Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správce aktualizací - selhání ověření [vyřešeno]  (Přečteno 1860 krát)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Prosím o radu: chci provést aktualizaci pomocí Správce aktualizací, ale po stisknutí tlačítka "Nainstalovat aktualizace" se okénko ověřování zatřese a zmizí. Stačím sotva přečíst "Selhalo ověření".

Toto se děje přesně od té doby, kdy jsem, kvůli rozchození VirtualBoxu, musel provést změnu vlastníka na "root" u složky "/usr" a to rekurzivně.
Obdobný problém jsem poté musel řešit i se sudo (sudo: must be setuid root). Tam jsem musel správně nastavit práva, takže z toho usuzuji, že i v případě tohoto "Selhání ověření" jde o problém v právech. Bohužel nevím, jaká práva a u jakých souborů mám nastavit :-(

Děkuji za případnou pomoc
« Poslední změna: 28 Dubna 2011, 10:21:43 od Henrynr »
Doma i v práci Linux Mint 17

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Správce aktualizací - selhání ověření
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2011, 19:39:17 »
vyzkoušej spustit aktualizátor přes terminál

Kód: [Vybrat]
sudo update-manager
pokud nepujde tak zkus

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
a znovu spustit aktualizátor
ArchLinux (KDE)
Můj web

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Správce aktualizací - selhání ověření
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2011, 22:34:57 »
WTF?! To ti akože nechcel ísť Vbox a preto si sa hral s právami na takejto dôležitej zložke? AFAIK /usr pratrí rootovi. Ide skôr o to, či tam majú prístup aj iní.

[attachment deleted by admin]
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Správce aktualizací - selhání ověření
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2011, 10:17:09 »
WTF?! To ti akože nechcel ísť Vbox a preto si sa hral s právami na takejto dôležitej zložke? AFAIK /usr pratrí rootovi. Ide skôr o to, či tam majú prístup aj iní.

Já jsem si nehrál s právama. Já jsem následoval postup, který se ukázal jako správný. To, co jsem popisoval byl vedlejší účinek.
Doma i v práci Linux Mint 17

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Správce aktualizací - selhání ověření [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2011, 10:21:05 »
Jinak teda dík oběma za zájem, nicméně v tuto chvíli již je problém vyřešen. Bohužel nedokáži říct jak se to stalo. Nejspíše poté, co jsem nastavil pro gksu stejná práva jako pro sudo. Bohužel to nemohu potvrdit, protože bezprostředně poté, co jsem to provedl, tak se nic nezměnilo, asi až po některém z restartů...
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.