Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba obrazu, pruhy [vyřešeno]  (Přečteno 5036 krát)

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Chyba obrazu, pruhy [vyřešeno]
« kdy: 06 Března 2011, 23:46:08 »
Zdravim, mam problem s obrazem na ubuntu 10.10, pri vdeu nebo rychlem pohybu oken po obrazovce se me uprostred monitoru tvori takove pruhy... deli to monitor...  je to docela neprijeme a u filmu to rusi... mam grafiku ATI radeon HD 4850, C2D E7200... graficky driver sem nainstaloval pres driver manager co je v Administration... chcu se zeptat jestli se s tim nekdo nesetkal a nahodou nevyresil... nebo naky napad... sem docela noob :) dekuju za vse :)
« Poslední změna: 11 Března 2011, 00:44:12 od aurega »

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2011, 00:37:38 »
Zdravim, mam problem s obrazem na ubuntu 10.10, pri vdeu nebo rychlem pohybu oken po obrazovce se me uprostred monitoru tvori takove pruhy... deli to monitor...  je to docela neprijeme a u filmu to rusi... mam grafiku ATI radeon HD 4850, C2D E7200... graficky driver sem nainstaloval pres driver manager co je v Administration... chcu se zeptat jestli se s tim nekdo nesetkal a nahodou nevyresil... nebo naky napad... sem docela noob :) dekuju za vse :)

Vies co ja mam ATI HD 5770 a tiez som mal podobny problem, mal som pruhy, duchov a podobne veci. Preinstalovaval som drivere,  ubuntu asi 10 razi a nakoniec som zistil ze co mi idu dva kable z monitora jeden ide do grafickej a jeden do elektriky. A tieto kable som mal dobre prepletene. A prisiel som na to tak ze som uz isiel rozobrat komp. Poodpajal som kable a porozplietal ich, a v tom som si spomenul ,ze som to neskusal este vo Windowse ale omylom som nabutoval do ubuntu a vsetko uz bolo v poriadku. Vyskusaj si rozpliest kable mozno to pomoze mne to aspon pomohlo. Od tedy bez problemov.

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2011, 07:20:16 »
dikec za napad, ale tim to asi nebude... nevypada to jako chyba odstineni spis graficka... proste v pulce monitoru to řeže obraz a posouva ale jen kdyz rychle pohnu oknem nebo u videa kdyz sou rychle pohyby... ;) fakt nevim ...

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2011, 19:26:03 »
dikec za napad, ale tim to asi nebude... nevypada to jako chyba odstineni spis graficka... proste v pulce monitoru to řeže obraz a posouva ale jen kdyz rychle pohnu oknem nebo u videa kdyz sou rychle pohyby... ;) fakt nevim ...


a robilo ti to aj vo windowse ?

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2011, 19:53:25 »
Nene ve windows naprosto normální a bezproblemu... :(

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2011, 22:20:27 »
Nene ve windows naprosto normální a bezproblemu... :(

Skusal si aj kompletne vypnut efekty ? A robilo to pri vypnutych efektoch tiez ?

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2011, 22:54:01 »
Zkousel jsem, komplet... je to naprd hlavne u toho videa... proste jak se zacne dit neco co se rychle hejbe tak se to zacne ...

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2011, 08:36:17 »
Zkousel jsem, komplet... je to naprd hlavne u toho videa... proste jak se zacne dit neco co se rychle hejbe tak se to zacne ...

Dobre, a ako si instaloval Kodeky ? Bo normalne sa to robi

sudo apt-get update

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras


ak si instaloval niejako inak , tak ich najprv odinstaluj. A este otazka kedy ti to presne zacalo robit ? Co si robil pred tym a pocas toho, ked ti to zacalo robit ?
Skusal si aj manualne instalovat driver , tj Hardway ?

Bo moja laska ma tu istu kartu a nemali sme ziadne problemy, ked som to rozbiehal.
« Poslední změna: 08 Března 2011, 08:38:03 od brdokoky »

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2011, 19:33:41 »
Kodeky sem neinstaloval... ale kdyz sem pustil nake video tak to norm jelo tak sem si rikal ze uz je to integrovane, kazdopadne jsem pouzil ty prikazy ale nepomohlo to :( jinak ty pruhy to hazi od zacatku co sem na Ubuntu... a ty drivery... no nezkusel bo nevim jak ;) rikam sem noob ;) jinak dekuju moc za snahu ;)

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2011, 21:45:16 »
Kodeky sem neinstaloval... ale kdyz sem pustil nake video tak to norm jelo tak sem si rikal ze uz je to integrovane, kazdopadne jsem pouzil ty prikazy ale nepomohlo to :( jinak ty pruhy to hazi od zacatku co sem na Ubuntu... a ty drivery... no nezkusel bo nevim jak ;) rikam sem noob ;) jinak dekuju moc za snahu ;)

no ked vravis ze od zaciatku, hned po cerstvej instalacii, tak si myslim ze to bude problem s instalaciou. Mozno ze to CD, s cim si to instaloval ze moze byt nieco poskodene. Aspon ja vzdy pred instalaciou kontrolujem medium. Pozry na obrazku. Ak ti kontrola vyhodi niejake errory tak treba ho znovu napalit.

Ak sa este mozem spitat, tak ci si skusal ubuntu ako live a ci ti to robilo tiez ? Lebo do live nemusis instalovat ziadne drivere akurat kodeky ak chces.

