Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: spojenie 2 obrázkov [vyřešeno]  (Přečteno 6330 krát)

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
spojenie 2 obrázkov [vyřešeno]
« kdy: 11 Dubna 2011, 19:48:15 »
Potreboval by som spojiť 2 obrázky do jedného vedľa seba (jeden vľavo, druhý vpravo). Poraďte mi, ako to urobiť napr. v GIMPe alebo inom obrázkovom editore.
« Poslední změna: 13 Dubna 2011, 12:01:07 od Tadeáš Pařík »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: spojenie 2 obrázkov [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2011, 19:56:59 »
Predpokladam ze mas aspon zakladne skusenosti s grafickymi programami.
Uprav si velkost obrazkov na rovnaku vysku. Cez vlastnosti obrazku si zisti pocet bodov sirky kazdeho obrazku a spocitaj ich. Daj vytvorit novy obrazok vyskou podla tvojich obrazkov a sirku daj vysledok co ti vysiel po spocitani tvojich obrazkov. Teraz mas otvorene 3 obrazky, prvy, druhy a novy. Preklikni sa na prvy a daj kopirovat. Prepni sa na novy a vloz tak nakopirovany obrazok, presun ho na niektoru stranu podla toho ako potrebujes. V menu noveho obrazku daj vytvorit novu vrstvu. Prepni sa na druhy obrazok a postup opakuj tak ako pri prvom. Povodne obrazky mozes zatvorit a novy si pomenujes a das ulozit.

Pripadne namiesto vytvarania novej vrstvy mozes druhy obrazok dat vlozit ako novu vrstvu.(layer)
« Poslední změna: 11 Dubna 2011, 20:00:50 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
Re: spojenie 2 obrázkov [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2011, 19:26:36 »
Ďakujem, presne tak som to chcel dostať.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.