Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: bootování Ubuntu a Windows  (Přečteno 736 krát)

jaramat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
bootování Ubuntu a Windows
« kdy: 17 Dubna 2011, 19:49:55 »
Dobrý den, nainstaloval jsem ubuntu 10.10 na svůj externí disk. Použil jsem k tomu počítač HP Pavilion dv7. Vše funguje skvěle, prostředí úžasný, jen je problém, že když zapnu jenom počítač (respektive notebook), ale ne externí disk, zobrazí se chybová hláška, že chybí zařízení. Takže nemůžu spustit ani Ubuntu, které je na ex. disku, ani Windows 7, který je přímo v notebooku. To je trošku problém. Myslím, že zavaděč systému se přesunul na externí disk. Mohli by jste mi prosím poradit, jak ho mám přesunout zpátky na pevný disk v notebooku?
To, že se tohle stalo, se mi ještě před rodiči ještě chvíli podaří ututlat, ale jednou na to přijdou, a to pak bude mazec.
Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat on HP Pavilion dv7
"Ever notice how fast Windows runs? Neither did we." - OMG! Ubuntu! FB page

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: bootování Ubuntu a Windows
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2011, 20:54:38 »
Zavadzac je v mbr notebooku ale subory potrebuje nacitat z linuxoveho systemu(ten je na externom disku) a tak spustenie pc bez neho sposobi chybu, urobil by som nasledujuce:
1. Stahol Super grub disk alebo pouzil livecd a obnovil zavadzac NA EXTERNY DISK(navod je na wiki)
2. Odpiil externy disk a obnovil na notebooku z5 windows zavadzac

--To sposobi ze ak sa pripoji ehdd a nabootuje sa z neho, nastartuje ubuntu(na hoviktorom pc) a ak sa pc zapne bez ehdd normalne nabootuje windows  ;)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.