Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti  (Přečteno 3519 krát)

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Po přechodu na Ubuntu 11.04 se mi razantně zpomalil počítač.
Paměti ram mám obsazeny skoro na 100% (mám pouze 1gb RAM, notebook)
Z výpisu procesů mi nejvíce paměti žere Compiz cca 450 MiB.
Pak už beží jen procesy řádově v jednotkách MIB.

Je tohle normální, nebo je někde problém ?  :o

Děkuji za radu.
« Poslední změna: 06 Května 2011, 10:03:40 od Pipkin »

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2011, 12:10:55 »
Normální to není, ale pokud máš sdílenou GK, tak by to mohlo být tím. Pokud jsi dělal povýšení systému, tak se možná něco nepovedlo, můžeš zkusit udělat čistou instalaci. Případně zkus přepnout sezení na Gnome Classic co to bude dělat tam. Jinak by se hodilo vědět jakou máš GK

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2011, 12:34:19 »
Normální to není, ale pokud máš sdílenou GK, tak by to mohlo být tím. Pokud jsi dělal povýšení systému, tak se možná něco nepovedlo, můžeš zkusit udělat čistou instalaci. Případně zkus přepnout sezení na Gnome Classic co to bude dělat tam. Jinak by se hodilo vědět jakou máš GK

NB: Compal FL90
RAM: 1gb
GK: GeForce 8600M GT, 512 MB
pracuji na 2. monitorech

Čistou instalaci se mi moc dělat nechce. Mám tady hromadu nastavení, který bych nastavoval možná týden. Pokud vůbec. :)
Ale pravda je, že mám Ubuntu od verze 7.04 a od té doby jen povyšuji, takže tam nějaká chybka může být.

Zkusím tedy Gnome Classic. A dám vědět. Ono to totiž není úplně pravidelný jev. Někdy se Compiz pohybuje jen kolem 350 MiB, teď třeba pouze 200 MiB.

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2011, 12:59:19 »
Takže:
1) Pokud se přepnu do Gnome Classic, tak Compiz zůstává na nějakých 25 MiB.
2) Pokud se přihlásím standartně (tedy s Unity) tak má Compiz po strartu nějakých 80 MiB a rostě až do nějakých 300-400 MiB

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2011, 16:58:16 »
Takže stejnej problém jako u mě (nVidia 7600), funguje mi jenom pěkně starej ovladač a jak s tím postupně pracuju, tak mi compiz leze z počátečního stavu (asi 60Mb) skoro na 1Gb alokované paměti (mám 3Gb). Zkusil jsem s tím teď trochu dělat, abych ověřil jak to jde (na pár pokusů jsem totiž s Unity vydržel asi 20 minut). Momentálně je to tak, že Unity+nVidia ovladače=hromada problémů. Teoreticky by jsi mohl přes compiz config zkusit některé efekty v Unity deaktivovat, ale výsledek u mě byl totálně zaseklý desktop

jonnyb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • VSB TUO FEI 2.
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2011, 13:33:55 »
po 5 hodinách práce na notesu mi compiz užíra cca 1.2 gb ramky a pořád se zvětšuje. na 11.04 ubuntu
» µATX Intel® P5GC-VM, CPU Intel® Core™2 Duo, ZEPPELIN DDR2 (2x1GB), HDD WD 10GB,  ATI Radeon 2600 pro * 8.04 Hardy Heron
«
» Notebook A3HF «

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2011, 20:48:04 »
Pro ŽrUbuntu je 1GB málo.
Doporučuju Lubuntu. Žádná čistá instalace není potřeba prostě se doinstaluje lubuntu desktop a místo Ubuntu (classic) zvolíš Lubuntu.
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:lubuntu-desktop/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install --no-install-recommends lubuntu-desktop
Doma i v práci Linux Mint 17

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2011, 21:06:20 »
Pro ŽrUbuntu je 1GB málo.
Doporučuju Lubuntu. Žádná čistá instalace není potřeba prostě se doinstaluje lubuntu desktop a místo Ubuntu (classic) zvolíš Lubuntu.
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:lubuntu-desktop/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install --no-install-recommends lubuntu-desktop
Compiz nemá s prostředím nic společného. Tazatel má problém s tím, že compiz mu žere moc paměti a ne prostředím.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
« Poslední změna: 19 Května 2011, 21:19:51 od Martin Kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2011, 21:27:17 »
Compiz nemá s prostředím nic společného.
To nepopírám. Spíš upozorňuju, že ŽrUbuntu se vydalo na cestu čím dál většího využívání HW. To pro někoho nemusí být nutné špatné, třeba má rád efekty, hejblátka a různý jiný fičurinky, a není důvod, proč by se měl komp flákat někde na 5% výkonu. Na druhou stranu, pokud má 1GB RAM, tak to, podle mého, není pro Ubuntu optimální. Sám jsem po aktualizaci na Unity přešel na Lubuntu a jsem za to chlapcům z Canonicalu vděčný. Používám stejné aplikace, jenom je to celé o dost rychlejší. A na 1GB bude rozdíl o dost znatelnější (sám používám 3GB).
Doma i v práci Linux Mint 17

