Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Poradí mi někdo s bootováním na notebooku?

Bootování z DVD
0 (0%)
Instalace UBUNTU
1 (100%)

Celkem hlasů: 1

Autor Téma: Zaseknutí při bootování [vyřešeno]  (Přečteno 1169 krát)

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Zaseknutí při bootování [vyřešeno]
« kdy: 30 Března 2011, 11:15:59 »
Ahoj
Potřeboval bych poradit.
Snažím se nabootovat UBUNTU 10.10 na notebook ASUS X59GLSeries. Někdy se mi podaří systzém nabootovat ze staženého DVD, ale většinou se systém zasekne. Chtěl bych UBUNTU na PC nainstalovat, ale nevím, jestli by to šlo. Ze stejného DVD mám UBUNTU nainstalované na stolním PC Intel Celeron 2,66 GHz a jsem s ním naprosto spokojen. Poradí mi někdo, prosím, jak tenhle problém vyřešit?
Zkoušel jsem na notebooku bootovat ještě PC linux OS, a s tím žádný problém nebyl.
Díky za odpověď. S pozdravem: Tomáš Tauchen
« Poslední změna: 07 Dubna 2011, 09:51:12 od Tomáš Břinčil »

Rover623

Re: Zaseknutí při bootování
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2011, 13:35:40 »
Verze 10.04 funguje?
Nemá ten notebook náhodou funkci přepínání grafiky?

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Zaseknutí při bootování
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2011, 20:16:59 »
Ahoj.
Zkoušel jsem stáhnout verzi 10.04 a je to stejné. Zkoušel jsem podle návodu noapic, nolapic a acpi=off a je to pořád stejné. Ubuntu nastartuje z CD - vyzkoušet UBUNTU a hned po chvilce se počítač zmrazí. Chci ještě vyzkoušet instalaci z WUBI, abych mohl systém odstranit, pokud by problémy přetrvávali, a přitom měl k dispozici ještě windows Vista.
Jinak co je funkce přepínání grafiky bohužel nevím.
Děkuji za odpověď. Budu rád za Vaše další rady.
Tomáš Tauchen

Rover623

Re: Zaseknutí při bootování
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2011, 21:24:32 »
Přepínání grafiky,je ta pitomost kdy má notebook dvě GK,standardní Intel a k tomu třeba ještě nějakou Ati nebo nVidia a podle požadavku na výkon mezi nimi přepíná. Test disku jsi zkoušel?

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Zaseknutí při bootování
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2011, 08:54:52 »
Ahoj,
ntb má grafiku nVidia. Problém jsem vyřešil instalací v záchranném grafickém režimu. Poté se v záchranném režimu stáhly ovladače pro grafickou kartu, a od té doby funguje vše tak, jak má.
Pro instalaci UBUNTU jsem použil instalaci z windows, aby bylo možné UBUNTU jednoduše z PC odstranit, kdyby byl nějaký problém.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem, Tomáš Tauchen

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.