Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výchozí kurzory myši  (Přečteno 3779 krát)

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Výchozí kurzory myši
« kdy: 18 Března 2011, 10:43:56 »
Mám takový hloupý problém, nahodil jsem si comix cursors a použil jednu velikost červené verze (předtím jsem zkusil největší velikost černé - ta se nastavila jako výchozí) a v systému apod mám svůj zvolený styl ukazatele, ale například v opeře ten černý. když vlezu do výběru kurzoru (v nastavení vzhledu) tak jako výchozí jsou právě ty velké černé, jak to změnit?

už tu googlim hodinu a na nic kloudného jsem nepřišel
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2011, 15:49:23 »
Tohle je jedna z mnoha ubuntích pakáren, které umí nakrknout. Je to bug a táhne se už léta. Nicméně, když se mi to nedávno stalo a nemohl jsem se zbavit černé šipky, která se pouze nad Firefoxem měnila na mnou zvolené DMZ-White, udělal jsem toto:

Kód: [Vybrat]
sudo nano /usr/share/icons/default/index.themepřidal řádek
Kód: [Vybrat]
Inherits=DMZ-Whitea restartoval X

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2011, 16:50:23 »
tak pomohlo to tam zapsat, nicmene radsi jsem pouzil kurzor oxygen pro kde ;) proste se mi libi. dekuji
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2011, 18:50:00 »
Jistě, volba je na tobě :)
Trochu jsem tu problematiku rozvedl tady:
http://gdhnotes.blogspot.com/2011/03/proc-zlobi-zmena-kurzoru-mysi-v-ubuntu.html

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2011, 19:16:35 »
hezky clanek, zkusil bych prekompilovat compiz (jeho jadro), ale jaksi muj system odmita prikaz apt-src jak pises, jdu se poohlednout po zdrojovych kodech compizu
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2011, 19:23:58 »
hezky clanek, zkusil bych prekompilovat compiz (jeho jadro), ale jaksi muj system odmita prikaz apt-src jak pises, jdu se poohlednout po zdrojovych kodech compizu

apt-src musíš nainstalovat, je to tam napsáno ;)

Mimochodem, máš 10.04?

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2011, 19:45:03 »
ne, mám 10.10 a chyba se u mne projevila :)

E//  a pardon, sem to zbrkle prehlidl

E2// tak zkousim to teda upravit, nicmene verze compizu uz je 0.8.6 a tam jiz v danem souboru to je spravne, ale stejne se mi projevila ona chyba s kurzorama :-/
« Poslední změna: 19 Března 2011, 19:54:13 od xXxTRA »
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2011, 20:03:55 »
no ke kompilaci se asi nedostanu, popisujes na svem webu editaci souboru 013-add-cursor-theme-support.patch kde se na radcich 133, 135, 136 upravuje retezec core.xml.in za core.xml.in.in...

pokud otevru k upravam ten samy soubor (akorat compizu 0.8.6) tak na tech radcich uz je "core.xml.in.in" - cili je to spravne... a tuto verzi compizu uz mam nainstalovanou, takze nemam duvod k recompilaci, kdyz uz tam ta hodnota je... v ubuntu 10.10 a compizu 0.8.6 je problem "vyresen" nicmene v opere to zpusobilo chybu s kurzorem i tak  ???

aplikoval jsem tedy z tveho blogu prvni moznost - index.theme a jeho uprava a to zabralo, cili dochazim k tomu ze je to bud chyba GNOME, nebo danych aplikaci. Gnome by si taky ten soubor mohlo samo prepsat :D
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2011, 20:55:03 »
Byl jsem na zabržděném telefonu a tak než jsem dopsal příspěvek, napsal jsi doplnění, a než jsem ho smazal, napsal jsi odpověď :)
Je jasné, že se tvůj problém týká toho, co je v článku také vyloženo, není to už problém Compizu, ale konkrétních aplikací. Pravdou je, že když jsem nedávno cvičně zkoušel měnit téma kurzoru na 10.10., spokojil jsem se s tím, že se to hned změnilo a zase to nastavil zpět. To, že se kurzor na některých aplikacích mění na výchozí, jsem tudíž nezjistil, ale tímto potvrzuji.

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2011, 21:03:31 »
to by bylo fajn, jakmile jsem ale nainstaloval balik comix icons a nastavil si velky cerny kurzor, koukl na nej a pak radsi dal mensi cerveny, tak prave jako vychozi byl ten obrovity cerny... at sem si zvolil jakykoliv tak v opere se zobrazoval ten obrovity, nicmene s resenim jsem ted spokojen, funguje to a holt je to hcyba aplikaci, diky :)
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2011, 21:42:57 »
Zajímavé, schválně jsem si zkusil ten balík kurzorů instalovat, udělal cos psal a v index.theme zůstal výchozí DMZ-White a tudíž i Opera na něm zůstala.
To je ten neomezený svět kolem linuxu, kde je možné všechno, každý do toho vnáší své vlastní představy, ale splácat to na funkční hromadu s jednotným ovládáním je peklo :)

dclxvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • skill: No, thank you
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #11 kdy: 20 Března 2011, 09:30:58 »
Jestli je tema jeste porad aktualni, pridam trochu do mlyna. Ja na pevne nastaveni kurzoru pouzivam nasledujici prikaz (v terminalu):
sudo update-alternatives --config x-cursor-theme   potom jen vybrat kurzor. Oproti kdejakym gui udelatkum je zmena kurzoru trvala.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #12 kdy: 20 Března 2011, 10:56:46 »
Jestli je tema jeste porad aktualni, pridam trochu do mlyna. Ja na pevne nastaveni kurzoru pouzivam nasledujici prikaz (v terminalu):
sudo update-alternatives --config x-cursor-theme   potom jen vybrat kurzor. Oproti kdejakym gui udelatkum je zmena kurzoru trvala.

Tohle vlastně přidá do /usr/share/icons/default/ místo souboru index.theme stejnojmený link na index zvoleného téma kurzoru, což je ve výsledku přesně to samé, co jsem tu radil, ale trochu jinak a komfortněji s výběrem ze seznamu. Jen upozorním, že pokud je na místě již soubor index.theme, nebude výše uvedeným příkazem nahrazen linkem, je potřeba přidat volbu --force.
Každopádně díky za připomínku.
« Poslední změna: 20 Března 2011, 13:21:44 od GdH »

xXxTRA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Výchozí kurzory myši
« Odpověď #13 kdy: 20 Března 2011, 12:22:53 »
hezky se to sbira, dik
Desktop Ubuntu 10.10
Server Debian 6.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.