Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity  (Přečteno 2174 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« kdy: 04 Června 2011, 14:14:21 »
Tak po delší době se možná vrátím k Unity pokud někdo poradí jak úplně odstranit ten velice hnusný boční panel. Zatím ho mám že se skrývá automaticky, a objeví se pouze při najetí myši do levého horního rohu, ale to mi nestačí >:( Používám Operu na celou obrazovku a tak se občas objevuje ??? ??? Je to hrůza! Objevil jsem : http://www.webupd8.org/2011/06/use-classic-menu-in-unity-classicmenu.html  klasické menu do Unity a to mi vyhovuje. Jenom si neumím poradit jak udělat postranní panel NAVŽDYneviditelný. Má někdo nějaký nápad?

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2011, 15:30:23 »
Mně zase nejvíc vadí automatické skrývání menu každé aplikace nahoře na panelu. Když to menu tam nahoru dali, tak ušetřili místo. Ale nevím proč se to menu pořád schovává. Nastavit to nijak nejde.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2011, 16:12:27 »
Jednomu nerozumiem. Prečo sa chcete vrátiť do Unity, keď z neho zároveň chcete vyhodiť všetky features? Ten velice hnusný bočný panel je jednou z hlavných vlastností Unity, rovnako ako Application menu v hornom paneli a Dash. Ak sa vám nič z toho nepáči, tak si pustite Ubuntu Classic, alebo si nainštalujte iné DE, resp. Window Manager. Ak sa vám i to hnusí, zmeňte distro, alebo prejdite na iný OS. Očividne pre vás Unity nie je, tak načo ho nahrubo osekávať na produkt, ktorý už na trhu DE je?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2011, 17:53:14 »
Jednomu nerozumiem. Prečo sa chcete vrátiť do Unity, keď z neho zároveň chcete vyhodiť všetky features? Ten velice hnusný bočný panel je jednou z hlavných vlastností Unity, rovnako ako Application menu v hornom paneli a Dash. Ak sa vám nič z toho nepáči, tak si pustite Ubuntu Classic, alebo si nainštalujte iné DE, resp. Window Manager. Ak sa vám i to hnusí, zmeňte distro, alebo prejdite na iný OS. Očividne pre vás Unity nie je, tak načo ho nahrubo osekávať na produkt, ktorý už na trhu DE je?
No však taky jedu na Kubuntu. Unity jsem po delší době vyzkoušel, podle návodu Vojtěcha nahradil nové posuvníky starýma a nastavil menu tak, aby se objevovalo v oknech a ne na horním panelu. Pokud doinstaluji Classicmenu indikátor podle výše uvedeného odkazu tak boční panel prostě jenom překáží u programů puštěných na celou obrazovku. Pokud ze stejného zdroje nainstalujete Cardapio-docky tak máte ve spodní části dock se spoustou appletů a automatickým skrýváním. Hlavně applet Workspace swtitcher a Carpadio zcela boční blbost nahradí a hlavně nikde nepřekáží. Proto věřím že existuje možnost jak boční panel navždy ukrýt :)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2011, 18:12:01 »
Stále nechápem, prečo sa jednoducho na Unity nevykašlete, keď na ňom i tak všetko zmeníte tak, aby sa to podobalo na klasický Gnome? Nebolo by jednoduchšie spraviť pár zmien v pôvodnom prostredii, aby ste si mohli dopriať to, čo sa vám páči bez toho, aby ste museli rozkopávať celé vopred pripravené (a čo najcelistvejšie) prostredie?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2011, 18:52:40 »
Stále nechápem, prečo sa jednoducho na Unity nevykašlete, keď na ňom i tak všetko zmeníte tak, aby sa to podobalo na klasický Gnome? Nebolo by jednoduchšie spraviť pár zmien v pôvodnom prostredii, aby ste si mohli dopriať to, čo sa vám páči bez toho, aby ste museli rozkopávať celé vopred pripravené (a čo najcelistvejšie) prostredie?
Co je na tom nepochopitelného? Prostě mám rád Ubuntu, Gnome-panel nebude v budoucnu podporován a Mark asi necukne a launcher v Unity přemístitelný neudělá >:( Launcher mě vyloženě jenom překáží tak bych se ho chtěl zbavit. Gnome-shell do Ubuntu doinstalovávat nechci. Dash v unity mi maximálně vyhovuje. Nic nerozkopávám jenom nechci aby šel launcher vypnout. To přece není celé Unity, nebo se mýlím?

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2011, 12:01:19 »
No nie nie je, ale fakt netusim ako by sa dalo spravit to, ze ti nejake tlacitko na vyvolanie Dashu zostane a zaroven bude launcher odstraneny. Ked jedina vec, ktora sa ti na novom koncepte paci je Dash, asi by som zostal v Classic gnome prostredi popripade sa obhliadal po inom distre(nejakej predelavke ubuntu, ked sa ho nechces uplne zbavit). Alebo mas druhu moznost a pockat co sa vsetko do dalsej verzie vylepsi, doladi a dufat, ze sa ti launcher zapaci.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2011, 18:10:50 »
A nebo můžeš nastavit delay na nějakou šílenou hodnotu http://askubuntu.com/questions/37083/how-can-i-change-the-unity-launcher-delay
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Možná se vrátím k Ubuntu s Unity
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2011, 18:44:13 »
A nebo můžeš nastavit delay na nějakou šílenou hodnotu http://askubuntu.com/questions/37083/how-can-i-change-the-unity-launcher-delay
No to je rada nad zlato! To by mě nenapadlo. Vyzkoušeno funguje podle mých představ :) K+ a moc díky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.