Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s USB ve VirtualBox [VYŘEŠENO]  (Přečteno 19206 krát)

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
problém s USB ve VirtualBox [VYŘEŠENO]
« kdy: 16 Dubna 2011, 00:27:45 »
nedaří se připojit USB ve Win7 pod VirtualBox.

v Ububtu 10.10 jsem instaloval VirtualBox dle http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox a pod ním Win7. internet, instalace apod.fungují. nepodařilo se mi připojit USB disk. zkusil jsem možnosti uvedené v návodu, bez úspěchu.
USB zařízení je vidět po kliknutí ve VirtualBox vpravo dole na ikonu, ale je neaktivní a nepodařilo se mi aktivovat.
v návodu se píše o informacích na Forum, neměl jsem štěstí.

funguje to někomu?
poradí někdo jak zprovoznit porty (usb, com,...) ve VirtualBox?
« Poslední změna: 29 Dubna 2011, 08:39:47 od robhav »

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2011, 06:14:52 »
Ve vlastnostech virtuálního stroje by měla být někde položka "Povolit přímý přístup k HW", máš to zaškrtnuté?
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2011, 07:27:53 »
Ve vlastnostech virtuálního stroje by měla být někde položka "Povolit přímý přístup k HW", máš to zaškrtnuté?

ano, v části Systém pod záložkou Akcelerace u Hardwarová virtualizace je zaškrtnuto Použít přímou komunikaci s hardware
« Poslední změna: 16 Dubna 2011, 08:24:55 od robhav »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2011, 12:56:20 »
Vo virtualoxe si musíš dať nainštalovať hosťovské doplnky, či také dačo. Najdeš to v lište keď máš spustený stroj.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2011, 16:50:03 »
A musíš být ve skupině VBoxUsers, abys mohl připojovat USB. Defaultně bys měl být, ale radši si to zkontroluj.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2011, 17:29:59 »
Děkuji za rady.
"Přídavky pro hosta" jsem již doinstaloval a do skupiny "vboxusers" jsem se přidal (možná jsem byl od začátku). Oboje je uvedeno v návodu.
« Poslední změna: 17 Dubna 2011, 20:00:39 od robhav »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2011, 21:57:28 »
Děkuji za rady.
"Přídavky pro hosta" jsem již doinstaloval a do skupiny "vboxusers" jsem se přidal (možná jsem byl od začátku). Oboje je uvedeno v návodu.
To znamená, že ide?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #7 kdy: 19 Dubna 2011, 21:11:27 »
To znamená, že ide?

to znamená, že to nešlo, ale již dříve jsem udělal výše doporučené

navíc jsem dostal informaci o podobných problémech, které byly vyřešeny, když USB bylo zapojeno během instalace Windows. to je polovičaté řešení.

aby windowsích hloupostí nebylo málo, dvouletá neteř dokázala smáznout 10GB obraz během vteřiny, aniž bych si toho všimnul. právě jsem windows 7 nainstaloval do VirtualBox podruhé a zdá se, že USB funguje. ještě to nemám pořádně vyzkoušený, bohužel nevím jestli dokážu dát uspokojivé vysvětlení problému.
« Poslední změna: 21 Dubna 2011, 21:29:14 od robhav »

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2011, 06:26:46 »
USB disk Linux sám odpojí při aktivaci ve windows 7 pod VirtualBoxem; nainstaluje si ovladač, ale skončí chybou "Toto zařízené nelze spustit. (Kód 10)", což je věcí windows a stále dokola mě vrací na aktualizaci ovladače.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2011, 21:27:57 »
Takže to zasa nejde?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2011, 00:32:32 »
a zkoušel jsi to spustit jako root?mě to kdysi pomohlo
Kubuntu 20.04

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2011, 08:39:06 »
pod rootem nebyl obraz Windows a to chtělo novou instalaci Win, nevím jak spustit stávající VirtualBox s právy root.

po reinstalaci VirtualBoxu a Windows7 a opětovném nastavení (Přídavky pro hosta) už bylo USB vidět - tzn. po výběru v menu Zařízení-USB zařízení došlo k odpojení USB z Linuxu a automatické instalaci ovladače ve Win. Avšak USB nešlo s odkazem na chybu ovladače, ale ten byl aktuální.

po stažení a instalaci Oracle VM VirtualBox Extension Pack z http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads začalo USB fungovat. na třetí pokus zapnout/vypnout VirtualBox. ted už to jde, hurá :-)

děkuji všem za nápady a pomoc!
« Poslední změna: 13 Května 2011, 18:05:59 od robhav »

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: problém s USB ve VirtualBox
« Odpověď #12 kdy: 16 Května 2011, 22:52:52 »
po nějaké době USB ve VirtualBoxu (VB) zase nešlo. problém jsem se pokusil vyřešit povýšením na Ubuntu 11.4 a výsledek byl ještě horší. kromě problémů s VB přestalo fungovat integrované wifi, a bez Internetu se Internet špatně opravuje :-) jelikož mě tlačil čas, vrátil jsem se k poslednímu fungujícímu řešení, tj. Ubuntu 10.4 -instalace a znovunastavení bylo rychlé.

ve VirtualBoxu jsem:
1) zkontroloval svoje členství ve skupině "vboxusers": Systém-Správa-Uživatelé a skupiny-Spravovat skupiny nebo v terminálu groups
2) instaloval "Přídavky pro hosta": v okně spuštěného VB a Win7 v menu Zařízení-Instalovat Přídavky pro hosta-Spustit VBoxWindowsAdditions.exe
3) stáhnul a spustil Oracle VM VirtualBox Extension Pack z http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
4) Win7 ve VB jsem exportoval, VB zavřel a znovuspustil v terminálu jako root příkazem gksudo VirtualBox a Win7 importoval

USB funguje, ale je nutné přes spuštěním VB:
1) připojit USB
2) ve VirtualBoxu doplnit Filtr zařízení o USB ze seznamu, dojde k odpojení z Linuxu
3) spustit Win7

jde to bez root?
má někdo zkušenost s COM portem?
« Poslední změna: 18 Května 2011, 14:11:44 od robhav »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.