Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GIMP - úprava okrajů výřezu [vyřešeno]  (Přečteno 4761 krát)

vasicekabc

GIMP - úprava okrajů výřezu [vyřešeno]
« kdy: 15 Března 2011, 18:16:55 »
Často používám nějaký výřez z fotografie, třeba talíř s jídlem. Zajímalo by mě, jak zjemnit okraje výřezu, nějak jednoduše a efektivně. Dělám to tak, že výřez obtáhnu dokola gumou, ale to není ono. Možná by pomohlo doplnění stínu, nevím. Každopádně jen vyřízlá část fotky na jednobarevném pozadí nepůsobí přirozeně, co s tím?
« Poslední změna: 16 Března 2011, 12:25:09 od Pavel Půlpán »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: GIMP - úprava okrajů výřezu
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2011, 18:31:09 »
U nástrojů pro výběr máš zaškrtávátko "Prolnout okraje" s šoupátkem, jak moc se mají prolnout.

momobr2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: GIMP - úprava okrajů výřezu
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2011, 23:26:05 »
Ja robím výbery pomocou qick mask a fuzzy štetca.

Otvoríš obrázok, zapneš quick mask (Shift+Q), vyberieš fuzzy štetec primeranej veľkosti, nastavíš maľovanie bielou farbou a "vymaľuješ" časť, ktorú chceš vybrať. Maľovaním bielou farbou po maske masku mažeš. Keď máš výber hotový, vypneš rýchlu masku (Shift+Q) a získaš výber. Okraje takéhoto výberu potom prebehnem nástrojom na rozmazanie/doostrenie (Shift+U) opäť so zapnutým fuzzy štetcom primeranej veľkosti a Rate nad 50.

Možno som ti nepovedal nič nové, ale ja som s výsledkom po takomto postupe dostatočne spokojný. Dôležitý je ten fuzzy štetec.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: GIMP - úprava okrajů výřezu
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2011, 23:43:40 »
Ja robím výbery pomocou qick mask a fuzzy štetca.

Otvoríš obrázok, zapneš quick mask (Shift+Q), vyberieš fuzzy štetec primeranej veľkosti, nastavíš maľovanie bielou farbou a "vymaľuješ" časť, ktorú chceš vybrať. Maľovaním bielou farbou po maske masku mažeš. Keď máš výber hotový, vypneš rýchlu masku (Shift+Q) a získaš výber. Okraje takéhoto výberu potom prebehnem nástrojom na rozmazanie/doostrenie (Shift+U) opäť so zapnutým fuzzy štetcom primeranej veľkosti a Rate nad 50.

Možno som ti nepovedal nič nové, ale ja som s výsledkom po takomto postupe dostatočne spokojný. Dôležitý je ten fuzzy štetec.

Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Už jsi někdy zkoušel použít laso (Free Select Tool) s prolnutím (Feather edges)?
« Poslední změna: 15 Března 2011, 23:46:50 od GdH »

vasicekabc

Re: GIMP - úprava okrajů výřezu
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2011, 06:29:30 »
Jo to prolnutí bylo to, co jsem potřeboval. Používám to spolu s nůžkami, lasu jsem nepřišel na chuť, patrně proto, že s ním neumím zacházet. Ale toto řešení je pro mě dostatečné, děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.