Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: SeriOS - Linux pro seniory , děti nebo lidi s hancicapem - pojďte vyvíjet !  (Přečteno 28490 krát)

Pavel Půlpán

Re: Hledá se název !!! - Linux pro seniory nebo IT-analfabety
« Odpověď #50 kdy: 13 Května 2011, 20:44:23 »
Negativní reklama je taky reklama. :D

pivik

  • Host
Re: Hledá se název !!! - Linux pro seniory nebo IT-analfabety
« Odpověď #51 kdy: 13 Května 2011, 21:16:29 »
[JOKE]
Jeste me napadlo SS Linux (SuperSimple Linux) - bylo by to pro seniory a nektere nase "dusevne mene vyspele" spoluobcany. A Logo uz bysme take meli :[/JOKE]

Tak to už přeháníš, ne?!... K-
« Poslední změna: 16 Května 2011, 19:10:35 od Tadeáš Pařík »

zeminem

Re: Hledá se název !!! - Linux pro seniory nebo IT-analfabety
« Odpověď #52 kdy: 13 Května 2011, 22:13:47 »
Už má SeriOS nějaké zvířátko ve znaku, nebo se zástupce ještě neví? :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Hledá se název !!! - Linux pro seniory nebo IT-analfabety
« Odpověď #53 kdy: 14 Května 2011, 02:06:22 »
[JOKE]
Jeste me napadlo SS Linux (SuperSimple Linux) - bylo by to pro seniory a nektere nase "dusevne mene vyspele" spoluobcany. A Logo uz bysme take meli : [/JOKE]

Tak to už přeháníš, ne?!... K-
Hm ... aha, hlavne ze ty predchozi prispevky (Exitux apod. ) byly zcela v mezich normalu  :-\  Ja jsem jenom proto, aby se toto vlakno bralo vazne a psaly se sem konstruktivni prispevky k veci, na vtipky tu mame extra rubriku. Dobre nechal sem se strhnout ... Treba tvuj prispevek je zcela k tematu a ma velkou informacni hodnotu...  ::) (trochu to na me pusobi ze jsem nekomu slapl na kuri oko)

EOF (End Of Fun)
---------------------

Myslim ze SeriOS je zatim nejlepsi navrh, me se libi a ma asi nejvetsi odevzu. Nemyslim ze je problem, ze stejny nazev pouziva nejaka firma - aspon pokud na nej nema Trademark. Behem vikendu se definitivne rozhodnu na hostingu a zacnu cpat hotove veci verejne na net.

Citace
Nevěřim tomu že kdokoli (třeba i senior) kdo opravdu chce používat počítač potřebuje superlamoidníos.
Nevim jaky podklad ma tvoje vira, ja jsem si osobne mohl sam overit ze to neni uplne marny napad. A nebavim se jen o seniorech, ale i o vekove tride 50+, zvlaste mezi zenami. Ale co, vzdycky se muzeme nechat pozitivne prekvapit  ;)
Už má SeriOS nějaké zvířátko ve znaku, nebo se zástupce ještě neví? :)
Nemam(e) ani maskota ani logo, veskere napady jsou vitany.
« Poslední změna: 16 Května 2011, 19:11:12 od Tadeáš Pařík »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Hledá se název !!! - Linux pro seniory nebo IT-analfabety
« Odpověď #54 kdy: 14 Května 2011, 12:22:30 »
Přidávám se za SeriOS, to je výborný název, ale bohužel zadaný: http://www.estav.cz/serios/

Co se úložistě týče, mám s Sourceforge nejlepší zkušenosti :)


Tak třeba SeniUX, ne?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Predne diky vsem za vymysleni nazvu. Nakonec jsem se priklonil k nazvu SeriOS - seriously easy operating system, mam pocit ze to melo i nejvetsi odezvu. Timto moc dekuju Soyin K+.

Projekt sem zaregistroval na sourceforge : https://sourceforge.net/projects/serios/ takze kdo ma zajem necht se prihlasi. Taky jsem uz spachal naprosto minimalistickou prezentaci : http://serios.sourceforge.net/

Prepisu do anglictiny svoje poznamky jak jsem postupoval, nahazim tam to co uz je vytvorene (skript na vypinani, tema ikon, ...) zkusim dodelat co jeste chybi (skript na zobrazovani plochy, skript na spousteni skypu) a az tyhle veci budou online zkusim jedriv nacisto postavit system z minimalni instalace -  uvidime jak se to pohne.

Kazda pomoc je vytana : skripty, grafika (ikony a temata ikon, loga, ...), zjistovani informaci.