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2011, 21:32:48 »
Compiz nemá s prostředím nic společného.
To nepopírám. Spíš upozorňuju, že ŽrUbuntu se vydalo na cestu čím dál většího využívání HW. To pro někoho nemusí být nutné špatné, třeba má rád efekty, hejblátka a různý jiný fičurinky, a není důvod, proč by se měl komp flákat někde na 5% výkonu. Na druhou stranu, pokud má 1GB RAM, tak to, podle mého, není pro Ubuntu optimální. Sám jsem po aktualizaci na Unity přešel na Lubuntu a jsem za to chlapcům z Canonicalu vděčný. Používám stejné aplikace, jenom je to celé o dost rychlejší. A na 1GB bude rozdíl o dost znatelnější (sám používám 3GB).
Jistě máš pravdu. Sám jsem compiz nebo podobně heavy-candy-hnus manažery nepoužíval, protože to nevyhnutelně nepřináší žádná efektivní pozitiva. Ubuntu rovněž nepoužívám, jsem spokojený Debianista. Nicméně tazatal dříve na Ubuntu očividně v pohodě fungoval. Navíc ten memory-leaking v Compizu je relativně známá věc. Snad to vývojáři brzy vyřeší k obecné spokojenosti.

Jinak třeba XFCE má taky kompozitního správce plochy, který toho sice umí prachmálo, ale celkem to stačí. Navíc tenhle správce je docela lightweight - oproti compizu třeba.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2011, 22:09:25 »
Jinak třeba XFCE ...
To jsem taky chvilku testoval, ale zdá se mi, že už tov něm taky kyne. V Lubuntu čekám ten vývoj podobnej. Nějak mám pocit, že frajeři-socky se starejma kompama se snažej vyvinout super lightweight distro, to se jim povede, ale časem si koupí nový kompy a už tam ty serepetičky začnou házet taky. A pak je zase místo pro další vývojáře-socky ...
Doma i v práci Linux Mint 17

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #12 kdy: 20 Května 2011, 00:22:38 »
Jinak třeba XFCE ...
To jsem taky chvilku testoval, ale zdá se mi, že už tov něm taky kyne. V Lubuntu čekám ten vývoj podobnej. Nějak mám pocit, že frajeři-socky se starejma kompama se snažej vyvinout super lightweight distro, to se jim povede, ale časem si koupí nový kompy a už tam ty serepetičky začnou házet taky. A pak je zase místo pro další vývojáře-socky ...

Používám XFCE 4.6 ne 4.8
ArchLinux (KDE)
Můj web

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #13 kdy: 20 Května 2011, 03:28:17 »
Kdyby to fungovalo jako Aero ve W7, kdy se to taky rozleze skoro po celé paměti, ale v případě nutnosti ji to uvolní, neměl bych nic proti, bohužel Compiz se u mě na 11.04 chová tak, že žere té paměti čím dál víc, ale uvolňovat se mu ji nechce. Na stroji kde má potom člověk třeba jen 2Gb paměti je to docela pohroma když vám Compiz sežere přes 1Gb paměti a nehodlá se jí za žádnou cenu vzdát. K tomu si přidejte problém s VLC, které během hodinového filmu dokáže vyžrat nejenom celou paměť, ale taky všechen swap (chyba je ve VLC) a pomalu fungující některé aplikace, Avidemux je asi o 20% pomalejší proti verzi 10.10, musím bohužel konstatovat, že se 11.04 vůbec nepovedla, nezbývá než doufat, že nebude trvat dalších několik let (jako u KDE4) než se systém dostane opět do použitelného stavu

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #14 kdy: 20 Května 2011, 08:30:20 »
ale uvolňovat se mu ji nechce.
No a vyhození těch indicatoru a restart decoratoru nezabírá?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #15 kdy: 20 Května 2011, 09:07:54 »
To sice pomůže, ale na chvilku, zajímavé je, že když přepnu na Intel který je na desce, tak je klid, ovšem Ati i se svobodným ovladačem (X1900) to dělá také. Mometálně mám souběžné 10.10 a 11.04 a čekám jestli nějaký update s tím něco konečně neudělá, protože kromě rozežraného Compizu mi na mojí nVidii (7600GS) funguje pouze ovladač 173, s doporučeným ovladačem X-ka zamrznou (jde jen hýbat myší) a s ovladačem ze stránek nVidia je to stejné, navíc jak jsem zjistil, stačí doinstalovat balík extra efektů, následně je povolit v CCSM a můžu jít do terminálu smazat nastavení Compizu, protože po povolení extra efektů, boční panel zmizí, horní se udělá duhový a je s tím konec.

