Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podivné věci v ubuntu  (Přečteno 754 krát)

pacl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Podivné věci v ubuntu
« kdy: 07 Dubna 2011, 11:01:44 »
Zdravim,

ve škole máme sít Eduroam což způbuje že na ubuntu 10.10 při připojení do bezdrátové sítě zmrzne systém a nepomůže nic jiného než tvrdý restart, ale o tom jste už asi slyšeli. Podle návodu rozhodl jsem se odinstalovat balíky sítí a nahradit je wicd. Jelikož mi tam nějak nevyhovovalo nastavení kolejní sítě, ve kterým máme také šifrování wpa2 a v wicd nešlo dále konfigurovat toho sítové připojení protože wicd nepoznal že že potřebuje další nastavení tak mi nenabídl možnost konfigurace rozhodl jsem se wicd odinstalovat a nahradit jej standartním balikem network-manager. Jelikož jsem nemohl se připojit ke kolejní sít protože mi to přes wicd nefungovalo spustil jsem live cd ubuntu kde bylo starý nastavení sítě přes network-manager a dal jsem stahnout baliky pouze do počítače, který sem si hodil na flashku a pak spustil ubuntu a chtěl nainstalovat jenže sem asi omylem smazal ještě jeden balík. Tak sem chtěl znova stáhnout další balík ale z ničeho nic přestala fungovat sítovka. Myslel jsem že to je zase nějaká blbost v ubuntu, protože jsem spíš začátečník tak jsem do toho už nehrabal, spustil jsem windowsi že si to stáhnu z netu a nejednou koukám že sítová karta není vůbec ve správě zařízení, reinstalace ovladačů hlásí že sítovka v počítači prostě není.
Druhej den jsem si to stáhnul od kámoše z ubuntu zbývající balíky a že si to alespon doinstaluju a pošlu notas na reklamaci. Po nainstalování balíků libgnomebluetooth8  a doinstalování network-manager-gnome a následném restartu sítovku opět funguje.

Může tohle mít souvislost s ubuntu nebo je špatná sítovka ?


Kedrigern

Re: Podivné věci v ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2011, 12:38:15 »
1) Určitě uveď HW, chyba může být čistě v ovladači síťovky.
2) Mě na FF, MFF a rektorátu UK chodí Eduroam zcela bez problémů. Jen mi vyskočí dialog, kam zadám login a heslo a NM se připojí. (Narozdíl od Win7)

pacl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Podivné věci v ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2011, 15:35:28 »
Jsem na Uverzitě v Pardubicích.
Atheros AR9285 wireles network adapter, doma kdekoliv jinde se bezproblému připojít na wifi. na při připojování do eduroamu samozřejmě předtim nastavím wpa2 , certifikát, jméno a heslo ...

zajímavé že na kolejní síti máme taky to samý nastaví wpa2 eduroamu a připojím se bezproblému.


ve školní sití přes LAN nepřipojím a přes WIFI mi systém zamrzne...  

LAN: Realtec PCIe GBE Family Controller

ale spíš by mě zajímalo jak je možný že instalace ovladače na sitovou kartu v ubuntu může  za to, že v jiném ve vedlejším systému počítač sítovou kartu nenalezne vůbec jako součátku...
« Poslední změna: 07 Dubna 2011, 15:53:35 od pacl »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.