Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sekání systému, při pohybu myši vše plynulé  (Přečteno 1563 krát)

mmaverikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Sekání systému, při pohybu myši vše plynulé
« kdy: 03 Března 2011, 09:58:17 »
Zdarec lidi,
mám hooodně divné problém. Systém funguje v pohodě, vše jak má až na to, že jakmile nehýbu myší, tak se celý systém seká. MP3 funguje, přestanu hýbat myší (popř.nechám hrát hudbu a odejdu) a hudba se začne sekat. To samé třeba když spustím update a ono to stahuje data, vše jede v pořádku až do chvíli kdy přestanu cokoli dělat, to se stahování sekne a rozjede se až zase myší pohnu. Mám nějaký text, začnu ho mazat a uprostřed mazání se to sekne a jak pohnu myší, tak to jede dál. Mám kubuntu 10.10 včera nově nainstalované, musel jsem vyměnit graf. kartu (nvidia za ati), s nvidii vše fungovalo jak má. Ve W7 žádné problémy. Dělá to i s flash videem.  Četl jsem, že to může být i kvůli podtaktování CPU při nízké zátěži, ale to nevysvětluje, že když hýbu myší, tak to jede v poho ... Máte nějaké typy???

vasa81

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
    • blog.vasa81.cz
Re: Sekání systému, při pohybu myši vše plynulé
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2011, 10:26:02 »
Tu grafiku jsi menil pred nebo po instalaci Ubuntu?

Muzes si zkusit otevrit terminal a zadat "top" nebo lepe "htop" a podivat se, zda nekaky program pri tve neaktivite nevytezuje CPU.

mmaverikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Sekání systému, při pohybu myši vše plynulé
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2011, 11:04:12 »
no to kubunto jsem instaloval po tom, co jsem ji vyměnil, protože to původní po předělání udělalo jen velký bordel ... zkusím ty topy, ale dělalo to i když jsme nic zapnuto neměl, typuju to na problém s tou atinou, protože to tohle dělali i s tím kubuntu hned po předělání a to jsem si myslel, že bude problém v ovladačích, co tam zůstali po té nvidii

mmaverikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Sekání systému, při pohybu myši vše plynulé
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2011, 18:00:12 »
tak z výpisu z topu vidím, že to nijak vytížené není, jak se to sekne, spíš si myslím, že to fakt bude mít něco společného s tím radeonem ... ale i když jsem nechal jen svobodné ovladače, tak to dělalo taky, tak fakt nevím, budu rád za jakoukoli radu :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.