Unity je docela dobré prostředí, když si na to člověk zvykne, ale moc nedoporučuji do toho přes CCSM vrtat, aspoň u mě to vždycky skončí blbě

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #16 kdy: 20 Května 2011, 10:32:00 »
To sice pomůže, ale na chvilku, zajímavé je, že když přepnu na Intel který je na desce, tak je klid, ovšem Ati i se svobodným ovladačem (X1900) to dělá také. Mometálně mám souběžné 10.10 a 11.04 a čekám jestli nějaký update s tím něco konečně neudělá, protože kromě rozežraného Compizu mi na mojí nVidii (7600GS) funguje pouze ovladač 173, s doporučeným ovladačem X-ka zamrznou (jde jen hýbat myší) a s ovladačem ze stránek nVidia je to stejné, navíc jak jsem zjistil, stačí doinstalovat balík extra efektů, následně je povolit v CCSM a můžu jít do terminálu smazat nastavení Compizu, protože po povolení extra efektů, boční panel zmizí, horní se udělá duhový a je s tím konec.

Unity je docela dobré prostředí, když si na to člověk zvykne, ale moc nedoporučuji do toho přes CCSM vrtat, aspoň u mě to vždycky skončí blbě
Možná jsem otravnej, ale proč prostě nepřejdeš na Debian? Je to to samé jako Ubuntu, akorát bez chyb a otravný dist-upgrade po půl roce ti odpadaj. Nejnovější sw, kterej nutně potřebuješ si stáhneš z unstable větve a si za vodou.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #17 kdy: 20 Května 2011, 11:32:51 »
Debian momentálně testuji, ale je to nadlouho, mám jen jádro, systémovou nadstavbu a rozvrtané grafické prostředí, chci si pro tentokrát spáchat vlastní, Gnome a Xfce jsou totiž obě na GTK, tak je hodlám zkřížit a udělat si z toho něco jako Gnome 2+ efekty a přizpůsobitelnost Xfce, zatím jsem na práci na 10.10, až dodělám ten Debian, tak přejdu na něj. Bohužel stav kolem Gnome mě přinutil si s tím trochu pospíšit, Xfce mi totiž tak úplně nevyhovuje a Gnome 3 také ne, zatím mám minimum námitek ke Gnome 2, ale ten nebude k dispozici věčně

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #18 kdy: 20 Května 2011, 13:38:39 »
zatím mám minimum námitek ke Gnome 2, ale ten nebude k dispozici věčně

Mno to je pravda. Ono xfce je podle mě takové nejmenší zlo. Když si to tak vezmeme, tak když nechceš používat třeba LXDE, KDE ti nějakým způsobem vadí, Gnome3 prostě někomu nesedne a nesnáší už jen tu myšlenku, Unity žere paměti jak hladovej tygr a má x bugů --> tak ti nezbude moc alternativ k použití.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #19 kdy: 20 Května 2011, 13:45:21 »
Debian momentálně testuji, ale je to nadlouho, mám jen jádro, systémovou nadstavbu a rozvrtané grafické prostředí, chci si pro tentokrát spáchat vlastní, Gnome a Xfce jsou totiž obě na GTK, tak je hodlám zkřížit a udělat si z toho něco jako Gnome 2+ efekty a přizpůsobitelnost Xfce, zatím jsem na práci na 10.10, až dodělám ten Debian, tak přejdu na něj. Bohužel stav kolem Gnome mě přinutil si s tím trochu pospíšit, Xfce mi totiž tak úplně nevyhovuje a Gnome 3 také ne, zatím mám minimum námitek ke Gnome 2, ale ten nebude k dispozici věčně

Offtopic: Omg ten hybrid WANT WANT dáš to někdy do .(super)deb ke stažení? 8D (ne, vážně se mi ta koncepce zamlouvá)

Ontopic: Tuším ještě někdo vyvíjí panel k GNOM3 GTK 3 ; ale to asi není to, o co jde, že? (Taky jsem slyšel, že tam už nejsou "šuflata", což mě nepotěšilo :\)

Rover623

Re: Compiz mi po přechodu na 11.04 žere neúměrné množství paměti
« Odpověď #20 kdy: 20 Května 2011, 16:49:40 »
Když to někdo bude chtít, rád to poskytnu dál. Jde mi především o to, že správce oken u Xfce a LXDE nepodporuje efekty Compizu (všechny), potom se mi zdá Xfce trochu zmatečné co se týče nastavení, na druhou stranu se mi zdá, že Gnome 2 má těch nastavení zas moc málo (dost mi vadí, že nabídka místa je vlastně needitovatelná), takže jsem prostě chtěl zkusit to nějak zkřížit, líbí se mi nabídka Gnome 2 (Aplikace-Místa-Systém), ale zároveň se mi líbí takový ten dock co má nové Xfce a hledač aplikací. Momentálně to mám v situaci kdy to každou chvilku hází nějakou chybu, ale rád bych tu udělal tak (Gnome 2 už se asi aktualizovat nebude), aby bylo možné do toho normálně aplikovat updaty Xfce

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.