             configuration: driver=sata_via latency=32
             resources: irq:20 ioport:b000(size=8) ioport:a800(size=4) ioport:a400(size=8) ioport:a000(size=4) ioport:9800(size=16) ioport:9400(size=256)
        *-ide
             description: IDE interface
             product: VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: f.1
             bus info: pci@0000:00:0f.1
             logical name: scsi2
             logical name: scsi3
             version: 06
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: ide pm bus_master cap_list emulated
             configuration: driver=pata_via latency=32
             resources: irq:20 ioport:1f0(size=8) ioport:3f6 ioport:170(size=8) ioport:376 ioport:9000(size=16)
           *-disk
                description: ATA Disk
                product: IC35L080AVVA07-0
                vendor: Hitachi
                physical id: 0
                bus info: scsi@2:0.0.0
                logical name: /dev/sda
                version: VA4O
                serial: VNC402A4D2S6YA
                size: 76GiB (82GB)
                capabilities: partitioned partitioned:dos
                configuration: ansiversion=5 signature=fadec62c
              *-volume:0
                   description: Extended partition
                   physical id: 1
                   bus info: scsi@2:0.0.0,1
                   logical name: /dev/sda1
                   size: 10001MiB
                   capacity: 10001MiB
                   capabilities: primary extended partitioned partitioned:extended
                 *-logicalvolume
                      description: HPFS/NTFS partition
                      physical id: 5
                      logical name: /dev/sda5
                      capacity: 10001MiB
              *-volume:1
                   description: Windows NTFS volume
                   physical id: 2
                   bus info: scsi@2:0.0.0,2
                   logical name: /dev/sda2
                   version: 3.1
                   serial: 7a965e10-071a-6141-bc3a-dcf40aa9c43c
                   size: 66GiB
                   capacity: 66GiB
                   capabilities: primary bootable ntfs initialized
                   configuration: clustersize=4096 created=2007-02-28 18:39:31 filesystem=ntfs label=Stary_disk1 state=clean
           *-cdrom
                description: DVD-RAM writer
                product: DVDRAM GSA-4167B
                vendor: HL-DT-ST
                physical id: 1
                bus info: scsi@3:0.0.0
                logical name: /dev/cdrom
                logical name: /dev/cdrw
                logical name: /dev/dvd
                logical name: /dev/dvdrw
                logical name: /dev/scd0
                logical name: /dev/sr0
                version: DL11
                capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
                configuration: ansiversion=5 status=nodisc
        *-usb:0
             description: USB Controller
             product: VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 10
             bus info: pci@0000:00:10.0
             version: 81
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm uhci bus_master cap_list
             configuration: driver=uhci_hcd latency=32
             resources: irq:21 ioport:8800(size=32)
        *-usb:1
             description: USB Controller
             product: VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 10.1
             bus info: pci@0000:00:10.1
             version: 81
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm uhci bus_master cap_list
             configuration: driver=uhci_hcd latency=32
             resources: irq:21 ioport:8400(size=32)
        *-usb:2
             description: USB Controller
             product: VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 10.2
             bus info: pci@0000:00:10.2
             version: 81
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm uhci bus_master cap_list
             configuration: driver=uhci_hcd latency=32
             resources: irq:21 ioport:8000(size=32)
        *-usb:3
             description: USB Controller
             product: VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 10.3
             bus info: pci@0000:00:10.3
             version: 81
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm uhci bus_master cap_list
             configuration: driver=uhci_hcd latency=32
             resources: irq:21 ioport:7800(size=32)
        *-usb:4
             description: USB Controller
             product: USB 2.0
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 10.4
             bus info: pci@0000:00:10.4
             version: 86
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm ehci bus_master cap_list
             configuration: driver=ehci_hcd latency=32
             resources: irq:21 memory:ec800000-ec8000ff
        *-isa
             description: ISA bridge
             product: VT8237 ISA bridge [KT600/K8T800/K8T890 South]
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 11
             bus info: pci@0000:00:11.0
             version: 00
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: isa pm bus_master cap_list
             configuration: latency=0
        *-multimedia
             description: Multimedia audio controller
             product: VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 11.5
             bus info: pci@0000:00:11.5
             version: 60
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm cap_list
             configuration: driver=VIA 82xx Audio latency=0
             resources: irq:22 ioport:e000(size=256)
        *-communication UNCLAIMED
             description: Communication controller
             product: AC'97 Modem Controller
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 11.6
             bus info: pci@0000:00:11.6
             version: 80
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm cap_list
             configuration: latency=0
             resources: ioport:e500(size=256)
        *-network
             description: Ethernet interface
             product: VT6102 [Rhine-II]
             vendor: VIA Technologies, Inc.
             physical id: 12
             bus info: pci@0000:00:12.0
             logical name: eth0
             version: 78
             serial: 00:13:d4:26:7d:8e
             size: 10MB/s
             capacity: 100MB/s
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pm bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
             configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=via-rhine driverversion=1.4.3 duplex=half latency=32 link=no maxlatency=8 mingnt=3 multicast=yes port=MII speed=10MB/s
             resources: irq:23 ioport:7400(size=256) memory:ec000000-ec0000ff
 

Ve Windows XP soubor C:\ubuntu\disks\root.disk vidím  ??? ??? ??? ??? ???
« Poslední změna: 28 Února 2011, 21:43:49 od martin.nohejl »
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.