Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém  (Přečteno 2560 krát)

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Systém
« kdy: 13 Dubna 2011, 17:41:12 »
Možná toto téma tu někde už je?Ale,docela by mě zajímalo,proč se vydávají verze tak rychle a spíš se nedoladí pořádně jeden systém a nepočká se třeba dva,tři roky na novější verzi?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Systém
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2011, 17:47:16 »
Protože je to prostě filozofie tohoto distra... co k tomu více dodat. Můžeme s tím nesouhlasit, ale tak to prostě je.

viz Ubuntu releases
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2011, 17:50:56 »
Jasně.Díky za info.

Kedrigern

Re: Systém
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2011, 17:58:48 »
Ještě bych doplnil. Debian na kterém je Ubuntu založeno má vývojový cyklus 3 roky. Z toho třeba i půl roku je zmražen a debugován.

Čili pokud bys o to stál, tak zkus Debian.

Nicméně vychází ti to, že bys pak používal třeba až 3.5 roku staré programy + komerční už tak pro Linux vychází se zpožděním. Třeba kvůli datovým schránkám jsem musel zrušit několik desktopů s Debianem...

Uživatelé nechtějí až tak OS jako aplikace - firefox, libreoffice, hry...

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2011, 18:03:23 »
Já nejsem až takový odborník přes Linux,ale prostě jsem chtěl vědět co k tomu vývojáře vede.Jinak Ubuntu mě zcela vyhovuje a na Debian se zatím necítím.Možná až budu používat nějáký čas Ubuntu,se odhodlám pro změnu distribuce.Abych,zkusil něco jiného.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Systém
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2011, 19:59:06 »
Já nejsem až takový odborník přes Linux,ale prostě jsem chtěl vědět co k tomu vývojáře vede.Jinak Ubuntu mě zcela vyhovuje a na Debian se zatím necítím.Možná až budu používat nějáký čas Ubuntu,se odhodlám pro změnu distribuce.Abych,zkusil něco jiného.

Pokud chceš stabilnější verzi, sáhni po Ubuntu 10.04 Lts  (Long-term suport), je to na 3 roky, po 2 letech vychází nové - další lts 12.04 .
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2011, 20:15:53 »
Máš pravdu,ale já nehledám jinou verzi.Jen jsem chtěl vědět,proč tomu tak je.Verze 10.10 mě plně vyhovuje i když ta podpora trvá kratší dobu než u 10.04.
Ale,jinak díky za názor.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Systém
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2011, 20:37:12 »
Lebo Markovi ide o blesku rýchly vývoj a predbehnutie konkurencie s všetkými možnými vylepšeniami...ale mne osobne viac vyhovuje rolling updates...xLifeOnTheEgdex
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2011, 19:17:42 »
Když jsem se ptal na podporu,proč se neudělá stabilní verze a nepočká se s další novou distribucí pár let?Tak jsem zapoměl zmínit hardware.Co bude pro Ubuntu v budoucnu potřeba mít v počítači,aby se zajistil bezproblémový chod?A zároveň mít v počítači aktuální systém?Zatím stačí 512 ram a místo na disku.Nereší se procesor a grafika.
Samozřejmě jsou různé odnože Ubuntu,které jsou míň náročné na systém,ale mě se prostě líbí Ubuntu samotné.A do jiné distribuce Linuxu zatím vstoupit nehodlám.

Určitě čím lepší počítač,tak je chod zajištěn vcelku bez problémů,ale řeší se do budoucna ta kategorie lidí co si nemohou dovolit nejvýkonější sestavu,anebo jsou omezeni financemi?Aby,nemuseli měnit právě kvůli náročnosti hardwaru distibuci?Já sám teďka jedu na starém počítači,který příští měsíc budu přestavovat.Zbyde pouze case,zdroj a dvd vypalovačka.Vše ostatní pořidím nové a to bude má první a poslední investice do počítače.Víc do něj investovat nehodlám.Tedy pokud se nic nepokazí. :)

Tak bych prostě rád věděl jestli na toto někdo myslí,anebo se to prostě neřeší a nechává se tomu volný průběh a čeká se,že se to třeba něják vyřeší samo?Nebo to bude jako u konkurence,kde si vlastně výrobci systému dohazují "kšefty"s výrobci počítačů a jejich součástek?A podle mě se při tom moc nemyslí na koncového uživatele.Jasně peníze hýbou světem a vydělávat se něják musí.Anebo,když máme systém zdarma tak nám holt nezbyde než investovat pár korunek do hardware?Čím jsem Linuxu velmi vděčen,že mohu užívat počítač zcela legálně a volně.

Takže děkuji za reakce a doufám,že si toto někdo nevyloží něják špatně,než je myšleno.
« Poslední změna: 14 Dubna 2011, 19:19:42 od geblina »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Systém
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2011, 20:58:47 »
Ono dnes tie počítače nie sú moc drahé. Vezmeš nejaké 4jadro od AMD do/okolo 100€ a maš vystarané. Celý počítač ťa víde s kvalitnými komponentami do 500€...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2011, 21:03:28 »
Já netvrdím,že je to pro někoho drahé a vím co kolik stojí.Ale,díky za názor.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Systém
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2011, 21:06:37 »
Ono ja som za 4 roky nepocítil, že by ten systém potreboval niečo viac. A v tomto smere aj verím, že sa to pár rokov nezmení. Ono MS si kšefty dohadzovať môže, tam na to tlačia aj výrobcovia hier, ale druhá vec v ktorú verím je, že za pár rokov už hry na PC proste nebudú. A potom neviem čo. Už len asi MS Office bude žrať aspoň 3GB ram a potrebovať 6 jadro aby sa v ňom vôbec dalo písať.

PC nevydrží večne a za ten jeho životný cyklus by tam to Ubuntu malo chodiť bez problémov aj s výhliadkou na roky dopredu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Systém
« Odpověď #12 kdy: 14 Dubna 2011, 21:09:22 »
Tiež si myslím, že s tým nebudeš mať problém. Poprípade siahneš po RAM šetrnejšej alternatíve v podobe nejakého WMka.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #13 kdy: 14 Dubna 2011, 21:14:21 »
Asi jsem zblbnul hraním her na bývalém systémů.Kde se pořád nároky na hardware zvyšují. :)
« Poslední změna: 14 Dubna 2011, 21:22:59 od geblina »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Systém
« Odpověď #14 kdy: 14 Dubna 2011, 21:28:18 »
Na bežné veci nepotrebuješ mašinu za 3000€. Ani 4 jadrá.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Systém
« Odpověď #15 kdy: 15 Dubna 2011, 07:07:04 »
Tak to je můj případ.Na poslech hudby,sledování filmů a sjíždění internetu mě vlastně stačí to co mám.Nic jiného s ním vlastně nedělám.Takže moje blízká investice do počítače bude asi určitě ta poslední.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Systém
« Odpověď #16 kdy: 16 Dubna 2011, 03:02:56 »
Ještě bych doplnil. Debian na kterém je Ubuntu založeno má vývojový cyklus 3 roky. Z toho třeba i půl roku je zmražen a debugován.

Čili pokud bys o to stál, tak zkus Debian.

Nicméně vychází ti to, že bys pak používal třeba až 3.5 roku staré programy + komerční už tak pro Linux vychází se zpožděním. Třeba kvůli datovým schránkám jsem musel zrušit několik desktopů s Debianem...

Uživatelé nechtějí až tak OS jako aplikace - firefox, libreoffice, hry...
Teď by to s novým repozitářem stable-updates mělo být lepší. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.