Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cloudove synchronizacni programy jako Dropbox pro Linux  (Přečteno 1685 krát)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Cloudove synchronizacni programy jako Dropbox pro Linux
« kdy: 15 Března 2011, 20:05:31 »
Zdravim

Hledam alternativu pro Dropbox ktera by fungovala s vlastnim serverem a nemela tudiz omezeni velikosti sdilenych dat. A samozrejme take s ohledem na to abych moje soubory nespravoval nekdo cizi. Idealne samozrejme OpenSource reseni kde bch se nejmene obaval zneuziti.
Zatim jsem nasel dve moznosti : iFolder a Sparkleshare
Ten iFolder se bohuzel dost slozite instaluje a navic jsem ve vsech navodech nasel ze je potreba pouzivat Apache a ja pouzivam Cherokee a nechce se mi nechat bezet druhy webserver.

Ten Sparkleshare se mi docela libi, nedavno vysel na blogu Webupd8 navod jak zprovoznit vlastni server. Bohuzel me v jinem, predchozim clanku zarazilo toto :
Citace
...  It uses GIT so if you delete/modify some files by accident, you can easily revert the changes. ... GIT is not a good binary storage solution. So if for example you want to store some movies from your holiday or mp3 files, it will at least double the space required for the files (one for the actual file and one copy in the .git directory).

To jsem moc nepobral. Snazil jsem se precist si par navodu jak zprovoznit a nastavit GIT, ale zatim jsem nepochopil co ma byt ten .git adresar a hlavne jestli se da nejak nastavit nebo vypnout aby se mi soubory ukladaly dvojmo. Moznost vratit se ke smazanym souborum je pekna vec ale to spis resim systemem pravdelnych zaloh.


Zna jeste nekdo jine a lepsi reseni nebo ma nekdo vlastni zkusenost s pouzivanim ?
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.