Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zasekáva se při startu  (Přečteno 504 krát)

Itter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zasekáva se při startu
« kdy: 04 Května 2011, 15:08:14 »
Zdravím

Včera jsem pomocí Wubi nainstaloval Ubuntu 11.04 (Prostě jsem si chtěl dokázat, že windows 7 není jedinej operační systém, co za něco stojí)
Během několika restartů se objevila tato obrazovka (pict. dole), nicméně po násilném restartu to zmizelo a normálně nastartovalo. Pak jsem ho ještě během večera několikrát cvičně zrestartoval a vše běhalo v pohodě.
 - A nudno dodat, že jsem byl velmi spokojen  ;)

O 12 hodin a vypnutí notebooku později:
 ??? Začínám být sprostej a silně přesvědčen, že Widnows 7 jsou nanahraditelný (protože bez problému startují a fungují)
Při startu se objevuje pořád tatáž obrazovka, na které se to sekne(nebo to tak minimálně vypadá) a nepomáhají ani restarty,ani dlouhé, dlouhééé (opravdu dlouhé) čekání.


Budu opravdu rád za všechny rady.

PS:
Kdyby to bylo důležité, tak má běhat na tomto notebooku:
Acer Aspire AS3810TG-944G50n -> Intel Core2 Duo SU9400 1,4 GHz a grafika ATI Mobility Radeon HD 4330 HyperMemory


beer

  • Host
Re: Zasekáva se při startu
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2011, 15:54:14 »
na mobilu to nepřečtu, ale zkus odpojit zdroj a.restart bez zdroje.
pokud nabootuješ, nainstaluj přes synaptic jiné jádro.
instalace ubuntu přes wubi je sice nejsnazší, ale ne ideální. pokud se ti linux líbi, udělej regulérní instalaci, wubi je spíš na vyzkoušení

Itter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Zasekáva se při startu
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2011, 17:57:14 »
Díky za radu. Ale fungovalo to tak prvních deset restartů. (Zkoušel jsem různé varianty se zapojením/vypojením ze sítě a restartu z windows/ubuntu)
Pak se to dostalo do přdcházejícího stavu a už nic nepomáhalo.
Takže odnistalovat z wubi a nainstalovat napevno. :)

Díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.