Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UDS Oneiric  (Přečteno 14468 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #25 kdy: 12 Května 2011, 12:37:35 »
Tak zatím to vypadá, že novým defaultním emailovým klientem v 11.10 by se mohl stát Thunderbird. Ale možná taky ne. :)

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/05/no-concrete-decision-taken-on-default-ubuntu-mail-app-for-11-10-but-errs-towards-thunderbird/

pavolzetor_revival

  • Host
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #26 kdy: 12 Května 2011, 15:47:44 »
len to nie  :-\

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #27 kdy: 12 Května 2011, 15:50:29 »
No co, doinstalujeme jiný  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #28 kdy: 12 Května 2011, 16:00:26 »
Na každém UDS se natáčí rozhovory s různými vývojáři a lidmi z komunity. První letošní dávka:

Rick Spencer (Director of Ubuntu Engineering): http://ubuntudevelopers.blip.tv/file/5135715/
Jason Warner (Ubuntu Desktop Manager): http://ubuntudevelopers.blip.tv/file/5135690/
Jane Silber (Canonical CEO): http://ubuntudevelopers.blip.tv/file/5135678/

zeminem

Re: UDS Oneiric
« Odpověď #29 kdy: 12 Května 2011, 18:09:21 »
Je tu někdo, kdo umí dobře anglicky a stručně by poreferoval o čem mluví? :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #30 kdy: 12 Května 2011, 18:21:49 »
Jason mluvil hlavně o Unity (překvapivě). Jaké to bylo, když se dověděl, že Unity opravdu bude jako výchozí v 11.04, co bude do budoucna (Unity nám zůstane, víceméně stejné, měnit se budou jen různé detaily, ale koncept jako celek prostě má zůstat stejný), něco málo řekl i k Unity Lens (jak se mu to jako nápad líbí ale že to lidé moc neznají/nechápou, tak na tom se asi bude dál dělat) a ke konci mluvil o tom, jak se i obyčejní uživatelů můžou zapojit do práce na desktopu -- hlásit chyby, nebát se dávat nějakou zpětnou vazbu přes mailing listy, IRC, sociální služby atd.)

zeminem

Re: UDS Oneiric
« Odpověď #31 kdy: 12 Května 2011, 19:02:52 »
Jason mluvil hlavně o Unity (překvapivě). Jaké to bylo, když se dověděl, že Unity opravdu bude jako výchozí v 11.04, co bude do budoucna (Unity nám zůstane, víceméně stejné, měnit se budou jen různé detaily, ale koncept jako celek prostě má zůstat stejný), něco málo řekl i k Unity Lens (jak se mu to jako nápad líbí ale že to lidé moc neznají/nechápou, tak na tom se asi bude dál dělat) a ke konci mluvil o tom, jak se i obyčejní uživatelů můžou zapojit do práce na desktopu -- hlásit chyby, nebát se dávat nějakou zpětnou vazbu přes mailing listy, IRC, sociální služby atd.)

Díky moc. Nakonec jak už někdo na tomto fóru řekl Ubuntu - Unity, stejně jako Kubuntu - Kde čemuž se nebráním, je to něco nového (pro mě), ačkoliv mám problém si zvyknout. Problém však není v Unity, ale ve mě... Prostě doufám, že vývoj půjde takovou cestou, aby se mi líbil napořád. :) Jsem zvědav až se začne víc mluvit o 11.10 jak to půjde dál i když neočekávám velké změny, protože už Unity myslím, že byl velký skok a všichni o tom teď melou... I já. :D
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #32 kdy: 13 Května 2011, 14:03:59 »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #33 kdy: 13 Května 2011, 16:47:03 »
Vypadá to, že z výchozí instalace by v 11.10 konečně mohl zmizet nejpříšernější kus softwaru, co jsem kdy viděl -- Computer Janitor. Třikrát hurá!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #34 kdy: 13 Května 2011, 17:20:34 »
Další obětí 700 MB hranice se nejspíš stane PiTiVi.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #35 kdy: 13 Května 2011, 20:28:56 »
Další obětí 700 MB hranice se nejspíš stane PiTiVi.

No už jsme zaplakali více...  8)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

zeminem

Re: UDS Oneiric
« Odpověď #36 kdy: 13 Května 2011, 20:55:40 »
Další obětí 700 MB hranice se nejspíš stane PiTiVi.

Takže 700MB zůstává?? Bez PiTiVi se snad většina lidí obejde... :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #37 kdy: 13 Května 2011, 21:01:01 »
To se ještě neví, ale vzhledem k mocnému "vyhazování" spíš ano.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #38 kdy: 13 Května 2011, 21:18:35 »
To se ještě neví, ale vzhledem k mocnému "vyhazování" spíš ano.

Neustále se něco vyhazuje, ale co se přidává?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #39 kdy: 13 Května 2011, 21:22:19 »
To se ještě neví, ale vzhledem k mocnému "vyhazování" spíš ano.

Neustále se něco vyhazuje, ale co se přidává?

Unity 2D a věci okolo ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #40 kdy: 13 Května 2011, 21:29:01 »
To se ještě neví, ale vzhledem k mocnému "vyhazování" spíš ano.

Neustále se něco vyhazuje, ale co se přidává?

