Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: tak jsem upgradoval na 11.04  (Přečteno 1212 krát)

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
tak jsem upgradoval na 11.04
« kdy: 26 Dubna 2011, 00:11:53 »
Tak jsem zkusil upgradovat z 10.10 na 11.04, zde jsou me postrehy

- nekdo se na linuxexpu ptal, jestli i pri aktualizaci vyskoci na uzivatele unity nebo klasicke gnome - tak vyskoci ten pacholek unity...
- odinstalovalo mi to avant window navigatora a spoustece z nej si to hned pridalo do unity, no toto... :)
- zkousel jsem, jestli si na unity zvyknu... a nezvykl... tak jsem zpatky v klasickem gnome a opetovne nainstalovanem awn.
- jednim z duvodu bylo, ze jedna z mnou nejcasteji pouzivanych aplikaci nefunguje s unity korektne - picasa, viz tento bug https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/755406
- na ty overlay scrollbary jsem si taky nezvyknul, clovek musi hledat tu titernou carku, aby se objevily ty sipky - a ty se objevi jinde nez je aktualne kurzor mysi, tak se musi mysi hnout znovu. pro me tedy nepouzitelne, ne vzdycky scrolluju koleckem, tak to zkusim nejak vypnout.
- prestal fungovat zoom (klavesa super/win + kolecko mysi), budu muset pohledat, kde to zase nastavit

Jinak aktualizace probehla ok, za posledni 2 dny bylo updatu jen par, uz se asi nic zasadniho dit nebude, tak si troufnu rict, ze mam temer finalni verzi.
Ale z novinek mam spise negativni pocity.

Kedrigern

Re: tak jsem upgradoval na 11.04
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2011, 01:02:35 »
Zoom je otázkou Compizu, v jeho nastavení ho najdeš.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: tak jsem upgradoval na 11.04
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2011, 12:04:44 »
Ale zdá sa mi byť neodladené.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: tak jsem upgradoval na 11.04
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2011, 20:03:20 »
- na ty overlay scrollbary jsem si taky nezvyknul, clovek musi hledat tu titernou carku, aby se objevily ty sipky - a ty se objevi jinde nez je aktualne kurzor mysi, tak se musi mysi hnout znovu. pro me tedy nepouzitelne, ne vzdycky scrolluju koleckem, tak to zkusim nejak vypnout.

Chápu že máš na tohle asi jiný názor než já...
Každopádně ale kamkoliv najedeš myší na místo, v kterém byl umístěn původně scrollbar, tak se ti zobrazí nový overlay-scrollbar, takže si myslim, že to není nijak náročnější - ale možná věc názoru a hardwaru... A asi je to přehlednější vidět.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.