No a hardway instalacia driveru ATI sa riesi :
Pred tim hlavnym treba odinstalovat stary driver cez synaptic:

fglrx, fglrx-amdcccle, fglrx-dev, fglrx-modaliases

potom

update-alternatives --get-selections | grep gl_conf

a uvidis ci je to na "auto" alebo "manual" ak je to na auto tak je dobre ,ak je to na manual tak

sudo update-alternatives --auto gl_conf

,,RESTARTNUT COMP. MALO BY TO VYHODIT ERROR , PRI STARTE COMPU , PROBLEM S XORGOM. KLUDNE ZAKLIKNI WORKING WITH LOW GRAPHIC MODE,, a normalne pokracuj


1.Potrebne balicky pred instalaciou

sudo apt-get install build-essential cdbs fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++6 dkms libqtgui4 wget execstack libelfg0 ia32-libs

2.Stiahnutie driveru z AMD ATI   :  ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

3.Vterminaly som presiel do zlozky kde mam ulozeny stiahnuty driver ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run

cd /home/brdokoky/atidriver/11.2/

-upozornenie vzdy nezabudni ze ulozeny driver je preferovane mat v ,,home,, alebo niekde ,,/,,

4.Preverenie ci driver je v danej zlozke

brdokoky@brdokoky-desktop:~/atidriver/11.2$ ls -l
ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run

je tak je dobre :)

5.

brdokoky@brdokoky-desktop:~/atidriver/11.2$ sudo sh ./ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/maverick

Toto nam vytvory subory ,ktore uz len nainstalujes

6.

sudo dpkg -i *.deb

7.Po uspesnom nainstalovani , netreba zabudat na vytvorenie xorg.conf

sudo aticonfig --initial -f

- ak v tomto 7. bode ti vyhodi error "aticonfig: command not found"
tak prejdi na koniec ERROR

8. Restartnut komp

sudo reboot

No toto je ta Hardway instalacia, nieje to moc zlozite :)

v pripade ERRORu

"aticonfig: command not found"

update-alternatives --get-selections | grep gl_conf

a uvidis ci je to na "auto" alebo "manual" ak je to na auto tak je dobre ,ak je to na manual tak

sudo update-alternatives --auto gl_conf

a zase zopakovat sudo aticonfig --initial -f




[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 08 Března 2011, 21:48:44 od brdokoky »

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2011, 23:09:35 »
Tak sem postupoval presne podle instrukci, vse slo presne jak si psal... driver je uspesne nainstalovanej... byl to hardcore pro me :-D ale bohuzel to nepomohlo :( jeste sem chtel rict ze kdyz sem nemel driver na grafiku tak nacitani ubuntu je takove pekne a v max rozliseni a jak nainstaluju ten driver tak je takove obri a kosteckovane... me pripadne jak kdyby ty Ubuntu tu grafiku nemeli radi... i tak moc moc moc dekuju za snahu ten navod byl vycerpavajici .. skoda ze to nepomohlo :( jo a to CD instalacni... no ja to instaloval pres Flesku... a bohuzel tu instalaci uz nemam... takze to nemuzu zkontrolovat... :(

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2011, 23:52:44 »
Tak sem postupoval presne podle instrukci, vse slo presne jak si psal... driver je uspesne nainstalovanej... byl to hardcore pro me :-D ale bohuzel to nepomohlo :( jeste sem chtel rict ze kdyz sem nemel driver na grafiku tak nacitani ubuntu je takove pekne a v max rozliseni a jak nainstaluju ten driver tak je takove obri a kosteckovane... me pripadne jak kdyby ty Ubuntu tu grafiku nemeli radi... i tak moc moc moc dekuju za snahu ten navod byl vycerpavajici .. skoda ze to nepomohlo :( jo a to CD instalacni... no ja to instaloval pres Flesku... a bohuzel tu instalaci uz nemam... takze to nemuzu zkontrolovat... :(

a mohol by si semok dat vypis z tohoto subora

/var/log/Xorg.0.log

no s to fleskou to moze byt najskorej. A to live si skusal ?

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #12 kdy: 09 Března 2011, 18:31:47 »
Tak jsem zkusil Live pustit z flesky no a ani se nenabootovala hodilo to Stdin:error 0 a konec... tak nevim... prikladam Txt s ti mvypisem sem me to neslo dat tak snad tak to pujde a doufam ze je to co si chtel ;) dekuju

[attachment deleted by admin]

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #13 kdy: 10 Března 2011, 00:52:52 »
Tak jsem zkusil Live pustit z flesky no a ani se nenabootovala hodilo to Stdin:error 0 a konec... tak nevim... prikladam Txt s ti mvypisem sem me to neslo dat tak snad tak to pujde a doufam ze je to co si chtel ;) dekuju

Ako som ti vravel, xorg log mas v poriadku tam nieje ziadny error. Jedine co ja vidim problem to bude ta fleska. Vyskusal by som radsej normalne napalit CD, potom zkontrolovat ako som ti uz spominal, a tak to nainstalovat. Bo v minulosti som uz skusal instalovat z USB kluca a dobre to nedopadlo.

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #14 kdy: 10 Března 2011, 17:47:19 »
vyskoušel jsi změnit rozlišení monitoru ?... Měl jsemto samé pruhy na monitoru atd. a byl jsem nuce shodit v nastavení rozlišení o číslo míň... Zdá se mi, že tam bylo přednastavené 1240x... a usel jsem dát na 1024x...
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

aurega

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Chyba obrazu, pruhy
« Odpověď #15 kdy: 10 Března 2011, 23:40:03 »
Tak mam reseni :) dneska sem dosel dom.. norm zapnu pc.. pustim video a rikam... tyjo zadne cary nic
:-D tak problem solved... dik vsem :)

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Super
« Odpověď #16 kdy: 11 Března 2011, 00:37:13 »
Mozes aj zmenit nazov prispevku , ze pridas za nazov "VYRIESENE"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.