Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prístup na lokálny PulseAudio server z aplikácie bežiacej cez ssh  (Přečteno 760 krát)

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Ahoj,
Keďže názov témy je dosť nejednoznačný, pokúsim sa trochu priblížiť situáciu. Potrebujem spustiť lastfm na HTPC, no jeho GUI chcem vidieť na notebooku. spustím ho z notebooku pomocou príkazu
Kód: [Vybrat]
ssh -Y 192.168.1.2 'lastfm'Problém je, že neprehráva zvuky. Skúšal som samozrejme aj iné aplikácie, napr. vlc, ktoré hneď po spustení prehrávania vypíše
Kód: [Vybrat]
[0x2add138] pulse audio output: No. of Audio Channels: 2
[0x2add138] pulse audio output error: Failed to connect to server: Connection refused

Skúšal som povoliť modul umožnujúci tcp spojenia v /etc/pulse/default.pa, aj pomocou paprefs.
Myslím že to ale aj tak bolo zbytočné, keďže sa v podstate nejedná o vzdialenú, ale o lokálnu aplikáciu.
V prípade že spustím aplikáciu bez GUI - iba v konzole, zvuk funguje bez problémov.

Skúšal som si aj vypísať systémové premenné pomocou commandu printenv, no nenašiel som nič čo by sa týkalo pulseaudio servra.

edit______________________________

Ok, práve som skúsil rovnaký command (ssh -Y 192.168.1.2) z mobilu (n900) a zvuk na HTPC beží ako má, takže problém bude asi v tom, že sa aplikácia snaží pristupovať k miestnemu pulseaudio servru na notebooku. Môj skromný odhad je, že pôjde o ubuntu-specific bug, keďže na mobile mám tiež debian-based distro ktoré tiež používa pulseaudio...
keby som si začal účtovať riešenie problémov spôsobených canonicalom, tak mám už parádnu dovolenku :P

edit2_____________________________

Dnes som to testol cez Windows7, Putty a Xming - funguje bez problémov
Staršia verzia ubuntu (tiež obsahujúca pulseaudio) - bez zvuku

Vopred ďakujem za každú radu
« Poslední změna: 02 Března 2011, 20:07:18 od Deafboy »
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Prístup na lokálny PulseAudio server z aplikácie bežiacej cez ssh
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2011, 20:28:17 »
Tak som skúsil tú najmenej logickú vec aká ma napadla. odkomentovať load-module module-native-protocol-tcp v /etc/pulse/default.pa, tento krát na notebooku. Tzn že audio teraz tečie zo servra na notebook a naspäť na server - kde sa prehráva. Ako to páni autori mysleli pri písaní kódu neviem, no zdá sa to byť postavené na hlavu. Tento topic nebudem označovať za solved, pretože toto je len workaround. Ak by niekto vedel ako zabrániť prvotnému automatickému forwardu zvuku so servra na notebook budem rád.
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.