Takze jeste jednou diky vsem K
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Nasel jsem velmi zajimavy napad : http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=465109
Citace
...ability to change the icon for applications...
Pokud by toto fungovalo, tak by to bylo uzasne. Odpadla by tim nutnost specialne upravovat temata ikon + poresilo by to problemy tam, kde se bud zadna ikona nezobrazuje nebo neni mozne ji zmenit.
Navic by se mozna dalo udelat zobrazovani miniatury daneho okna misto ikony. Kdyby se na to nejaka dobra duse chtela podivat a vyzkouset to bylo by to fajn, jinak se s tim zkusim zaobirat sam az bude cas.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Ale to nie je celé distro. Je tam iba nejaký archív.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Můžu se zeptat na PŘIBLIŽNÝ stav?  ;D

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Priblizny stav je ze se snazim dodelat aspon predvadeci verzi. Abych nemusel delat distro z distra (puvodne jsem pouzil Madbox) tak jsem to zacal stavet od podlahy. Myslel jsem si ze staci nahodit minimalni instalaci, nainstalovat par baliku, prekopirovat par konfiguracnich souboru ... a funguje to bo tahuzelk nejak napul, takze zrovna resim proc. Budu muset ty konfiguracni soubory asi vsechny jeste prohlednout - kazdopadne mozna to dneska nebo zitra rucne doladim a udelam pomoci remastersys nejakou alphu a hodim ji na stranky projektu na Sourceforge.

Tady je zatim aktualizovany postup step-by-step, vetsina konfiguracnich souboru je uz nahrana na sourceforge:
Kód: [Vybrat]
# install command-line system from the alternate-install CD (Maverick Meerkat 10.10)

I) packages :
* In /etc/apt/sources.list uncomment following lines :
deb http://archive.canonical.com/ubuntu maverick partner
deb-src http://archive.canonical.com/ubuntu maverick partner
deb http://extras.ubuntu.com/ubuntu maverick main
deb-src http://extras.ubuntu.com/ubuntu maverick main
* add this gpg-key :
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 16126D3A3E5C1192
* install following package : python-software-properties
sudo apt-get install python-software-properties
* add Third party repositories :
sudo apt-add-repository  ppa:postler-dev/ppa
sudo add-apt-repository ppa:and471/kazam-daily-stable
sudo add-apt-repository ppa:neversfelde/minitube
sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo add-apt-repository ppa:killeroid/ppa
sudo add-apt-repository ppa:lxde/ppa
* do :
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade && sudo apt-get dist-upgrade
* install packages :
sudo apt-get install openbox obconf obmenu slim xinit lxappearance gmrun gnome-power-manager synaptic leafpad lxterminal pcmanfm nitrogen xcursor-themes wmctrl xfce4-panel xfce4-cddrive-plugin xfce4-mixer tint2 appmenu-gtk indicator-appmenu xfce4-indicator-plugin skype postler kazam minitube eog gconf-editor network-manager-gnome chromium-browser chromium-browser-l10n chromium-codecs-ffmpeg-extra chromium-codecs-ffmpeg-nonfree ttf-ubuntu-font-family ubuntu-restricted-extras menu chameleon-cursor-theme file-roller

II) instalation of the wbar-launcher & tintwizzard :
wget http://wbar.googlecode.com/files/wbar_2.2.1-1_i386.deb
wget http://wbar.googlecode.com/files/wbar-config_2.2.1-1_i386.deb
sudo dpkg -i wbar-config_2.2.1-1_i386.deb  wbar_2.2.1-1_i386.deb
rm wbar-config_2.2.1-1_i386.deb  wbar_2.2.1-1_i386.deb

mkdir tintwizard
wget http://tintwizard.googlecode.com/files/tintwizard-0.3.4.tar.gz
tar -xzvf tintwizard-0.3.4.tar.gz -C ./tintwizard
rm tintwizard-0.3.4.tar.gz


III) configuration files :
wget http://downloads.sourceforge.net/project/serios/SeriOS_1.0_instructions_and_files.tar.gz
tar -xzvf SeriOS_1.0_instructions_and_files.tar.gz
rm SeriOS_1.0_instructions_and_files.tar.gz
sudo mv tintwizard /usr/share/
sudo ln -s /usr/share/tintwizard/tintwizard.py /usr/bin/tintwizard

sudo cp -r ./SeriOS/pixmaps/ /usr/share/
sudo cp -r ./SeriOS/usr/ /
sudo cp -r ./SeriOS/showmine/ /usr/share/icons/
sudo cp -r ./SeriOS/deskswitch.sh /usr/bin/
sudo ln /usr/bin/deskswitch.sh /usr/bin/deskswitch
sudo cp -r SeriOS/wallpapers/ /usr/share/backgrounds/

wget http://downloads.sourceforge.net/project/serios/utilities/shutdown%20box%201.0%20Cs.tar.gz
tar -xzvf shutdown\ box\ 1.0\ Cs.tar.gz
rm shutdown\ box\ 1.0\ Cs.tar.gz

sudo cp -r shutdown\ box /usr/share/
sudo ln -s /usr/share/shutdown\ box/shutdown.py /usr/bin/shutdowndialog

cp -r SeriOS/home/. ~

* and reboot
sudo reboot

Jinak krome milionu jinych veci by to chtelo nejake artworky jako: tapety, sladit s nima tema login-manazeru slim, , pripadne podle tapety nejake login-tema vytvorit, vybrat nejake pekne pismo pro tema GTK (Ubunti font neni zly, ale uplne se mi tam nehodi) ...

