Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automaticke presmerovani terminaloveho vystupu  (Přečteno 1409 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Automaticke presmerovani terminaloveho vystupu
« kdy: 28 Března 2011, 01:05:07 »
Ahojte,

nedavno jsem si jen tak z nudy na N900 udelal takovy program pro "akcni vypisovani" textu. Funguje to fakt pekne a tak me napadlo nejak zaclenit ten program do bashe. Jde mi o to, zda je mozne presmerovat vsechen terminalovy vystup v systemu nekam jinam, nez na primy vystup na obrazovku - tedy napriklad do argumentu meho cool programku. Je to mozne? (S N900 si nelamte hlavu, staci, kdyz to bude fungovat na beznem distru)

Mozna jeste pomuze priklad, aby bylo jasne, co chci:

Mam program action, ktery pri volani ./action "pokusny text" vypise: **pokusny text**.
Mym cilem je, aby prace v bashi tedy vypadala takto:
Kód: [Vybrat]
$ ls
**soubor1.txt   soubor2.pdf**
$

Snad je to pochopitelne, budu vdecny za kazdou radu. Za chybejici diakritiku muze ma lenost a N900. ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automaticke presmerovani terminaloveho vystupu
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2011, 12:42:54 »
Co máš v tom "cool prográmku"?
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
cat $@| sed -e "s/^/**/g" -e "s/$/**/g"
Něco takového?
Zkoušel jsi co udělá kůl prográmek třeba s výstupem ls?
Kód: [Vybrat]
ls | ./action
Určitě si můžeš udělat v bashrc aliasy na konkrétní příkazy, ale jak nějak univerzálně všechno prohánět tím nesmyslem, to netuším.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Automaticke presmerovani terminaloveho vystupu
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2011, 12:55:03 »
Jo, aliasy mě napadly taky a ty fungují, ale není to právě univerzální.. Hmm.. i když už to asi mám vymyšlené --> zřejmě bude jen stačit trochu prasácky vygenerovat všechny možné aliasy všech příkazů v systému.
Jinak s tím programem jsi mě podcenil ;D  Jedná se o takový "televizní" software - zkrátka při zadání action "Toto je zajimava veta" 250 vypíše řetězec "Toto je zajimava veta" za 250 ms (s prodlevou rozloženou po jednotlivých znacích). Na mobilu to vypadá velmi efektně. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automaticke presmerovani terminaloveho vystupu
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2011, 13:14:59 »
Hvězdičky mi kůl nepřišly vůbec, ale když je to takhle... to už je kůlovatější  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.