Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kmix (zvukový mixér v KDE ) - chybí kanály  (Přečteno 1264 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Kmix (zvukový mixér v KDE ) - chybí kanály
« kdy: 10 Dubna 2011, 19:31:20 »
Zdravím,

mám dotaz ohledně mixéru v KDE. Pokud kliknu na ikonku repráčku, zobrazí se ovladač zvuku. To je v pořádku. U ovladače zvuku je ale knoflík "Směšovač". Když na něj kliknu, otevře se mixér, ve kterém ale nejsou žádný hejblata. To okno je prostě prázdný a nic se nedá ovládat.

Je to stejný na notebooku i stolním PC, čili to není problém nějakého konkrétního počítače. Ale zaráží mě, že se to nikde neřeší, nemůžu o tom nic najít.

Funguje vám mixér v KDE? V čem může být problém?
« Poslední změna: 16 Dubna 2011, 13:42:23 od Vláďa »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Mixér KDE
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2011, 00:03:59 »
Já tedy nevím, že by v KDE byl nějaký mixér, nemyslíš KMix?

Možná by bylo fajn tak přejmenovat tenhle dotaz a dodat k němu i nějaký info třeba "Problém s KMixem - žádné kanály" nebo tak, aby lidi, co budou mít stejnej problém jako ty, snadno našli řešení.


problém by mělo vyřešit vypnout kmix a spustit ho z terminálu takhle.
Kód: [Vybrat]
LANG=en kmix
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: Mixér KDE
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2011, 17:29:51 »
V KMixu vlevo nahoře je ikonka na vytvoření nového pohledu, následně v menu "Nastavení - Nastavit kanály" se dají kanály přidat. Tohle taky nefunguje? Jsou tam dostupné nějaké kanály?

Mmch, bylo by dobré uvádět verzi Kubuntu a KDE, protože se v tom vývojáři pořád šťouraj a občas něco opraví a občas něco zas rozbijou.

Ještě jsem hledal a mohlo by jít o tento bug: http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=264835 , je to celý komplex závad souvisejících s Pulse Audio, již udělané opravy by se snad měly objevit v KDE 4.6.3. Ale jak koukám, opraveno zřejmě ještě vše nebylo.
« Poslední změna: 13 Dubna 2011, 17:57:54 od Poborskiii »
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Kmix (zvukový mixér v KDE ) - chybí kanály
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2011, 14:21:37 »
Spuštění mixéru pomocí LANG=en kmix pouze přepne jazyk na angličtinu, jinak se ale nic nezmění.

Pokud spustím nastavení kanálů, není tam nic kromě toho hlavního kanálu, který jako jediný vidím. Tenhle problém mám minimálně od verze KDE 4.5. Momentálně používám KDE 4.6.2 a Kubuntu 11.04 beta. Ale ten samý problém byl i v 10.10.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.