Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje [vyřešeno]  (Přečteno 3522 krát)

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Ahoj, po x letech jsem presel na kubuntu, ale nevim si rady s jednou veci. Kdyz si chci pustit nejake vido, ktere mam na jinem pc, tak se mi v kubuntu chce nejdrive stahnout??? Zkokusel jsem to jak pres sftp, tak i smb, ale vzdy ho to chce nejdrive stahnout a pak az prehravat. V ubuntu to dokazalo prehravat rovnou. Neda se toto nejak nastavit? Prehravac je vlc, dragon, nebo co to tu je v zakladu to radeji vzda rovnou a napise ze neni co prehravat.
« Poslední změna: 26 Ledna 2012, 22:57:19 od Cepela »

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2011, 14:15:15 »
Dragon je jako výchozí po instalaci.
Pokud tedy používáš VLC můžeš sem napsat postup, jak to s ním otvíráš? Jestli přes menu jako lokální soubor nebo jako stream atd...
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2011, 17:35:43 »
alt+F2 sftp://ip nebo smb://ip nalistuju adresar a dam otevrit v vlc
jeste pre kubuntu jsem zkousel opensuse a tam tohle delal nejaky ten vychozi prehravac taky, ale ve vlc to slo ok.

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2011, 15:35:48 »
nikdo nema stejny problem?

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2011, 16:16:50 »
Také jsem kdysi řešil podobný problém a říkal jsem si, že to by snad mohlo umět KDE v základu: připojit síťovej disk a spouštět z něj film bez stahování. Jestli se dobře pamatuju, tak mi tehdy pomohl prográmek Smb4K http://kde-apps.org/content/show.php?content=9814. Snad tě to pomůže trochu nasměrovat, KDE nepoužívám a problému jsem se tedy nějak moc nevěnoval.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2011, 18:16:21 »
Ve VLC to otevři přes "Otevřít síťový proud..." nebo klikni na ten soubor pravým tlačítkem (třeba v Dolphinu) a vyber otevřít pomocí VLC. Obojí jsem teď zkoušel a obojí mi fungovalo. :)
« Poslední změna: 30 Května 2011, 18:21:32 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2011, 20:08:46 »
erumoico> pres sitovy proud by to bylo vic nez nepohldlne, protoze ty cesty jsou obcas dlouhe a navic chci otvirat vic souboru najednou, abych mezi nima mohl preskakovat. Bude to jenom nejaka kravina v nastaveni, kdyz tobe to jde... Vice snad screen.

[attachment deleted by admin]

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2011, 22:04:28 »
Takže, zjistil jsem, že by jsi to mohl zkusit přes smbmount.
Kód: [Vybrat]
smbmount //ipadresa_či_jméno_serveru/složka/ mount-pointmount-point je přípojný bod (např. /media/disk1/), více k příkazu smbmount je v manuálu
Kód: [Vybrat]
man smbmountPříkaz si uprav a spusť pod rootem (superuživatelem).

Mělo by ti to fungovat jako kdybys to měl na místním disku. Kdyby něco tak napiš, já to teď trochu zkoušel. ;)
« Poslední změna: 30 Května 2011, 22:06:57 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2011, 23:20:40 »
ano, timto zpusobem to funguje. Uz me to take driv napadlo, ale rikal jsem si, ze to musi jit i nejak "normalne" zvlast kdyz jinym to jde i bez rucniho mountu. Preci se KDE od Gnome nemuze tolik lisit stim jak naklada se siti. Navic by se chovalo i samo KDE kus od kusu jinak, to musi byt blbost.

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2011, 08:51:22 »
Když jsem se poohlédl po netu, tak jsem zjistil, že by mělo stačit přidat řádek do souboru vlc.desktop:
Kód: [Vybrat]
X-KDE-Protocol=smb
Nemám možnost to vyzkoušet, páč vše mám lokálně, takže ruku do ohně za to nedám :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2011, 09:36:12 »
Tak tohle nepomohlo, ale privedlo me to na myslenku, ze zkusim prohledat poradne nastaveni vlc, jestli tam neni nejaka hodnota. Jak neco zjistim, tak dam vedet.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2011, 11:18:34 »
1.)
Když jsem se poohlédl po netu, tak jsem zjistil, že by mělo stačit přidat řádek do souboru vlc.desktop:
Kód: [Vybrat]
X-KDE-Protocol=smb
Nemám možnost to vyzkoušet, páč vše mám lokálně, takže ruku do ohně za to nedám :-)
Přes Google jsem vyhledal dal vyhledat X-KDE-Protocol=smb, abych zjistil na které stránce to bylo a mimochodem jsem našel stránku na které bylo napsáno, že to nemá být X-KDE-Protocol=smb, ale:
Kód: [Vybrat]
X-KDE-Protocols=smb
Jak jsem již psal, mě to jde přes Dolphin otvírat normálně (aj můžu otevřít víc naráz, že je označím a otevřu pomocí VLC). Je možné, že je to verzí VLC (mám v. 1.1.8 ) nebo KDE (mám v. 4.4.5).

2.)
Můžeš zkusit v terminálu spustit jako bězný uživatel (samozřejmě tu cestu si uprav):
Kód: [Vybrat]
vlc smb://<smb-host>/<smb-share-name>/<video-filename>a napiš zda-li ti to jede či ne. Můžeš sem taky napsat verze VLC a KDE.

3.)
Dále můžeš zkusit kliknout v Dolphinu na to video v síti pravým tl. -> Otevřít pomocí -> Ostatní... -> ve známích aplikacích si najdeš VLC zakříškuješ spustit v terminálu a dáš OK. Výpis v terminálu sem můžeš hodit.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #12 kdy: 31 Května 2011, 11:41:48 »
Tak to opravene X-KDE-Protocols=smb opravdu pomohlo. Ted uz to jde normalne. Diky za radu. Takze to vypada na nejakou odlisnost verzi vlc ... ja mam verzi 1.1.9 Moc diky, treba to pomuze i ostatnim.

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Kubuntu - prime prehravani videa ze sitoveho zdroje
« Odpověď #13 kdy: 31 Května 2011, 12:48:46 »
Aha, sorry za nepřesnost. Hlavně, že se to povedlo a chodí to :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.