Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: dokumenty  (Přečteno 2756 krát)

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
dokumenty
« kdy: 12 Dubna 2011, 22:04:39 »
zdravim vsetkych nadšencov, poprosim o pomoc...som tu dva dni aj s cestou takze prosim pochopenie...
1.mam ubuntu 10.10,otvaram: miesta-dokumenty..no a teraz mi vzdy otvori nie dokument, kt.mam ulozeny v priecinku "dokumenty", ale otvori mi prehravac filmov. to iste sa deje ak chcem otvorit priecinok"obrazky, hudba ,video. ono viem si ten dany dokument otvorit cez gnome commander, ale aj tak ma tento detail hnevá.
vie mi niekto poradit? ak je to zlozitejsie, prosim polopatisticky...Ď.  

2.aha, a ešte mi mizla ikonka hlasitosti z panelu a nie a nie ju tam odniekial vyhrabat...
este tolko, ze co som predtym robil...chcel som vyskusat prehratie dvd /.vob/, kt. vo win. ide cez cyberlink, tu som bol zvedavy na tento spustac filmov, ci co to je...tak som cez commander siel do "master" a vo win nasiel moj znamy dvd subor... asi tak.
« Poslední změna: 13 Dubna 2011, 04:04:46 od ZL »

dRaczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: dokumenty
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2011, 22:26:04 »
...aha, a ešte mi mizla ikonka hlasitosti z panelu a nie a nie ju tam odniekial vyhrabat...
Tak přesně tohle se mi taky stalo asi chyba každého nováčka co chce odstranit obálku z panelu. ;D Pak jsem našel příkaz na obnovení panelu. Nejdřív do terminálu:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --recursive-unset /apps/panelA pak
Kód: [Vybrat]
pkill gnome-panel Obnovilo mi to panely do původního.
Ntb Sony vgn-fz21z Acer aspire 5536 - Xubuntu 14.04 (64 bit).
Linux používám od 1. dubna 2011.

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2011, 04:09:07 »
...dakujem, problem c 2 je vyrieseny... ;), odkial prosim ta zistim tieto kody na riesenie problemov a pod.?
prosim este pomoc s problemom c 1. ak niekto vie ???
dakujem....

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: dokumenty
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2011, 09:55:24 »
prosim este pomoc s problemom c 1. ak niekto vie ???
To se tu řeší téměř každý den, ale chápu, že se to blbě hledá. :)
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,55041.html

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: dokumenty
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2011, 10:04:14 »
... odkial prosim ta zistim tieto kody na riesenie problemov a pod.? ...

naše česká WIKI
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2011, 14:15:30 »
...s tym problemom c 2 si neviem rady...
zkopirujes tady obsah souboru... kam skopirujem? aky obsah? :'(

ď...

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: dokumenty
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2011, 14:22:39 »
Do Terminálu (Aplikace → Příslušenství → Terminál) zadej příkaz
Kód: [Vybrat]
gedit ~/.local/share/applications/mimeapps.list
Otevře se textový editor. Najdi řádek, který začíná textem "inode/directory=" a (přímo) za rovnítko doplň "nautilus-folder-handler.desktop;". Soubor ulož (Ctrl+S).

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2011, 18:26:26 »
vdaka pan Filuta, takato odpoved bola pre mna ako vyšitá...este jedna otázka, ako sa to mohlo domotať? nic extra som nerobil...ake je riziko podobnych situ.?
este raz dik, vsetko sa podarilo :'(

...o 10min.:  teraz riešim zase iny problem, nahodou som zavadil o niektoru klavesu, a teraz nie a nie nefunguje mi klavesnica, teda funguje do momentu ked dam smajlika...potom uz nereaguje, musel som si prepnut do win, aby som vobec napisl tuto zmenu...
mam tento linux len treti den, ale teda neviem, co den to problem....nerozbehne to uz ani restartovanie ani h.
ako v pohode som amater, ale ak mam si nastudovat kopu prikazov a skratiek a neviemcoho este tak to Ď.
PC mam na relax nie na neustale riesenie pseudoproblemov, ...to len tak na okraj, nie aby sa nejaky fanda urazil!
« Poslední změna: 13 Dubna 2011, 18:45:24 od ZL »

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: dokumenty
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2011, 10:15:03 »
Skôr ako budeš pokračovať, prečítaj si tento článok. Je pomerne dlhý, ale je fakt potrebné, aby si si ho práve ty prečítal.  ;)
Ubuntu 10.04

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2011, 10:33:33 »
vdaka, este chvilu teda linux a potom nazad do win, som o tom vzdy viac presvedceny...teraz mi uz nefunguje ani touchpad, ale zase klavesnica reaguje :o, to je riadna divocina, nieco ako jazda s otvorenými ocami a predsa nevidim prekazky.... :D

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: dokumenty
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2011, 12:57:53 »
To je zajímavé přirovnání. :D

I v Ubuntu platí, že reakci musí vždycky vyvolat nějaká akce; ty problémy jsou způsobené tím, že se se systémem teprve seznamuješ. Zkus Linux Mint, na ten by tvůj imunitní systém mohl reagovat méně bouřlivě.

