Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)  (Přečteno 1157 krát)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)
« kdy: 08 Května 2011, 15:23:16 »
Odstranil jsem z Ubuntu 11.04 PulseAudio,zcela úmyslně, protože jsem měl akorát problémy se zvukem a přes ALSA vše funguje..ale..bez PulseAudio nemůžu mít sound-indicator,tj nemám přístup k ovládání hlasitosti na panelu a nefunguje mi ovládání skrz klávesy. Alsamixer samozřejmě jede..Existuje alternativa za sound-indicator pro ALSU? Díky

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2011, 15:42:57 »
V openboxu používám volti.

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2011, 13:23:21 »
Tak za Volti děkuju, vypadá dobře,ale..Má Volti nějaký Zdroj,abych si ho mohl přidat do seznamu a stahovali se mi tak aktualizace? a další věc..s Volti mi nefungují klávesové zkratky pro ovládání hlasitosti (Fn+šipka nahoru/dolů a Fn+F8-zapnutí/vypnutí) se sound-indicator to fungovalo,jde to nějak namapovat? Díky

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2011, 16:22:20 »
Repozitář asi není. Používám archlinux, takže nevím. V nastavení je podpora multimediálních kláves pomocí hal (v ubuntu se již nepoužívá) nebo pomocí xlib, pak bude třeba doinstalovat balík python-xlib. Další možnost by byla namapovat klávesový zkratky na příkaz amixer.


Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Náhrada za sound-indicator (bez PulseAudio na 11.04)
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2011, 23:27:40 »
Díky..přišel jsem na jednu věc...v Xubuntu je balík Xfce-volumed-daemon (nebo tak nějak podobně se jmenuje,nemám teď přístup k Linuxu pro ověření) Každopádně přes něj fungují zkratky i bez PulseAudio..to je přesně to,co potřebuju,o ikonku mi nejde...nainstaloval jsem ho do Ubuntu, spustil přes terminál a vše fungovalo k mé plné spokojenosti...ale, jak ten Daemon spustit hned po startu Ubu? když ho přidám v nabídce Aplikace po spuštění,tak to nefunguje...dík za radu předem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.