Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém při instalaci [vyřešeno]  (Přečteno 909 krát)

Zeryk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém při instalaci [vyřešeno]
« kdy: 12 Dubna 2011, 19:26:18 »
Zdravím, mám problém při instalování. Bez problémů se začne načítat a potom najednou mě to vyhodí na příkazovej řádek a vypíše tuhle hlášku http://nahrejto.cz/files/28606553238064954612.jpg
Zkoušel jsem něco hledat na googlu, zničil jsem hromadu CD aji DVD nastahoval tak 12GB při řešení toho problému a pořád nic.
Verze 7.xx mi jela bez problémů, potom tuším, že ani s 9tkou nebyl problém, ale od jisté doby mi to háže stejnej problém. Už třetí kompl na kterým mi to píše ten samej kec pořád dokola... :(
(Ve všech případech je na PC nainstalován win 7, dokonce je možné, že ten problém nastal až s těma sedmičkama)


PROBLÉM VYŘEŠEN NÍŽE V PŘÍSPĚVKU, POPŘÍPADĚ NAPIŠTE NA EMAIL: jan.zeravek@seznam.cz
« Poslední změna: 13 Dubna 2011, 18:41:48 od Martin Kiklhorn »

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Problém při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2011, 14:39:25 »
v tom případě vyzkoušej třeba alternativní instalaci

http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/AlternateCD

nebo rovnou Debian Squeeze
ArchLinux (KDE)
Můj web

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Problém při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2011, 17:02:50 »
Ahoj. Zkontroluj, jestli je obraz disku správně stažený (Wiki: Kontrola MD5). Instalovat můžeš i z flash disku, takže hromadu CD a DVD jsi zničil zbytečně.

Tady řeší stejný problém a některým pomohlo - jak už jsem psal - znovu stáhnout instalační CD, jiným instalace z flashky.

Zeryk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2011, 17:54:33 »
Můj bios bootování z USB nepodporuje, už jsem ho 2x aktualizoval, sice jsem našel nějakej program díky čemuž ho k tomu přinutím, ale s tím byl hodně velkej boj tenkrát (neničil bych je zbytečně) a stáhnuté to mám už po 14té... (bylo by hodně divné kdyby ani jedna nebyla stáhnutá dobře).

Jsem čekal, že mi tady poradíte nějaké harakiri v příkazovém řádku a ono nic...

Mimochodem, už jsem to pořešil, od nějakého Lucida jsem stáhl DVD verzi a bez problémů to funguje. Odkaz už bohužel nemám, ale kdyby to někdo hodně chtěl, tak mi napište na email.

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Problém při instalaci
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2011, 18:27:54 »
Tahle chyba se může vyskytnout z mnoha důvodů, ale nejčastějším je právě špatně stažený obraz disku. Harakiri v příkazovém řádku není potřeba, kontrola MD5 bohatě stačí. Kdybys kouknul na Wiki, tuhle metodu bys znal a nemusel iso stahovat čtrnáctkrát. ;) Jsem rád, že se ti to nakonec podařilo, úpravou prvního příspěvku můžeš vlákno označit jako vyřešené.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.