Přinejmenším budeš díky této zkušenosti spokojenější uživatel Windows. :)

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2011, 13:58:47 »
zdravim pan Filuta,
vy ste mi uz pomohol...viem, ze je to sposobene akciou, kt. som nechtiac spustil, ale rad by som vedel ako dat veci do povodneho stavu. napr. pocitacovy udrzbar - ak ho otvorim, nic tam nie je, hladam nieco co mi vrati system ako keby bol prave nainstalovany, som si myslel ze ten "pocitacovy udrzbar" je na to vhodny...takto sa "bojim" kedy sa mi co zasekne zase a ja sa mozem prosikat o pomoc. ani vo win nie som expert, ale ...no to uz je subjektivne.
takze ako dalej "pan premier?"

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: dokumenty
« Odpověď #12 kdy: 14 Dubna 2011, 16:04:06 »
Nainštaluj systém znovu, začni od nuly a skôr ako niečo spravíš, poriadne čítaj.  ;)
Ubuntu 10.04

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #13 kdy: 14 Dubna 2011, 20:53:14 »
jednoznacne instalovat, ale ubuntu to uz nebude ::)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: dokumenty
« Odpověď #14 kdy: 14 Dubna 2011, 21:35:53 »
jednoznacne instalovat, ale ubuntu to uz nebude ::)
It's your choice. Every OS needs good admin...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2011, 22:19:56 »
...tell me something about a "good" definition...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: dokumenty
« Odpověď #16 kdy: 14 Dubna 2011, 22:55:58 »
Ťažko opísatelné slovo. Musí mať hlavne chuť sa učiť a nevzdávať sa.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: dokumenty
« Odpověď #17 kdy: 15 Dubna 2011, 01:00:05 »
napr. pocitacovy udrzbar - ak ho otvorim, nic tam nie je, hladam nieco co mi vrati system ako keby bol prave nainstalovany, som si myslel ze ten "pocitacovy udrzbar" je na to vhodny...

Ne, "Počítačový údržbár" (Wiki) slouží k odstranění nepotřebných balíků. Nedoporučuji ho, snadno nadělá víc škody než užitku. K tomuto účelu poslouží lépe například programy Ubuntu Tweak a BleachBit.

Program Simple Backup Suite (Wiki) nabízí funkci podobnou obnově systému ve Windows. Nevím, jak je spolehlivý, nikdy jsem ho nepotřeboval, používám Clonezillu. :)

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #18 kdy: 15 Dubna 2011, 07:28:51 »
Ťažko opísatelné slovo. Musí mať hlavne chuť sa učiť a nevzdávať sa.

...chuť je, s tým nie je žiadny problém, len popri iných povinnostiach toho času nie je nazvyš, teda zákonite niečo musím mať čo  bez nutnosti sa v tom extre špecialne vŕtať a vo win som zďaleka nemal takéto nejasnosti. mam vypnuty touchpad, momentalne to je riesenie, takze vsetko slape, ale mne vadi aj ta myslienka, ze v pozadi nieco nie je ok.

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: dokumenty
« Odpověď #19 kdy: 15 Dubna 2011, 09:22:19 »
Ak si sa predsa len rozhodol skúšať ubuntu, je pre teba nejlepšie riešenie dual boot. Budeš mať na PC win aj linux a pri spustení PC možnosť výberu, ktorý systém použiješ. Je možné že budeš používať win na prácu a ubuntu na zábavu a rozširovanie svojich znalostí a schopností do tej doby, kým si nebudeš v ubuntu istejší.  ;)
V každom prípade je to len a len tvoja voľba.
Ubuntu 10.04

dRaczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: dokumenty
« Odpověď #20 kdy: 15 Dubna 2011, 11:12:30 »
Ten dual boot doporučuji. Já prvně Ubuntu zkoušel ve windows virtual boxu, ale tam mi nešlo nastavit větší rozlišení než 800x600. Tak jsem pak zkusil spustit ho z live CD bez instalace. To už bylo lepší a tak jsem studoval zdejší wiki co vše je potřeba a co mě může potkat při instalaci k windows na jeden disk. Operace se zdařila a já se v tom začal šťourat. To vedlo k tomu, že mi systém kolikrát ani nenaběhl a já musel do woken abych vyhledal radu.
Prostě Ubuntu nemám jako hlavní systém a zatím se s ním pomalu seznamuji. Dejte mu ještě šanci a nenechte se odradit prvními neúspěchy. Držím palce. ;)
Ntb Sony vgn-fz21z Acer aspire 5536 - Xubuntu 14.04 (64 bit).
Linux používám od 1. dubna 2011.

ZL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: dokumenty
« Odpověď #21 kdy: 15 Dubna 2011, 17:24:29 »
ano beriem, bude to asi tak.... :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: dokumenty
« Odpověď #22 kdy: 16 Dubna 2011, 11:58:16 »
Ten dual boot doporučuji. Já prvně Ubuntu zkoušel ve windows virtual boxu, ale tam mi nešlo nastavit větší rozlišení než 800x600. Tak jsem pak zkusil spustit ho z live CD bez instalace. To už bylo lepší a tak jsem studoval zdejší wiki co vše je potřeba a co mě může potkat při instalaci k windows na jeden disk. Operace se zdařila a já se v tom začal šťourat. To vedlo k tomu, že mi systém kolikrát ani nenaběhl a já musel do woken abych vyhledal radu.
Prostě Ubuntu nemám jako hlavní systém a zatím se s ním pomalu seznamuji. Dejte mu ještě šanci a nenechte se odradit prvními neúspěchy. Držím palce. ;)
Ja som zas naopak hneď inštaloval :D...som kašlal na všetky problémy a išlo iba o politiku...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.