K tem tapetam : nechci tam zadny krajinky nebo zviratka, spis neco abstraktniho, prikladam dve tapety co jsem uz predbezne vybral.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 19 Května 2011, 15:43:41 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

dRaczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
K těm tapetám, je to jen můj názor, ale tu modrou bych nedával působí chladně. Abstraktní ano, ale s minimem prvků pokud si tam někdo začínající umístí nějaké ikony tak se mu můžou ztratit. A barvu by ladil spíž do oranžové. Mě se třeba líbí tento.
Ntb Sony vgn-fz21z Acer aspire 5536 - Xubuntu 14.04 (64 bit).
Linux používám od 1. dubna 2011.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Klidne jakoukoliv jinou tapetu ... i kdyz oranzovou moc nemusim. Kdo ma zajem at se prihlasi na sourceforge - jako vyvojar tohohle projektu a cpete mi ty wallpapery tam. Ja ted resim podstatnejsi problemy :
- nechce se mi ukazovat oznamovaci oblast v tintu2
- wbar se na zacatku spusti uplne jinde nez ma a jeste "nejak v okne" ...
- su-to-root -X -c /usr/bin/synaptic - jen na vterinu neco problikne na obrazovce ...

Pro dnesek koncim, updatoval jsem ten postup v predchozim prispevku a hodim ho jeste na sourceforge.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Taky mi dělalo. Příčinu jsem nenašel, tak jsem to vyřešil pěkně prasácky - nahradil sem /usr/bin/su-to-root tímhle skriptem
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

while [ ! ${1%-*} ]; do shift; done

gksudo $@
od tý doby bez problémů

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
hehhe. uz driv me napadl jeden nazev kterej jsem si ze zistnych duvodu nechaval pro sebe :D ... uz je to asi trocha offtopic ale rad se podelim:

[no-offense]openRETARD[/no-offense]
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
hehhe. uz driv me napadl jeden nazev kterej jsem si ze zistnych duvodu nechaval pro sebe :D ... uz je to asi trocha offtopic ale rad se podelim:

[no-offense]openRETARD[/no-offense]

No my jsme si taky rádi udělali obrázek... to je ta spása národa  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
hehhe. uz driv me napadl jeden nazev kterej jsem si ze zistnych duvodu nechaval pro sebe :D ... uz je to asi trocha offtopic ale rad se podelim:

[no-offense]openRETARD[/no-offense]

No my jsme si taky rádi udělali obrázek... to je ta spása národa  ;D
JUST A LITTLE FUN BEFORE RIGID !!
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
hehhe. uz driv me napadl jeden nazev kterej jsem si ze zistnych duvodu nechaval pro sebe :D ... uz je to asi trocha offtopic ale rad se podelim:

[no-offense]openRETARD[/no-offense]

No my jsme si taky rádi udělali obrázek... to je ta spása národa  ;D
JUST A LITTLE FUN BEFORE RIGID !!
Nerozumím řeči tvého kmene, ale vypni si capslock.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Taky mi dělalo. Příčinu jsem nenašel, tak jsem to vyřešil pěkně prasácky - nahradil sem /usr/bin/su-to-root tímhle skriptem
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

while [ ! ${1%-*} ]; do shift; done

gksudo $@
od tý doby bez problémů

U me to poresilo :

Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /apps/gksu/sudo-mode --type bool true
Jinak jsem prisel na to, co s toji za tim hackem/bugem, ze oznamovaci oblast v panelu pro xfce 4.6 sice aktivuje appmenu-gtk (globalni menu z nattyho), ale nezobrazi. Kdyz totiz dam do panelu pridat - udela se konfiguracnim souboru polozka <item name="indicator ... > ale zaroven se nevytvori prislusny soubor indikatoru, takze panel sice aktivuje to globalni menu, ale nezobrazi ho.
Je to sice prasarna, ale pro moje potreby funguje skvele.

Ted jsem se dostal tam, ze po loginu se - vetsinou - nacte spravne wbar ale treba panel a pozadi se nactou az po nem, coz zpusobi ze je kolem wbaru osklivy obdelnik pozadi. Je to divne protoze wbar startuje az jako jeden z poslednich. Pouzivam autostart.sh v ~/.config/openbox

A celkove musim rict ze system je cely nejaky pomalejsi (treba v terminalu neco odentruju ... chvili se nic nedeje ... pak to teprve poskoci)- coz by byt naopak nemel, protoze je to minimalni instalace.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Takze jsem se posunul s predchozimi problemy a vyresil nejake dalsi.