Unity 2D a věci okolo ;)
Jo, na Rootu psali že odchází i GDM a místo něj přijde LDM http://www.root.cz/zpravicky/lightdm-nahradi-gdm-v-ubuntu-11-10/

Je zajímavé, že kvůli GUI se vyhazují regulérní programy. Ikdyž zrovna pitivi není škoda.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

bozec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #41 kdy: 14 Května 2011, 16:39:03 »
Čakal som, že bude konečne Wayland nasadený a že sa rozšíri .iso na DVD, alebo mali urobiť dve verzie a nie toto. Neviem prečo, ale mám pocit že Markovi idú niektoré veci na mozog alebo je moc tvrdohlavý.
Ubuntu 10.04 LTS
ASUS F5GL Intel® Core™2 Duo T5800 (2GHz),4 Gb ram, GeForce 8200M G

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #42 kdy: 14 Května 2011, 17:41:16 »
Čakal som, že bude konečne Wayland nasadený a že sa rozšíri .iso na DVD, alebo mali urobiť dve verzie a nie toto. Neviem prečo, ale mám pocit že Markovi idú niektoré veci na mozog alebo je moc tvrdohlavý.
K waylandu sa vyjadril pri Ubuntu Open Week a povedal, ze wayland je "vec", ktoru bude trvat najdlhsie hodit na desktop.
Inak som za, aby sa velkost media rozsirila aspon na 1 GB. Mark nad tym naozaj musi popremyslat. Neda sa stale len vyhadzovat a vyhadzovat software aby sa splnil limit 700 MB.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #43 kdy: 14 Května 2011, 18:15:11 »
Ono někdy to vyhazování není jen kvůli velikosti. Computer Janitor si vyhazov zasluhoval už od Jaunty kdy se v Ubuntu poprvé objevil, PiTiVi bylo také takovou podivnou volbou -- kolik lidí potřebuje mít "hned po ruce" nástroj na stříhání videa? Navíc PiTiVi taky není zrovna ukázkou stability a dokonalosti...

Limit jednoho CD je v mnohém omezující, ale zase na druhou stranu to není jen zlo -- dost to nutí velmi pečlivě vybírat, co vlastně je vhodné do té základní instalace dát a trochu nad tím přemýšlet (stačí se podívat na některé distribuce postavené na Ubuntu, které se "nafoukly" na DVD a výsledkem je, že ve výchozí instalaci máte od každého "typu" aspoň pět programů, což je taky hodně postavené na hlavu). Je toho víc, dá se o tom živě debatovat (koneckonců to se na UDS dělo a dít se to ještě chvíli bude), ale podle mě stále převažují výhody jednoho CD nad rozšířením na DVD obrazy.

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #44 kdy: 15 Května 2011, 10:22:37 »
Tak samozrejme, s tymto sa neda nesuhlasit. Janitor som nikdy nepouzil a ako novy pouzivatel Ubuntu pri jeho spusteni som sa skor zlakol ako potesil tak isto aj Pitivi..tam davam prednost jednoduchsiemu a zabugovanemu openshot video editoru.
Myslim, ze opatrne vyberat softver sa da aj bez limitu 700 MB no ak by si to v buducnosti mal odniest cely kancelarsky balik tak by som bol za zvacsenie limitu. No ak by sa velkost media zvacsila len o par mb tak to nema cenu. Uvidime a snad sa canonical rozhodne spravne tak aby bol spokojny kazdy.

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #45 kdy: 16 Května 2011, 16:28:00 »
Tak kdo tvrdí, že DVD musí být plné... I možnost že bude mít jen kolem 1 GB se probírala (což by bylo vhodné i z pohledu instalace z flashek)...
Proč ještě nikoho nenapadlo použít MiniDVD? Ono by těch 1.4GB (nebo i 2.6) mohlo úplně nádherně stačit a i by to vypadalo hezky :) Možná jsem staromódní, ale MiniDVD mám radši než flash disky :D
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #46 kdy: 16 Května 2011, 17:01:02 »
Tak kdo tvrdí, že DVD musí být plné... I možnost že bude mít jen kolem 1 GB se probírala (což by bylo vhodné i z pohledu instalace z flashek)...
Proč ještě nikoho nenapadlo použít MiniDVD? Ono by těch 1.4GB (nebo i 2.6) mohlo úplně nádherně stačit a i by to vypadalo hezky :) Možná jsem staromódní, ale MiniDVD mám radši než flash disky :D

Kdo se s tím má pořád vypalovat? ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #47 kdy: 16 Května 2011, 20:59:52 »
...
...
Kdo se s tím má pořád vypalovat? ;)

Ty doma nemáš 2GB flashku? :P

BTW já si třeba rád Ubuntu vypálim, udělam obal, nainstaluju ho z flashky no a dam CD na poličku :D
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

zeminem

Re: UDS Oneiric
« Odpověď #48 kdy: 16 Května 2011, 21:03:35 »
Tak kdo tvrdí, že DVD musí být plné... I možnost že bude mít jen kolem 1 GB se probírala (což by bylo vhodné i z pohledu instalace z flashek)...
Proč ještě nikoho nenapadlo použít MiniDVD? Ono by těch 1.4GB (nebo i 2.6) mohlo úplně nádherně stačit a i by to vypadalo hezky :) Možná jsem staromódní, ale MiniDVD mám radši než flash disky :D

Kdo se s tím má pořád vypalovat? ;)

Ne všechny stroje umí bootovat z flashky... :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: UDS Oneiric
« Odpověď #49 kdy: 16 Května 2011, 21:54:28 »
...
...
Kdo se s tím má pořád vypalovat? ;)

Ty doma nemáš 2GB flashku? :P

BTW já si třeba rád Ubuntu vypálim, udělam obal, nainstaluju ho z flashky no a dam CD na poličku :D

Já mám v krabici víc flashek než prázdných CD/DVD. :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.