Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lze jednoduše nastavit síť?  (Přečteno 1018 krát)

kowalski

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • http://www.last.fm/user/kowalski78/
lze jednoduše nastavit síť?
« kdy: 08 Května 2011, 20:44:57 »
Zdravím,
lze v U11.04 jednoduše nastavit síť? Mám docela velkou síť a díky tomu jedu bez DHCP. Proč když kliknu v konfiguraci nastavení IPV4 na manuál tak už to nastavení nejde uložit??? Umím si to nastavit přes příkazovou řádku ale je to PRUDA.
Dále jsem se chtěl zeptat zda jde nějak rychle změnit nastavení IP, masky, brány a DNS? Pod win jsem si udělal jednoduché *.cmd (*.bat) soubory na plochu a stačilo jen kliknou. Otevřelo se mi DOS okno a během pár vteřin se mi přenastavili IP na jiné statické adresy nebo když bylo potřeba na DHCP.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: lze jednoduše nastavit síť?
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2011, 20:54:27 »
Musis vyplnit vsetky parametre IP, maska, Brana. Potom musis kliknut do toho okna kam to zadavas a az potom sa ti uvolni tlacidlo aplikovat. Obr. 1
Ak chces viac roznych nastaveni tak si ich vytvor a mozes v applete sietoveho pripojenia medzi nimi rychlo prepinat. Obr. 2


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 08 Května 2011, 20:57:54 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Avogadrus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: lze jednoduše nastavit síť?
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2011, 21:17:50 »
Zdravím,
lze v U11.04 jednoduše nastavit síť? Mám docela velkou síť a díky tomu jedu bez DHCP. Proč když kliknu v konfiguraci nastavení IPV4 na manuál tak už to nastavení nejde uložit??? Umím si to nastavit přes příkazovou řádku ale je to PRUDA.
Dále jsem se chtěl zeptat zda jde nějak rychle změnit nastavení IP, masky, brány a DNS? Pod win jsem si udělal jednoduché *.cmd (*.bat) soubory na plochu a stačilo jen kliknou. Otevřelo se mi DOS okno a během pár vteřin se mi přenastavili IP na jiné statické adresy nebo když bylo potřeba na DHCP.


Když to umíš nastavit přes příkazovou řádku proč to jednoduše nenapíšeš do textového souboru a ten nespustíš je to stejné jako dávkový soubor ? třeba
Kód: [Vybrat]
#bin/sh
ifconfig <rozhrani> <ip_adresa> netmask <maska_site> [up]
echo "nameserver <tvuj DNS>" >> /etc/resolv.conf
route add default gw <tvuj DNS>
« Poslední změna: 08 Května 2011, 21:24:33 od Avogadrus »
U12.04; jádro neznámé; XFCE 4.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.