Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ad. Unity  (Přečteno 1441 krát)

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Ad. Unity
« kdy: 24 Května 2011, 09:18:55 »
Doma se vsem libilo, nebyl problem pro nikoho v tom delat

1) pocitac se pravidelne neprobouzi ze suspendu (5x ano, 1x ne)
2) jednou denne zmizi ramy a okraje oken, jedina cesta jak z toho ven je --replace na ten dekorator
3) pri prehravani videa obcas spadne gnome, respektive 3x pipne a spadne do prihlasovaci obrazovky
4) compiz segfaults a widgets errorsyv logu, pri tom se z horni listy stane rozcarkovany pruh bez ikon

= bohuzel zmetek, vsichni uz chteji zpatky 'normalni'

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ad. Unity
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2011, 09:20:59 »
To má být postesknutí nebo žádost o pomoc?

Jak se správně ptát...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Ad. Unity
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2011, 09:29:03 »
vylozene postesknuti, nepredpokladam moznost jednoducheho reseni ...

Kedrigern

Re: Ad. Unity
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2011, 09:33:06 »
1) pocitac se pravidelne neprobouzi ze suspendu (5x ano, 1x ne)
Nemáš tam externí disk? U mě občas při probouzení nejdřív připojuje externí disk (NTFS ještě) a trvá mu to fakt dlouho. Včéra jsem si říkal, že je mtrvej a když jsem šahaql po resetu, tak zcela normálně najel.

2) jednou denne zmizi ramy a okraje oken, jedina cesta jak z toho ven je --replace na ten dekorator
3) pri prehravani videa obcas spadne gnome, respektive 3x pipne a spadne do prihlasovaci obrazovky
Pověz přehrávač, grafiku, popřípadě další související věci.

4) compiz segfaults a widgets errorsyv logu, pri tom se z horni listy stane rozcarkovany pruh bez ikon
Na mých NVIDIIch jakákoliv chyba grafiky po chvíli zmizí (předpokládám, že se Unity resetuje). Považuji to za fakt super. A občas se to třeba po probuzení rozsype dost.

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Ad. Unity
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2011, 09:53:15 »
1) nemam externi disk, mozna obcas USB flashku, navic je to skoro defaultni instalace, par veci pridanych, nic zasadniho, ani zadny aplet do panelu

2) grafiku ted nevim, podivam se vecer, je to neco novejsiho od intelu(cca rok), takze by to melo byt v pohode. Prave ze to spadlo 2x pri hokeji - flash a parkrat i pri filmu xvid - smplayer, opet nic urciteho.

3) pokud zmizi ramy oken, tak se musi udelat to ccsm resetem, ci reset toho emeraldu pres terminal, opet to tu nemam, ale delam to podle nejake stranky, kde jsou reseni chyb unity. Pokud se tyce pokazeneho horniho panelu, tak tam je jedina cesta restart gnome, nikdy se mi nic nespravilo samo, mozna ze jsem nemel dost trpelivosti na to cekat radove pres deset minut ;)

Podle me je chyba v te veci jako takove, nicmene muzu prilozit syslogy pokud by to nekoho zajimalo.

Posteskl jsem jen, ze jsem dnes videl novy clanek o unity a az to lidi zkusi, tak pokud jim to bude blbnout jako me, tak uz pak nikdy vice. 10.04 mi bezi jiz mesice bez jedineho problemu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ad. Unity
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2011, 10:02:45 »
V 11.04 je uz emerald funkcny alebo pouzivas ten z tohto http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,55883.0.html
Ak ten druhy skus ho chvilu nepouzivat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re: Ad. Unity
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2011, 10:14:29 »
ad 2 a 3)

Něco podobného jsme měl taky, pořád si to dělalo co chtělo, nakonec jsem is pokrál s "Compiz", tuším někde jsem měl nastavené něco co se navzájem vylučovalo, tuším je tam i defaul, tak skus ten. Pak už to jelo bez problému. Opravdu šlo jen o nastavení. Zkus se v tom trochu porýpat.
« Poslední změna: 24 Května 2011, 10:16:00 od Jogi »
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Ad. Unity
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2011, 10:42:06 »
Tibor, jogi - jak jsem psal, je to temer defaultni instalace, tzn. instalace z CD, update a par programku, vicemene s tim zatim dela pritelkyne, nebo synek a v tomto temer defaultnim stavu to dela takovehle brikule. Jednou jsem to zkusil vratit zpet z backupu udelaneho hned po instalaci+updaty jestli se tomu neco predtim nestalo, ale chova se to stejne.
Umim si udelat v unixu ruzne veci, ale lozit po compizu zkouset menit/ci deaktivovat ruzne  volby a pak cekat pulden, jestli to pomohlo se mi opravdu nechce  :) Ac tady muzu trochu experimentovat, protoze mam jeste jedne stary NTB na kterem muzu normalne pracovat, tak tohle pripomina honeni duchu kdysi na stare TV !

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re: Ad. Unity
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2011, 11:29:28 »
No bojím se, že s takovým názorem prostě už Unity nechceš :D.

Jinak vím, právěže po instalaci Unity mě to takto blblo a musel jsem se v tom porýpat, tak skus odebrat Unity a pak přidat mělo by ti to tam napsat kolize.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Ad. Unity
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2011, 15:41:55 »
no copak ja, ale ted musim poslouchat 'tak tohle mi windows teda nikdy nedelaly ...'  ;)

zkusim to teda jeste odebrat a  pridat a pak to prepnu na normal, alespon se odzkousi jestli neni nekde shnileho jeste neco jineho a za cca 3 mesice to zkusim znovu, treba se to opravi nejakym updatem

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re: Ad. Unity
« Odpověď #10 kdy: 25 Května 2011, 11:04:27 »
určitě, no pak jim na oplátku říkej při widlách, tak toto se na linuxu stát nemůže :D
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.