Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s prostredim  (Přečteno 689 krát)

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Problem s prostredim
« kdy: 09 Dubna 2011, 10:20:50 »
Vcera som odinstaloval cez synaptic balik GtweakUI a nasledne som zmenil temu z tej, ktora ma tlacidla v pravo na tu povodnu Ubuntovsku (mam 10.10). Po restarte normalne naskocilo prihlasovacie okno a po prihlaseni uz iba cela biela obrazovka , uprostred ktorej bolo okno pytajuce sa na heslo (to mi bezne robi, asi spravca hesiel..), ale bolo v inych farbach a bolo horenohami a zrkadlovo otocene a stale dajak preblikavalo.

Tak som sa prihlasil cez zachranny graficky rezim, kde som z prikazovho riadku spustil synaptic a GtweakUI som doinstaloval, no problem to neodstranilo. Chcel som sa pokusit este prepnut naspet tu temu na povodnu ako som mal, ale v nudzovom rezime mi zobrazovalo iba plochu a nic viac! Stastie bolo , ze tam mam Docky a v nom spustac na terminal. Ale neviem z terminala spustit spravcu tem, podaril sa mi len synaptic.

Viete mi niekto poradit? Je problem vobec v tej teme, alebo kde??

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Problem s prostredim
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2011, 14:07:33 »
Určitě bude existovat jednodušší rada, ale pokud si opravdu nebudeš vědět rady, vždycky mi pomůže nainstalovat znovu balík ubuntu-desktop, který je v tomto případě overkill.
Možná by pomohlo dpkg-reconfigure balíku který je postižen.

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Problem s prostredim
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2011, 21:49:13 »
Tak som to skusil a nepomohlo to. Preinstaloval som balik ubuntu-desktop a nic. Funguje mi jedine nudzove graficke rozhranie, ale tam mam problem, ze na ploche mi nic nezobrazuje, okrem panela dosky. Cize sa neviem dostat k vyberu tem, aby som to skusil vratit k povodnej teme, ze viem ci bol problem v tom. Alebo v tom ze GtweakUI, mal mozno viac balickov, alebo fakt neviem co som *censored* ...

Da sa vyvolat v terminali (ten jediny mi ide, okrem web brovsera spustit) ta aplikacia na nastavovanie tem? Ako sa vola aby som ju spustil a skusil prepnut naspet temu??

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Problem s prostredim
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2011, 22:19:03 »
Takze problem bol v nastaveni pri prihlasovani, kde bol zapnuty rezim pre notebooky, ako som to prepol na stolove pc je to v pohode.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.