- u Eye of gnome se musi pokazde znovu inicializovat nastaveni gconf, protoze kdyz se otevre v adresari s jednim a mene obrazky nezobrazi se ty miniatury v bocni liste. Samozrejme si to nepamatuje "defaultni" stav a neprisel jsem na moznost jak ty nastaveni gconf zamknout. Problem je take ze nazev okna se odvozuje od aktualne otevreneho souboru (treba DSC001145.JPG) takze mam problem jak pri zobrazeni plochy zmenit nazev ikony v panelu pomoci wmctrl. Mozna by tam sel dat nejaky vyraz jpg OR png OR bmp .... (Ja bych klidne radsi pouzil i jiny program na zobrazovani obrazku, ale ristretto, mirage ani jine bud nemaji ikonu na rotaci obrazku a nebo maji moc slozite prostredi a nemoznost editovat toolbar.)
Stejny problem je kdyz spustim stranku v chromiu jako webovou aplikaci (--app=" ... url ...") tak se to okno neda odchytnout pomoci -r chromium

- v priloze prikladam prvni verzi ceske lokalizace pro postler - ten soubor se musi prejmenovat na cs.po priponu .txt jsem pridal abych to mohl dat sem na forum. S prekladem mi pomahal tatinek - timto mu moc dekuju !!! - takze kdo ma chut, muze nahodit poedit a vylepsovat.
Zbyva prijit na to jakz toho cs.po vytvorit .mo soubor.



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 21 Května 2011, 15:47:00 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Pokud se nemůžeš spolehnout na jméno okna, můžeš vzít jméno třídy:
Kód: [Vybrat]
wmctrl -r "`wmctrl -lx|grep eog.Eog|awk '{print substr($0, index($0,$5))}'`" -N "nový název"
P.S.
Pokud by bylo instancí jednoho programu více, muselo by se to řešit dál. To se ale od tvého předchozího postupu nijak nemění.
« Poslední změna: 21 Května 2011, 15:56:24 od GdH »

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Pokud se nemůžeš spolehnout na jméno okna, můžeš vzít jméno třídy:
Kód: [Vybrat]
wmctrl -r "`wmctrl -lx|grep eog.Eog|awk '{print substr($0, index($0,$5))}'`" -N "nový název"
P.S.
Pokud by bylo instancí jednoho programu více, muselo by se to řešit dál. To se ale od tvého předchozího postupu nijak nemění.

Bozi, diky! Vice instanci najednou osetrim ve spousteci, pro nase potreby neni vubec potreba aby bezelo vic instanci zrovna prohlizece obrazku.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Nebo lépe (bez zbytečného procvičování awk :))
Kód: [Vybrat]
wmctrl -ir `wmctrl -lx|grep eog.Eog|awk '{print $1}'` -N "nové jméno"

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Doufám že projekt nečel k ledu :O

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Nesel, akorat mely ted jine veci prednost, pokracovani mozna o vikendu a jak bude cas ... Snazim se sehnat nejake PhD v Berline a dost me to vytezuje.

Je mi jasne ze cm driv udelam NECO co se bude dat prezentovat tim driv pro to mozna sezenu lidi co by meli chut se spolupodilet, ale co naplat.

Jedna z mala veci u kterych nemam zadne reseni je jak zajistit aby se wbar nacetl AZ po tom co se zobrazi pozadi. Tedy jak odchytit ten stav ze se uz vykreslilo pozadi.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: SeriOS - Linux pro seniory , děti nebo lidi s hancicapem - pojďte vyvíjet !
« Odpověď #74 kdy: 04 Července 2011, 22:17:55 »
Zdravím,
tak jak pokračuje tento projekt? Už dlouho jsem měl v hlavě podobný nápad, jako linux pro seniory. Bohužel nemám potřebné znalosti na vývoj distribuce, takže já jsem s ním začít nemohl. Rád bych se podílel na vývoji, ale moc platný bych asi nebyl. Rád bych získal zkušenosti, ale moc nevím, jak začít a spíš bych byl asi přítěží, než pomocí. Nicméně budu čekat na vyjádřené autora k mému příspěvku. Určitě nemůžu nabídnout pomoc v grafice, s ní kamarád nejsem. Pokud by byly potřeba nějaké překlady z angličtiny asi bych trochu pomoci mohl (rodilý mluvčí ale rozhodně nejsem :-D). Moc nebyl čas překládat, ale podílel jsem se například na překladu aplikace PlayOnLinux. Dále bych mohl autorovi nabídnou nějaké nápady, které mě osvítily v průběhu mého přemýšlení o podobném distru.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.