Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s updatem na 11.4  (Přečteno 2398 krát)

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Problém s updatem na 11.4
« kdy: 02 Května 2011, 18:17:17 »
Zdravím. Přidávám se k problémovým uživatelům, kteří mají problém s novou verzí. Provedl jsem update online. Vše se tvářilo bez problémů. Po restartu se tradičně rozbil GRUB, ale na to už jsem si zvykl a tak jsem ho opravil.

Po naběhnutí jsem se těšil na Unity, ale přivítalo mě pouze škaredé staré téma (některé ikonky jsou trochu hezčí) a nepodařilo se mi nijak zapnout ani Unite, ani žádné rozumné grafické efekty Compizu.

Kde může být chyba? V minulých verzích fungovalo vše.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2011, 23:53:44 »
funguje ti 3D akcelerace ?

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2011, 06:19:07 »
Jakou mas grafickou kartu? Pokud neco starsiho, tak muze byt problem i tehdy, pokud drive efekty compizu bezely. Unity potrebuje vetsi vykon nez samotny compiz.
https://wiki.ubuntu.com/DesktopExperienceTeam/UnityHardwareRequirements
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2011, 13:46:02 »
V Dodatečných ovladačích mám povolený "Akcelerovaný ovladač grafických karet NVIDIA (verze current)" - verze asi houby řekne. Něco kolem 18x jsem kdesi stahoval.

glx info říká direct rendering: Yes
glxgears dává hodnoty mezi 1000 a 2000, podle toho jestli na to jen koukám, nebo se snažím dělat i něco jiného.

Grafiku mám GeForce Go 7300, 256MB. To bude asi málo, že?

Jak tak koukám, možná se bez Unity obejdu, ale rád bych si natavil aspoň efekty minulé verze. Mám konfigurátor compizu, ale ten je strašně komplexní a hledat co dělá co zabere více času než si na to zvyknout. Jestli teda neexistuje nějaké jednoduché nastavení, jako bylo v minulých verzích.

I teď jsou přechody mezi jednotlivými plochami a dost trhané a chvíli trvá, než se vykreslí aplikace na druhé ploše (což rozhodně nebylo).

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2011, 23:29:08 »
Tak jsem zkusil unity --replace a (pokud jsem se nepřeklepl a nenapsal tam něco jiného) dle předpokladů jsem uviděl Unity v celé své kráse, ale zároveň s tím celý systém zamrzl. Nějaké nápady? Starý počítač? A nějaké nápady jak tam naklikat nastavení z minulého ubuntu?

dedpek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2011, 20:50:29 »
Tak jsem zkusil unity --replace a (pokud jsem se nepřeklepl a nenapsal tam něco jiného) dle předpokladů jsem uviděl Unity v celé své kráse, ale zároveň s tím celý systém zamrzl. Nějaké nápady? Starý počítač? A nějaké nápady jak tam naklikat nastavení z minulého ubuntu?
Pokud chcete ubuntu bez unity a efektů,mě pomohlo spustit na ploše-Systém-Správa-Přihlašovací obrazovka-
Změnit nabídku- Ubuntu na-Ubuntu classic-po restartu naběhne ubuntu prakticky jako v minulé verzi.
Pokud máte opravdu slabou grafiku,jako já,zvolte raději -Ubuntu classic(no effects)
« Poslední změna: 07 Května 2011, 22:38:15 od dedpek »
ubuntu 10.04
dell gx270 2,8

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2011, 22:56:02 »
Nejraději bych Ubuntu s efekty z minulé verze. Počítač již za sebou něco má, ale velmi slabou grafikou bych ho netituloval. Trochu mi teď vadí ty "neplynulé" "efekty" přechodu na jinou plochu, nebo na jinou aplikaci.

Rover623

Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2011, 08:16:23 »
Podobná grafika (7600) stejný problém, zakaž starý ovladač (current) a povol ještě starší (173) a kupodivu to funguje, ale raději nezkoušej v tom Compiz configu nějak moc měnit nastavení nebo se dočkáš nepříjemného překvapení

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2011, 12:03:06 »
Díky. Opravdu to pomohlo a Unity naběhlo. V Compizu jsem se už hrabal a snad se nepříjemného překvapení nedočkám :)

Rover623

Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #9 kdy: 09 Května 2011, 09:45:48 »
No, mě stačilo jen povolit extra pluginy a bylo to v háji

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2011, 09:58:37 »
Tak jsem přišel na detail, že to co mi tam fungovalo bylo Unity 2D :(
Po spuštění příkazu unity --replace mi tam naběhlo správné unity, ale 2D zůstalo pod tím viset.

Tak jsem unity-2d odinstaloval (snad jsem nesmazal i něco podstatného z unity) a nyní při přihlášení s volbou Ubuntu (což by mělo natáhnout unity) naběhne staré Ubuntu Classic. A po spuštění příkazu unity --replace opět "přeplácne" staré a zůstává mi tam kromě Unity také spodní lišta.

Nesetkal se někdo s něčím podobným, nebo nemáte nějaké nápady jak to opravit?

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2011, 11:39:07 »
Zdravím

mě po upgradu najede jen textový login :(

Nevíte jak to opravit??


Když dám safemode grafický režim tak mě systém upozorní na nekompatibilitu a že při přihlášení mám zvolit 2D gnome (nebo tak něco :)
A systém zatuhne
Na přihlášení se ani nedostanu.


Sesijama

Rover623

Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2011, 17:32:59 »
Chce to vědět typ GK, jinak se nehnem. Unity 2D zatím ještě nebylo oficiálně vydáno

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2011, 09:15:01 »
Tak jsem stáhl ISO. Spustil instalaci. Dal přechod z 11.4 na 11.4. Systém se sám opravil a vše jede naprosto bezvadně :)


Sesijama

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #14 kdy: 13 Května 2011, 12:13:53 »
To Jakuje: Měl jsem ten samý problém ..grafika se několikanásobně zpomalila, byl jsem zvyklý na plynulý chod, tak jsem přešel zpět na 10.10...slabou grafiku podle mě nemáš, mně to fungovalo ještě na starší, ale ne v 11.04...mám za to, že ovladače pro toto jádro prostě nejsou ok (ikdyž mám dojem, že jsem zkoušel nabootovat 11.04 i s jádrem 2.6.35.28, tedy s jádrem z 10.10 a výsledek stejný)..11.04 u mě špatné, šel jsem zpět..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Jakuje

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #15 kdy: 14 Května 2011, 00:42:21 »
Po změně na starší ovladače (173 bo co) Unity rozjedu, ale samy nenaběhnou. A když si je spustím (fungují plynule), tak pod nimi zůstane funkční i rozhraní starého ubuntu. Pro pokračování tohoto problému jsem založil téma v pracovních prostředích (zde).

Jde víc o funkčnost, než plynulost. Můžu také zkusit trik s přeinstalováním, ale jde o to, jestli to má šanci pomoci. Znovu všechno nastavovat by se mě už nechtělo ...

Rover623

Re: Problém s updatem na 11.4
« Odpověď #16 kdy: 14 Května 2011, 07:38:00 »
Když si odzálohuješ /home a po instalaci vymažeš obsah toho co systém vytvoří a nahradíš ho tou zálohou, máš po restartu všechna nastavení zpátky, občas to chce sice trochu doladit (obzvlášť pokud /home pochází z jiné verze distribuce), ale to jsou jen detaily

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.