Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?  (Přečteno 1702 krát)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Zdravim

Mam problem s tim jak zmenit ikony ktere se zobrazuji v "panelu uloh" - taskbaru. Pouzivam tema ikon (Gnome/GTK tena ikon) ktere se mi libi, ale potreboval bych zmenit urcite ikony - presneji receno ty ktere se zobrazuji v taskbaru. Pouzivam panel tint2, ale myslim ze se jedna o globalni nastaveni a tyto ikony se budou zobrazovat ve vsech taskbarech - treba i gnome panelu - pokud nemaji sve specificke nastaveni.

Nastavil jsem si tint2 tak velky ze nektery ikony - treba chromium - jsou po roztazeni osklive pixelovate a rozmazane. Prave ty bych potreboval nahradit v tematu (cetsa v ubuntu /usr/share/icons/nazev_tematu) nejakymi vetsimi nebo skalovatelnymi.

Problem je ze se mi nedari zjistit ktere ikony jsou ty, jenz se standartne zobrazuji v taskbaru (seznam otevrenych oken). Zkousel jsem napriklad zmenit vsechny ikony ktere by mely byt zodpovedne za e-mail v .../scalable/apps - tedy prejmenovat je a nahradit jinou ikonkou - ale nema to vubec zadny vliv.

A treba chromium v tom tematu ktere pouzivam  zadnou vlastni ikonu nema - a ja nechapu odkud se bere ta ktera je videt v taskbaru. Zkousel jsem analogicky prejmenovat ikonu v usr/share/pixmaps a zase nic. Zatim se mi ani nepodarilo tyhle informace vygooglit, kdyby nekdo umel poradit budu moc rad.

Diky predem K
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2011, 14:06:02 »
Aplikace si běžně hází ikonky do /usr/share/pixmaps/, dále do /usr/share/app-install/icons/, ale ikonu mohou oknu přiřadit libovolnou jinou, nejčastěji ze svého adresáře v /usr/share/.
« Poslední změna: 20 Dubna 2011, 14:16:07 od GdH »

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2011, 15:15:18 »
Diky, podivam se jeste do /usr/share/app-install/icons/. Jeste me napadlo jestli neni nutne - kdyz ty ikony zmenim - originalni prejmenuji treba internet_mail.png na -> internet-mail.png_old a nakopiruju do daneho adresare jiny obrazek a prejmenuju - jestli neni potreba zmenit tema ikon aby se zmena projevila.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2011, 15:27:47 »
Hmm, když se koukneš na vlastnosti balíku chromium-browser > instalované soubory, zjistíš, že ikony dává do /usr/share/icons/hicolor. Toto téma nemám nastudované do podrobností, ve vlastních výrobcích to řeším zcela nesystémově :)
« Poslední změna: 20 Dubna 2011, 15:32:13 od GdH »

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2011, 15:36:56 »
Ja sem kus vola - to me nenapadlo se podivat  v Synapticu. Zkusim si s tim pohrat. Problem je, ze ale budu potrebovat instalovat a editovat dve ruzna temata - upravene hicolor + upravene ikonky ze showtime. Snazil jsem se najit nejake vseobecne platne tipy pro vytvareni temat, ale stejne nechapu - nektera temata maji vsechny ikony od 32x32 az do 512x512 + jeste scalable a jina jich maji stova tretinu - a prave ze nechapu kde se obecne berou ty ikony ktere chybi - tedy v tematu nejsou obsazene.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2011, 17:32:12 »
Když není ikonka ve zvoleném tématu, použije se z výchozího gnome tématu, pokud je. Ty různé velikosti, se dělají kvůli tomu, že gnome si sáhne po odpovídající velikosti, která je předem připravená a nemusí se tudíž měnit velikost - je to rychlejší, pokud jde o bitmapové ikony. Jinak se vezme nejbližší dostupná ikona, třeba z univerzální složky scalable, pokud je k mání, a změní se velikost na požadovanou pro zobrazení. U svg to už z podstaty moc smysl nedává.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2011, 08:59:27 »
Tak uz jsem se trochu posunul. Openbox si hazi ikony temat jeste do ~/.icons a ty pri stejnem nazvu tema preferuje, proto kdyz jsem menil ikony v /usr/share/icons se mi nic nechtelo zmenit. Ikony panelu se berou ze slozky scalable uz se mi podarilo uspesne zmenit ikonu pro mail. Ale chromium se tvrdohlave zobrazuje s osklivou pixelovatou ikonou, i kdyz sem do  ~/.icons/showmine/scalable nakopiroval ikonku chromium-browser.png. A to jsem upravil i vsechny ikony v hicolor a v pixmaps ... uz jsem i zkontroloval opravneni. No aspon vim jak zmenit ikony ostatnich programu jak potrebuju.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2011, 10:54:20 »
Tak uz jsem se trochu posunul. Openbox si hazi ikony temat jeste do ~/.icons a ty pri stejnem nazvu tema preferuje, proto kdyz jsem menil ikony v /usr/share/icons se mi nic nechtelo zmenit. Ikony panelu se berou ze slozky scalable uz se mi podarilo uspesne zmenit ikonu pro mail. Ale chromium se tvrdohlave zobrazuje s osklivou pixelovatou ikonou, i kdyz sem do  ~/.icons/showmine/scalable nakopiroval ikonku chromium-browser.png. A to jsem upravil i vsechny ikony v hicolor a v pixmaps ... uz jsem i zkontroloval opravneni. No aspon vim jak zmenit ikony ostatnich programu jak potrebuju.

Ikony a témata vzhledu v home adresáři uživatele mají vždy přednost před stejnými (jménem adresáře) v /usr/share, to není specialita openboxu. Když ikony instaluješ z deb balíku, instalují se běžně do /usr/share/icons, aby je mohli používat všichni uživatelé. Pokud si někde stáhneš jen ikony, stačí je dát do ~/.icons a je instalováno pro daného uživatele. S chromiem ti zatím nepomůžu..

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #8 kdy: 21 Dubna 2011, 11:48:16 »
Stejnak dik. Ono je toho vic. Minitube si nahaze hafo ikon do tematu hicolor, muzu klidne do analogickych adresaru v tom tematu co upravuju kopirovat minitube.png, stejne se mi v panelu zobrazi ikona "okna" - teday zadnou to nenajde. Pritom by se mela zobrazovat aspon ta z tematu hicolor. Kdyz otevru nejakou stranku v chromiu s atributem --app="http//:nejakaURL.xx" (typicky treba mapy.cz) tak mi to nezobrazi ani tu ikonu "okno" ale jen nejakou ve stylu "prazdny soubor"

Je v tom docela binec a to sem si bahove myslel o jak jednoduchou vec pude  :-\
« Poslední změna: 21 Dubna 2011, 12:01:37 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: ktere ikony z GTK tematu ikon se zobrazuji v panelu (taskbaru) ?
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2011, 16:07:20 »
Tak aktualizace na Chromium 11 poresila ten problem s ikonou v panelu, takze o problem mene. V gnome2 - kdyz projizdim okna pomoci alt+Tab tak uz neni velka rozplizla ikona, ale nahled okna  ikona tematu. Stale mi ale nefunguje zobrazovani spravne ikony u minitube, zkusim se primo zeptat vyvojare.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.