Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer TravelMate 5742G-384G64Mnss  (Přečteno 1781 krát)

Joshua_88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Acer TravelMate 5742G-384G64Mnss
« kdy: 24 Května 2011, 00:22:02 »
Ahoj,

trošku blbě začnu, ale plánuju koupit nový NB protože starý dosloužil. Chci mít dualboot Ubuntu + Win(pro nějakou tu lanku a občasné hraní her). Vybral jsem si tenhle kousek http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000152E. Nemáte někdo zkušenost s provozem Ubuntu na tomto NB?

Podle toho co jsem vyčetl tak by tam neměl být Optimus (který na linuxu prý moc nefunguje), grafika na stránce k http://nouveau.freedesktop.org/wiki/CodeNames je uvedená, takže by neměl být problém rozchodit akceleraci grafiky. Případně jaký máte zkušenosti s binárním ovladačem nvidia 270.xx??

A další věci jsou už nejasný, nepodařilo se mi zjistit jaká je tam konkrétně wi-fi. Jaký je touchpad (snad to nebude problém jako u posledního NB co jsem měl v ruce Lenovo G455 na touchpadu něšlo scrollováni,..) a tak dál.

Nemáte ho někdo?

Joshua_88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Acer TravelMate 5742G-384G64Mnss
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2011, 19:18:10 »
Tak už ho mám, kdyby se někdo rozhodoval o koupi NB, tak moje dojmy:

za 14 tis s DPH slušný zpracování, zatím nic nevrže, nijak se nepřehřívá, panty a magnetický zámek jsou slušně vyřešený (nemusím víko rvát silou aby se pohlo :-D). Celkově matné provedení, takže se narozdíl od lesklých šasí a monitorů nechytají otisky prostů a nevydá jako magnet na prach :-) Slučná porce výkonu. K HW to má 3 chybyčky, divný power button (nemačká se ale posouvá doprava), pouze jeden monofoní reproduktor a absence ledky pro capslock.

K SW, win 7 HP64b klasika, samej bordel jako mcaffe, norton a spousta dalších
S Linuxem se taky kamarádí poměrně dobře, wifina má ovladač přímo v kernelu, pro ethernet jsem musel přídat jaderný moduly broadcom a tg3, pak teprve naběhl. Co se týka grafiky tak open-source ovladač měl nějaký problém, moc jsem to nestudoval a nainstaloval binární ovladače nvdia a všechno beží v suchu.

Teďka ješte budu řešit asi poslední problém a to jak linux no spíše pulseaudio donutit přehrávat monofoně a né stereofoně. Protože v u některých zvukových stop to prostře přehrává jednu stopu stera a druhá tam není.  pavucontrol ukazuje jen možnosti "analogové duplexní stereo", "analogové stereo Output". "analogové stereo Input", "Vypnuto". Nemáte někdo na tohle nějakou medicímu?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.