Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Amilo Li 1718  (Přečteno 1608 krát)

mskopek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Amilo Li 1718
« kdy: 16 Dubna 2011, 16:24:08 »
Dobrý den,
Mám dotaz nemáte někdo tento notebook a podařilo se vám na tom rozjet Ubuntu nebo i nějaký jiný linux? Ve verzi 10.10 už se korektně zapne wifi pro kterou ve windows slouží tlačítko a utilitka. ale mám problém s tím že se mi ubuntu zasekává, zlobí zvuk trvá několik minut než začne bootovat atd. Pokud vypnu ACPI tak nastartuje vcelku v pořádku, ale zase spousta věcí nefunguje. Jsem v Linuxu uplný začátečník.

http://fujitsu-siemens.katalognotebooku.cz/notebook/fujitsu-siemens-amilo-li-1718-m520/

Díky za odpovědi :)

Malicky.eu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Amilo Li 1718
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2011, 09:08:52 »
Mám uplně stejný notebook a dělá mi to např. to že se to spustí a jakmile nacokoliv kliknu tam to vymrzne a podobně. Takže jsem statečně z linuxu znovu přeinstaloval zpět původní windows.. Linux na tom nemělo provozovat žádný smysl... absolutně žádný - podpora 0, na dotazy nikdo zkušenější neodpoví a vzhledem k tomu, že jsem taky začátečník, tak jsem si myslel, že mi případně někdo z té "komunity" pomůže a dočkal jsem se prdu a né pomoci.... Navíc mě teda celkem dost sralo řízení účtu (přihlášený uživatel vs. root) - nechápu proč se to dělí, když je v PC jen jeden uživatel - nechápu proč se musí pořád jak u blbounů zadávat sudo xxx... když chci něco dělat jako administrátor a proč se to celkově nedalo vypnout a převést všechna admin práva na jednoho uživatele... no bohužel, linux a jeho "příznivci", kteří tvrdí jak je to bezvadné mě zklamali, takže zůstanu zpět u 4 barevných oken... bohužel

jmp

  • Host
Re: Amilo Li 1718
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2011, 10:06:01 »
ono na tohle by mohl spravne odpovedet jen ded vseved a nebo nekdo s funkcni kristalovou kouli:

Citace
Vydání 11.04, 10.10 a 10.04 / Pomoc s instalací a aktualizací / Problém s celým ubuntu    kdy: 2011-09-09, 02:03:12
Dnes jsem si nainstaloval na svůj notebook ubuntu s tím, že si teda konečně vyzkouším jiný os než windows a trošku proniknu do základů linuxu. Bohužel jsem celkem znechucen. Instalační CD jsem si stáhl přímo tady na serveru ubuntu.cz - po instalaci jsem měl radost, že to vypadá, že je vše OK. OK to ale není po kliknutí prakticky na cokoliv se mi objeví hlášení "Omlouváme se, **** pro Ubuntu byl neočekávaně ukončen." Při kliknutí na nahlášení problému mi to tu vyhodí cca. 50 neaktuálních balíků.

Dále pokud kliknu na Dash nabídku, tak mi zamrzne celé PC.

Neví někdo co s tím? Děkuji

Jak se spravne ptat: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5279.0.html


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.