Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 3  (Přečteno 13567 krát)

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #50 kdy: 26 Března 2011, 09:18:54 »
Nedalo mi to a chtěl jsem Unity vidět v akci (a zároveň vyzkoušet ŽivéUSB) a nezdá se mi to vůbec špatné. Celé mi to připomíná hlavní lištu u Win, která se mi zamlouvá. Ovšem problém je, že když nějaké okno maximalizuji, lišta zmizí, a nejde nijak triviálně kliknout a otevřít jiné okno. Tři ovládací tlačítka v horním panelu při maximalizaci taky nejsou špatný nápad na ušetření místa. Po chvíli se začala plocha střídat s černou obrazovkou a nakonec tam zůstala jen ta černá, ale to je věc jiná. Snad nějak dodělají jednoduché přepínání mezi okny, nebo bude úplně nový koncept? Předesílám, že jsem zatím viděl maximálně obrázky, nic jsem nečetl.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #51 kdy: 26 Března 2011, 09:22:25 »
Znovu zobrazení postranního panelu: tlačítko Super (Win) nebo najet do levého horního rohu (logo Ubuntu).

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #52 kdy: 26 Března 2011, 12:24:33 »
Přepínání oken je někdy problematické, zvlášť, když nějaké okno zobrazuje v přepínači jen Compiz a člověk má po ruce jen myš :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #53 kdy: 26 Března 2011, 14:52:56 »
Znovu zobrazení postranního panelu: tlačítko Super (Win) nebo najet do levého horního rohu (logo Ubuntu).
Ta mys ti funguje tak ako si to popisal? Ja na tom menu musim este kliknut inak sa mi panel skryje ked zidem z loga. To kliknutie sa mi zda byt zbytocne. Stacilo by aby to fungovalo ako v klasickom menu, nabehnem na ikonu a po zbehnuti na panel ostane otvoreny kym si nevyberiem alebo zneho nezbehnem bokom..
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #54 kdy: 26 Března 2011, 15:14:17 »
Znovu zobrazení postranního panelu: tlačítko Super (Win) nebo najet do levého horního rohu (logo Ubuntu).
Ta mys ti funguje tak ako si to popisal? Ja na tom menu musim este kliknut inak sa mi panel skryje ked zidem z loga. To kliknutie sa mi zda byt zbytocne. Stacilo by aby to fungovalo ako v klasickom menu, nabehnem na ikonu a po zbehnuti na panel ostane otvoreny kym si nevyberiem alebo zneho nezbehnem bokom..

Tohle má fungovat tak, že klikat netřeba, jen musíš myší dojet až do rohu.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #55 kdy: 26 Března 2011, 16:19:16 »
Opět jsem ze zvědavosti zkusil místo KDE Unity, ale mimo lepšího vzhledu se skoro nic nezměnilo :( Zkusil jsem Firefox hodit na celou obrazovku a nemohl se ho potom žádným jednoduchým způsobem zbavit. Boční panel nešlo vystrčit za žádnou cenu ani super klávesa nepomohla a myš už vůbec ne :( Jak je dobře že tu máme i jiné alternativy prostředí si vždy člověk uvědomí když Unity vyzkouší.

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #56 kdy: 26 Března 2011, 23:15:58 »
Znovu zobrazení postranního panelu: tlačítko Super (Win) nebo najet do levého horního rohu (logo Ubuntu).
Ta mys ti funguje tak ako si to popisal? Ja na tom menu musim este kliknut inak sa mi panel skryje ked zidem z loga. To kliknutie sa mi zda byt zbytocne. Stacilo by aby to fungovalo ako v klasickom menu, nabehnem na ikonu a po zbehnuti na panel ostane otvoreny kym si nevyberiem alebo zneho nezbehnem bokom..

Tohle má fungovat tak, že klikat netřeba, jen musíš myší dojet až do rohu.

Také na to musím kliknout, jinak panel zmizí. Předpokládám, že panel půjde zobrazit i permanentně. Jiná věc, co mě potěšila jsou okna na půlku plochy, nejspíš se to každý den nevyužije, ale když už to člověk potřebuje, může to použít.

Edit: Samozřejmě máte pravdu, stačí dojet až úplně do rohu, právě jsem v Natty a vidím to, díky.
« Poslední změna: 26 Března 2011, 23:38:43 od Speirs »
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #57 kdy: 27 Března 2011, 11:11:09 »
Nemáte tušení jak se bude řešit to jak je kontextové menu v horní liště když bude delší než je lišta?
Já třeba na svém netbooku pokud pustím firefox tak mi chybí poslední možnost Nápověda, ale jsou aplikace které mají opravdu dlouhé menu.  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #58 kdy: 28 Března 2011, 15:30:58 »
Nemáte tušení jak se bude řešit to jak je kontextové menu v horní liště když bude delší než je lišta?
Já třeba na svém netbooku pokud pustím firefox tak mi chybí poslední možnost Nápověda, ale jsou aplikace které mají opravdu dlouhé menu.  :-\

Dalším krokem bude ribbon ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Tak tu máme Alfu 3
« Odpověď #59 kdy: 28 Března 2011, 23:59:00 »
Konecne uz funguje globalne menu aj pre QT aplikacie...
Avsak stale mi chyba hladanie priecinkou cez nejake znacny, nie len podla mien... Neviete ci sa planuje takato vec?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.