Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Brasero -nejhorší program  (Přečteno 5182 krát)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Brasero -nejhorší program
« kdy: 14 Června 2011, 15:44:12 »
Zdravím, před chvílí sem si chtěl vypálit na DVDRW 4,7GB Verbatim pár AVI.ček a zkusil jsem Brasero 2.32.2 ,tak v polovině vypalování se objevila hláška že bylo úspěšně vypáleno, samozřejmě nefunkční disk, už ani v Ubuntu se nenačetl.
Až když jsem přepnul na Win a zkusil ten disk smazat přes CDburner (jestli teda ještě půjde), samozřejmě že všechno fungovalo, i jsem vypálil ty filmy.

Nechápu jak tenhle *censored* (chci být slušný) program je v Ubuntu (a asi nebude jedinný) tohle mi vadí na linuxu :-( .... chtěl bych vyzkoušet ten opěvovanej K3B, ale minule když jsem ho instaloval přes Centrum soft. tak byl jen anglicky, jestli teda není příkaz nebo něco jak ho nainstalovat s češtinou ?
Brasero už sem smazal, toho už nikdy, tfuj tajxl.... eště teď sem nasr""j.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2011, 16:04:50 »
No a od nás se očekává co?  ;) Spíš by tohle mělo být ve Vylévání srdíčka. Jinak musím říct, že jsem s Braserem nikdy neměl sebemenší problém...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2011, 16:26:29 »
Tak to Vás asi bude většina komu funguje bezproblémů Brasero (já co se díval na forum, tak nebudu jediný komu taky zlobí a nedělá co by mněl. Bohužel se asi chová na každý sestavě PC a notebooku jinak), a když si myslíš že si chci vylít srdce, tak potom promiň že jsem ta hloupá menšina lidí a neumíme si poradit. Jenom sem chtěl poradit ohledně instalace K3B s češtinou.


ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2011, 16:37:33 »
cestina by mela bejt v baliku k3b-lang
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2011, 19:02:05 »
Brasero mi hned pri prvni pokusu vypalilo vsechny soubory s obsahem 00hex, tak sem vic ani nezkousel a presel na k3b.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

kiflik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • NUTRION.cz
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2011, 19:11:02 »
Mohu potvrdit, že Brasero mi nefungovalo korektně ani v 9.04 až 10.04, vždy mi zmršilo vypalování na CD.

V 10.10 a 11.04 nevím, tam mi nefunguje 1/2 hw.

K3B je bez problému, čeština - doinstalovat: Systém -> Správa -> Jazyková podpora (samo vždy nabídlo a nainstalovalo)
DELL XPS 13 - 9350 # Toshiba Portégé R600 SSD # Timeline 3810T

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2011, 14:35:09 »
Kdysi jsem měl podobný problém, promin ale pak jsem zjistil, že problém je v uživateli, ne v programu, od té doby pálím jen v Braseru a v pohodě.
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2011, 15:57:20 »
Tak ono to môže byť v HW. Ale mne sa ani raz nestalo, že by nešlo(subjektívne asi naj app tohto typu)... keď chcete mám serial na nera :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Pavel Půlpán

Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2011, 15:58:58 »
Fuj s warezem. :D

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2011, 16:14:58 »
Fuj s warezem. :D
On ten seriál určitě myslel, jako že by mu ho prodal i s origo cd. :D
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #10 kdy: 15 Června 2011, 16:17:34 »
Fuj s warezem. :D
On ten seriál určitě myslel, jako že by mu ho prodal i s origo cd. :D
Jednoznačne... ako ale ja by som si to nekupoval byť na tvojom mieste...brasero mi vyhovuje úplne najviac...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #11 kdy: 15 Června 2011, 17:05:38 »
Taky jsem s tim měl problémy... zpočátku vypaloval bezproblémově a po nějaký době začal mršit jedno DVD za druhým... hold moc nevypaluju tak jsem to neřešil  ;D.... Teďka jedu na Kubuntu a K3b vypaluje bez sebemenších problémů  :)

Rover623

Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #12 kdy: 15 Června 2011, 21:01:30 »
Mě Brasero funguje, ale už jsem zkusil 4 mechaniky od Ubuntu 9.10 a ani na jedné nerespektuje nastavenou rychlost, prostě vypaluje na maximum. Pod 9.04 mi zase dělalo to, že když jsem nastavil rychlost výpalu DVD na 4x, tak to nastavilo do vypalovačky fixně i na čtení, takže následné použití disku ve stejné vypalovačce (jakéhokoli) znamenalo maximální rychlost čtení 4x a upřímně restartovat po každém výpalu by byla docela otrava. Rychlost čtení jsem dokonce zkusil potom uměle zvyšovat i příkazem (abych nemusel restartovat), ale marně.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #13 kdy: 15 Června 2011, 21:23:46 »
Hmm, tak stane se, že? Ony i palírny přes windows dokážou vyrobit nemalou zásobu plašítek, není-liž? A nejsou náhodou brasero, spolu s gnome-bakerem třeba, jenom grafický klikátka pro konzolový zaklínadla?
Já třeba s mojí vypalovačkou nedokážu vypálit bootovatelný CD. S pálením dvd není problém, ale na CD jsou pokaždé nečitelný sektory, takže instalace z live cd se obvykle nekoná. S dvd problém není, takže si myslím, že je něco s laserem, jelikož kámoš má stejný model vypalovačky a stejný problém.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #14 kdy: 15 Června 2011, 21:49:01 »
Mechanik jsem za dobu používání a instalace Linuxu otestoval hodně a můžu říct je tohle, největší problémy dělají LG, potom Samsung, staré Sony a následně staré řady Sony Optiarc (ty s označením xx4xS, tedy třeba 5240S nebo 7240S), ale ty už většinou nejsou v nabídce. Nejméně problému dělají Asus, Plextor a Lite-On.

