Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace ovladače ATI  (Přečteno 7348 krát)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #25 kdy: 02 Června 2011, 10:40:09 »
Tak teď už se do systému nedostanu vůbec :D opravdu byly povoleny svobodné ovladače-nechápu jak to je možné..tak jsem je odstranil a po restartu se mi ukáže akor. načítací obrazovka a pak mi monitor vypíše-"No signal detected" a zůstávám na černé obrazovce..v recovery módu jsem nainstaloval nesvobodné ovladače ale problém stálé stejný :D to jsem si pomoh :D

Jakej máš hardware Johne?

Co přesně máš na mysli? :D gr. karta ATI Radeon HD3850, procesor starší pentium4 3Ghz,pameť 1GB , disky 2 -jeden 320GB druhý 200GB...

Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #26 kdy: 02 Června 2011, 12:46:40 »
Tak teď už se do systému nedostanu vůbec :D opravdu byly povoleny svobodné ovladače-nechápu jak to je možné..tak jsem je odstranil a po restartu se mi ukáže akor. načítací obrazovka a pak mi monitor vypíše-"No signal detected" a zůstávám na černé obrazovce..v recovery módu jsem nainstaloval nesvobodné ovladače ale problém stálé stejný :D to jsem si pomoh :D

Jakej máš hardware Johne?

Co přesně máš na mysli? :D gr. karta ATI Radeon HD3850, procesor starší pentium4 3Ghz,pameť 1GB , disky 2 -jeden 320GB druhý 200GB...

Takže to není notes..

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Natty_Installation_Guide

Podle mě je to Pentium 4 na tu kartu slabý, používal jsem GF 8600GT na P4 2,8 a byla slabší, než posléze s Athlonem 64 X2 5600+...


PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #27 kdy: 02 Června 2011, 13:20:59 »
postupoval jsem jak psal malys..ale po odstraneni svobodnych ovladacu se mi nepochopitelne daly pryc i nesvobodne..po restartu opet "No signal detected"  v recovery modu ty ovladace nainstalovane nebyly..tak jsem je nainstaloval znova ale po zadani prikazu "sudo aticonfig --initial -f"  mi vypise "sudo: aticonfig: command not found"  ...restart nepomoh..tak ja uy fakt nevim
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #28 kdy: 02 Června 2011, 14:06:47 »
postupoval jsem jak psal malys..ale po odstraneni svobodnych ovladacu se mi nepochopitelne daly pryc i nesvobodne..po restartu opet "No signal detected"  v recovery modu ty ovladace nainstalovane nebyly..tak jsem je nainstaloval znova ale po zadani prikazu "sudo aticonfig --initial -f"  mi vypise "sudo: aticonfig: command not found"  ...restart nepomoh..tak ja uy fakt nevim


A jsi si jistý, že jsi běžel na nesvobodných ovladačích? Podle mě ne a odinstaloval sis funkční svobodný ovladač.

Po instalaci nesvobodných : glxinfo | grep renderer, nebo fglrxinfo...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #29 kdy: 02 Června 2011, 14:08:57 »
No tak jsem podíval na ten první odkaz na "návod" a tam byl návod na instalaci Gnome3, ne na instalaci proprietárních ovladačů...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #30 kdy: 02 Června 2011, 18:05:22 »
No tak jsem podíval na ten první odkaz na "návod" a tam byl návod na instalaci Gnome3, ne na instalaci proprietárních ovladačů...
http://digitizor.com/2011/05/31/ati-catalyst-11-5-fglrx-8-5-ubuntu-11-04/ podle tohoto  postupoval  ja bych to videl ze tam bude neco rozhazeneho ...... zacal bych kompletne cistou istalaci systemu a pak postupoval  znova podle tech navodu dle meho nazoru rychlejsi nez hledat kde se stala chyba :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #31 kdy: 02 Června 2011, 18:16:16 »
No tak jsem podíval na ten první odkaz na "návod" a tam byl návod na instalaci Gnome3, ne na instalaci proprietárních ovladačů...
http://digitizor.com/2011/05/31/ati-catalyst-11-5-fglrx-8-5-ubuntu-11-04/ podle tohoto  postupoval  ja bych to videl ze tam bude neco rozhazeneho ...... zacal bych kompletne cistou istalaci systemu a pak postupoval  znova podle tech navodu dle meho nazoru rychlejsi nez hledat kde se stala chyba :)
Ano..to bude to nejlepší řešení ;D.

PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #32 kdy: 02 Června 2011, 20:45:07 »
:D :D :D taky to tak vidím..až budu mít čas udělám..dám určitě vědět :D
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: instalace ovladače ATI
« Odpověď #33 kdy: 06 Června 2011, 19:52:36 »
Tak jsem znovu tady :D zkusil teda úplně čistou instalaci..všechno nainstalováno podle návodu..konečně jsme se hnuli :D okna už vypadají v pořádku...ovšem horní panel je pořád "čárkovaný" , jinak to už vypadá slibně..nějaké nápady? :D
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.