Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GTK qrencode  (Přečteno 1911 krát)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
GTK qrencode
« kdy: 28 Března 2011, 14:38:18 »
Zdravím,
článek na omgubuntu.co.uk mě inspiroval k napsání grafického rozhraní pro qrencode. Sice mě už někdo předběhl, ale měl jsem jinou práci :) Nicméně si myslím, že moje aplikace dává uživateli více možností. Chtěl bych s vámi prodiskutovat vzhled, zda není okno moc přeplácané a požádat vás o otestování a následné reakce, co bych měl udělat jinak, nebo kde je chyba. Zatím mi chybí dodělat upload script na imageshack.us (případně jinou službu) a dodělat odpočítávání znaků. Odkaz ke stažení zde

Díky za reakce

[attachment deleted by admin]
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: GTK qrencode
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2011, 14:52:17 »
Zajímavé ale nutno dodat že musí být nainstalovaný qrencode a že archív od tebe stažený se musí rozbalit a následně poklikáním spustit soubor qr_maker.py
Jinak plně funkční a líbí se mi to.  ;)
Rejp: Proč když to děláš pro nás to není česky?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2011, 15:03:20 »
Jak píšu nahoře, je to pouze grafické rozhraní pro qrencode. Mohl bych ho přibalovat k souboru, ale jelikož chci z finální verze udělat *.deb, který si závislost na qrencode pohlídá, ztrácí přikládání význam. No a česky to není, pokud bych to chtěl poslat na fórum za hranice :) Pokud máš problém s angličtinou, nějak to pro tebe udělám  ;)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2011, 19:41:09 »
Tak jsem (snad) dodělal finální verzi - qr_maker-1.0. Pro RRadka je dokonce čeština :) Chtěl bych se zeptat, zda tu někdo neumí balíčkovat. Zkoušel jsem to podle návodu na rootu, deb balíček se sice vytvoří, ale nejsou v něm žádné soubory, které jsem tam pomocí rules zadal.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: GTK qrencode
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2011, 20:23:53 »
Já používám postup ze zdejší wiki:
http://wiki.ubuntu.cz/Vytvoření%20.deb%20balíku

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2011, 21:30:20 »
Dík, je to daleko přehlednější / jednodušší než ten článek na rootu. A navíc to funguje :)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: GTK qrencode
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2011, 21:47:27 »
@ Kamil Hanus:
dobra prace, budes se to snazit dostat i do repozitaru?
jestli ano, tak by bylo hezke kdyby jsi to nejak zdokumentoval - myslim, ze by to lidi docela zajimalo (minimalne me :) )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2011, 22:13:03 »
MacHala:
Tak nad tím jsem ani neuvažoval  :) Spíš jsem to chtěl poslat na omgubuntu, aby se to trochu rozšířilo. Ale teďka jsem našel nepěknou chybu :( Když uploaduju větší obsah, tak se obrázek odešle několikrát... Celkem problém, snad mi image hosting nezruší přístup k API. Doufám, že je to jen nějaká banalita
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2011, 20:20:59 »
Doufám, že je to už bez chyb v uploadu. Ale radši bych někoho poprosil, zda-li by to ještě nevyzkoušel, protože někdy mi to dělalo, jindy zase ne... Tady je download stránka http://qr.kamilhanus.cz/download.html
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: GTK qrencode
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2011, 20:59:58 »
Děkuji za Češtinu  ;)
Jen jsem si rejpnul z důvodu že to nevidím poprvé že čeští vývojáři nepodporují češtinu.
Ještě bych měl takový dotaz. Je možné abych si vybral v jakém formátu se to má uložit? PNG je fajn ale třeba pokud bych chtěl použít na plakát co připravuji tak by se hodil Vektor SVG.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,54929.75.html
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: GTK qrencode
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2011, 21:05:37 »
Tady tě asi zklamu. Je to pouze nadstavba pro qrencode a ten, pokud vím, umí jenom export do png. Jen moje uváha (nejspíš i blbě :) ) - otevřít v Gimpu, bílá do alfy, uložit s průhlednou vrstvou a v Inkscape převést. Nešlo by to?
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.