Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OFFLINE aktualizace a instalace programů  (Přečteno 3667 krát)

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
OFFLINE aktualizace a instalace programů
« kdy: 15 Března 2011, 22:26:25 »
Mohl byste mi někdo poradit? Na PC mám nainstalováno Ubuntu. Pc je ale bez připojení na net. Potřebuji instalovat programy a atualizovat je. Přes synaptic si označím programy, o které mám zájem a nechám si vygenerovat stahovací script.

" #!/bin/sh
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/w/wine1.2/ttf-symbol-replacement_1.2.2-0ubuntu2~maverick2_all.deb
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/nas/libaudio2_1.9.2-3_i386.deb
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/a/audiofile/libaudiofile0_0.2.6-8ubuntu1_i386.deb "

Na net se dostanu u známých, ale ti zase mají jen windows. Může mi někdo poradit, jak to udělat, abych nemusel manuálně každý odkaz zadávat do prohlížeče a stáhnout všechny soubory najednou?


Předem díky
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2011, 22:45:11 »

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2011, 23:00:16 »
zběžně jsem se mrkl na ten program a jeví se mi, že je pro linuxy a já bych potřeboval něco pro Windows.

A ještě mne zajímá, jak můžu offline aktualizovat seznam softwaru v Synapticu
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2011, 23:05:27 »
Môžeš si vytvoriť LiveUSB a program si nainštalovať tam. To znamená, že na ten PC kde je pripojenie nebudeš musieť zhánať app/cpať linux a Ubuntu bez netu bude aktuálne...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2011, 23:27:49 »
Sorry, nepozeral som sa. Nebolo to náhodou raz na root.cz(SW sklizeň)?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2011, 22:10:35 »
Tak jsem si stáhl KERYX, rozbalil na flash-ku, spustil jsem ve Windowsech na online PC - nepustilo mne to dál, díky nezaloženému projektu

chtěl jsem KERYX spustit s Flash-ky na Ubuntu 10.10 ofline, hlásilo mi to: Nelze zobrazit, pro Soubory typu spustitelný soubor není instalována vhodná aplikace.

Chtěl jsem pomocí pravého tlačítka na ikonu keryx navolit povolení spuštění a pořád mi to vyskakovalo zpět

Pomohlo stáhnout program na plochu a pak již šlo povolení zaškrtnout, poté se program otevřel, založil jsem projekt a uviděl jsem balíky, které bylo možné nainstalovat

Přetáhl jsem program zpět na flesh-ku a spustil jsem ho pod Winama online, program po výběru projektu naběhl, stáhl Latest package lists, ale poté se již mi neukázaly, tak jako pod Ubuntu balíky, které bylo možné nainstalovat.

Kde si tedy vybírám, které balíky chci stáhnout? Ve Windowwsech nebo linuxu?
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

Dr.Strossmayer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2011, 02:09:16 »
Tak jsem si stáhl KERYX, rozbalil na flash-ku, spustil jsem ve Windowsech na online PC - nepustilo mne to dál, díky nezaloženému projektu

chtěl jsem KERYX spustit s Flash-ky na Ubuntu 10.10 ofline, hlásilo mi to: Nelze zobrazit, pro Soubory typu spustitelný soubor není instalována vhodná aplikace.

Chtěl jsem pomocí pravého tlačítka na ikonu keryx navolit povolení spuštění a pořád mi to vyskakovalo zpět

Pomohlo stáhnout program na plochu a pak již šlo povolení zaškrtnout, poté se program otevřel, založil jsem projekt a uviděl jsem balíky, které bylo možné nainstalovat

Přetáhl jsem program zpět na flesh-ku a spustil jsem ho pod Winama online, program po výběru projektu naběhl, stáhl Latest package lists, ale poté se již mi neukázaly, tak jako pod Ubuntu balíky, které bylo možné nainstalovat.


Tiež riešim tento problém, archív s Keryxom obsahuje adresár s názvom linux aj Win 32 a pod Ubuntu som spúšťal spustiteľný súbor z adresára linux. Ten nabehol bez problémov... Podobne aj pod W XP som spúšťal exe súbor z adresára Win 32 .
« Poslední změna: 24 Března 2011, 05:16:47 od Dr.Strossmayer »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #9 kdy: 24 Března 2011, 12:45:35 »
Napadl mě taky "apt-offline".

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #10 kdy: 24 Března 2011, 21:56:51 »
Tak jsem si stáhl KERYX, rozbalil na flash-ku, spustil jsem ve Windowsech na online PC - nepustilo mne to dál, díky nezaloženému projektu

chtěl jsem KERYX spustit s Flash-ky na Ubuntu 10.10 ofline, hlásilo mi to: Nelze zobrazit, pro Soubory typu spustitelný soubor není instalována vhodná aplikace.

Chtěl jsem pomocí pravého tlačítka na ikonu keryx navolit povolení spuštění a pořád mi to vyskakovalo zpět

Pomohlo stáhnout program na plochu a pak již šlo povolení zaškrtnout, poté se program otevřel, založil jsem projekt a uviděl jsem balíky, které bylo možné nainstalovat

Přetáhl jsem program zpět na flesh-ku a spustil jsem ho pod Winama online, program po výběru projektu naběhl, stáhl Latest package lists, ale poté se již mi neukázaly, tak jako pod Ubuntu balíky, které bylo možné nainstalovat.

A pokuď spustíš, pod XP keryx z Win 32, tak ti naběhne seznam dostupných balíků? Já spustím pod XP z Win 32 Keryx, dotáže se mne to na stažení Latest package lists, to potvrdím napíše mi to: All downloads have been completed succesfully, ale poté je seznam balíků prázdný.
Tiež riešim tento problém, archív s Keryxom obsahuje adresár s názvom linux aj Win 32 a pod Ubuntu som spúšťal spustiteľný súbor z adresára linux. Ten nabehol bez problémov... Podobne aj pod W XP som spúšťal exe súbor z adresára Win 32 .


[attachment deleted by admin]
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: OFFLINE aktualizace a instalace programů
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2011, 21:51:06 »
je to i pro win
http://launchpad.net/keryx/stable/0.92/+download/keryx_0.92.4.1.zip
Pořídil jsem si nový PC, kde jsem si nechal nainstalovat Ubuntu 11.04CZ 32 bit, protože na něm nemám přístup na net chtěl jsem si provést instalaci a aktualizaci systému pomocí Keryx_0.92.4.1 na Windowsech s netem u známých. Po spuštění Keryxu na svém PC se mi místo běžných písmen nabídky zobrazily pouze čtverečky, takže jsem s tím nemohl nic udělat. Na starém PC s Ubuntu 10.10CZ 32 bit se mi nabídky zobrazovali normálně. Nevíte čím to může být?



Instalaci nových programů jsem nakonec provedl tak, že jsem si nechal vygenerovat Synapticem Stahovací skript, na PC s Windowsama jsem nabootoval na live cd s Ubuntu a v terminálu jsem přešel do adresáře se Stahovacím skriptem skript.sh a zadal příkaz: sh skript.sh. Poté se mi do adresáře se skriptem natahaly všechny potřebné balíky a potom stačilo v Synaptiku na Offline PC balíky natáhnout a nainstalovat. Nemůžete mi někdo poradit, jak si mám aktualizovat repozitáře, abych mohl nainstalovaný software offline  aktualizovat?

Předem díky
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.