Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrzání nového systému [bug ve VLC]  (Přečteno 1185 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Zamrzání nového systému [bug ve VLC]
« kdy: 19 Května 2011, 00:10:16 »
Tak dámy a pánové, mám tu jeden zajímavý oříšek. Po půlhodině používání nové čisté instalace 11.04 mi najednou vyskočí využití paměti na 100%, zběsile začne pracovat disk (předpokládám swapování) a po chvilce systém zcela vytuhne... Logy z /var/log nic k danému času nevypisují. Měl jsem spuštěný Firefox, Gajim, Skype a VLC.
Počítač je Athlon 3200+, 1GB RAM, Ati X800. Používám Ubuntu clasic bez efektů, ale odpoledne jsem zkoušel Unity a tam mi to také udělalo :(

Máte někdo nějaké nápady? Případně obdobné zkušenosti??
« Poslední změna: 19 Května 2011, 15:34:01 od kalfar »
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2011, 00:20:38 »
htop, xrestop
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2011, 06:34:55 »
V ten moment nejsem schopen systém jakkoliv využívat, i kurzor myši se pohybuje velmi trhaně a jakákoliv práce se systémem je nemožná.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2011, 06:35:52 »
Tak dámy a pánové, mám tu jeden zajímavý oříšek. Po půlhodině používání nové čisté instalace 11.04 mi najednou vyskočí využití paměti na 100%, zběsile začne pracovat disk (předpokládám swapování) a po chvilce systém zcela vytuhne... Logy z /var/log nic k danému času nevypisují. Měl jsem spuštěný Firefox, Gajim, Skype a VLC.
Počítač je Athlon 3200+, 1GB RAM, Ati X800. Používám Ubuntu clasic bez efektů, ale odpoledne jsem zkoušel Unity a tam mi to také udělalo :(

Máte někdo nějaké nápady? Případně obdobné zkušenosti??


Mel jsem podobny problem vlc ni pri prehravani hd videi mkv kodek H.264 alokoval postupne vsechnu RAM a pak swap a byl konec a musel jsem pouzit restart. Po aktualizacich se uz problem neobjevuje.

Otazkou je jestli byl na vine nejaky po... video soubor (stavalo se mi to u vice souboru, takze to neni moc pravdepodobne), vlc ci Ubuntu 11.04 (u 10.10 jsem na podobne problemy nenarazil).

Edit: System -> Správa -> Sledovani systemu - a podivat se jestli proces vlc alokuje skutecne RAM. Me to postupne sezralo 4GB RAM a 6GB swap. Takova alternativa k fork bombe ;)
« Poslední změna: 19 Května 2011, 09:01:35 od Uran »
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2011, 08:58:04 »
Mě tohle občas dělá VLC; při poslechu rádia a příslušné "sodě okolností" sežere 1.5GB a chtělo by furt. Sem tam ho stihnu ustřelit, než systém vytuhne na nekonečném swapu, semtam to nestihnu a "odstraním problém tlačítkem".

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2011, 14:21:11 »
No, přehrávám si tu seriál, který má jeden díl tak 80MB, takže nevím, kde by to vzalo tolik dat na zaplnění 1GB RAMky a 1GB Swapu. A to zvýšení je skokové, najednou z ničeho nic hop naplno a zásek  :-\ Je divné, že logy o tom naprosto mlčí.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2011, 14:40:51 »
No evidentně je tam nějaká chybička. Ano, je to skokové a je to samozřejmě nesrovnatelně rychlejší, než by ta data vůbec stihnul stáhnout. Zvláště při poslechu 256bitového ogg...

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2011, 15:02:47 »
Tak můžu potvrdit, je to vlc! Htop to odhalil. To je škoda, já ten program mám tak rád!  >:(

Edit: Má někde vlc nějaký log? V domovské složce nic. Rád bych to předal někam výš, ale chtěl bych to podložit něčím hmatatelným.

Edit2: Tak se jedná o potvrzený bug VLC nejspíše ve spolupráci s Pulseaudio. Snad to brzy opraví. Pokud se vás to také týká, přidejte se k tomu, ať to rychleji opraví ;)
« Poslední změna: 19 Května 2011, 15:27:57 od kalfar »
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Zamrzání nového systému
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2011, 17:34:33 »
Tak můžu potvrdit, je to vlc! Htop to odhalil. To je škoda, já ten program mám tak rád!  >:(

Edit: Má někde vlc nějaký log? V domovské složce nic. Rád bych to předal někam výš, ale chtěl bych to podložit něčím hmatatelným.

Edit2: Tak se jedná o potvrzený bug VLC nejspíše ve spolupráci s Pulseaudio. Snad to brzy opraví. Pokud se vás to také týká, přidejte se k tomu, ať to rychleji opraví ;)

Ještě že nepoužívám PulseAudio. Podle mě bohatě stačí alsa jako taková.
ArchLinux (KDE)
Můj web

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.