Ovšem u Lite-Onu pozor, ten má zase jiný problém, nebere některá média, prostě na ně nevypaluje nebo u přepisovatelných je odmítá mazat a když se vám povede trefit do špatného kusu, tak taky docela extrémně hlučí, ale strašně.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #15 kdy: 15 Června 2011, 21:57:30 »
No já mám právě Samsung. Ale za hw problém systém přece nemůže, nebo snad ano?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #16 kdy: 15 Června 2011, 22:24:27 »
Ja mám s Braserom tiež zatiaľ len dobré skúsenosti.
A to mám už pár rokov starú externú DVD napaľovačku Samsung a samozrejme v notebooku HP internú napaľovačku.
Toho času dočasne bežím na aktualizované ubuntu 10.10 CZ z knižky a k3b ani nepoužívam.
K3b robí problémy, keď chcem prepáliť nejaké RW cd/dvd, pretože si ho nevie automaticky umount-núť.
Ale to nie je ten hlavný dôvod nepoužívania. Proste Brasero mi nateraz postačuje.

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #17 kdy: 16 Června 2011, 06:21:03 »
Hmm, tak stane se, že? Ony i palírny přes windows dokážou vyrobit nemalou zásobu plašítek, není-liž? A nejsou náhodou brasero, spolu s gnome-bakerem třeba, jenom grafický klikátka pro konzolový zaklínadla?
Já třeba s mojí vypalovačkou nedokážu vypálit bootovatelný CD. S pálením dvd není problém, ale na CD jsou pokaždé nečitelný sektory, takže instalace z live cd se obvykle nekoná. S dvd problém není, takže si myslím, že je něco s laserem, jelikož kámoš má stejný model vypalovačky a stejný problém.

já mám samsung S222A a mám stejný problém, nelze vytvořit boot cd, dvd ano ale cd ne. Vše se vypálí jak má, dokonce se i boot do nabítky načte, ale do systému live *buntu se už nedostanu, sekne se to při startu.
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #18 kdy: 16 Června 2011, 08:44:08 »
Mne všetko ide  :P
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #19 kdy: 16 Června 2011, 16:14:43 »
Mohu potvrdit, že Brasero mi nefungovalo korektně ani v 9.04 až 10.04, vždy mi zmršilo vypalování na CD.

V 10.10 a 11.04 nevím, tam mi nefunguje 1/2 hw.

K3B je bez problému, čeština - doinstalovat: Systém -> Správa -> Jazyková podpora (samo vždy nabídlo a nainstalovalo)


Přesně jak píšeš, nainstalovala se nějaká jazyková podpora pro KDE, ale K3B je pořád v angličtině

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #20 kdy: 16 Června 2011, 17:03:23 »
Myslím si, že je jednak problém mezi klávesnicí a židlí. Problém může být i v Braseru. S angličtinou ale problém v Braseru nebude. V nehorším případě si lze povely přeložit v překladači. Ale rozhodně bych těmito "problémy" nezatěžoval ostatní. :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #21 kdy: 16 Června 2011, 20:36:44 »
Hmm, tak stane se, že? Ony i palírny přes windows dokážou vyrobit nemalou zásobu plašítek, není-liž? A nejsou náhodou brasero, spolu s gnome-bakerem třeba, jenom grafický klikátka pro konzolový zaklínadla?
Já třeba s mojí vypalovačkou nedokážu vypálit bootovatelný CD. S pálením dvd není problém, ale na CD jsou pokaždé nečitelný sektory, takže instalace z live cd se obvykle nekoná. S dvd problém není, takže si myslím, že je něco s laserem, jelikož kámoš má stejný model vypalovačky a stejný problém.

já mám samsung S222A a mám stejný problém, nelze vytvořit boot cd, dvd ano ale cd ne. Vše se vypálí jak má, dokonce se i boot do nabítky načte, ale do systému live *buntu se už nedostanu, sekne se to při startu.

Jo, tak to vlastníš "kosího bratra" od Samsungu. Ještě se známého zeptám, jak to peče pod windows. Ale dost bych se divil, kdyby tam pálila bez chyb.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

martin.nohejl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #22 kdy: 16 Června 2011, 21:55:46 »
Jestli jsem to dobře pochopil, tak K3B není v češtině, jelikož není primárně děláno pro Gnome ale KDE, a proto je potřeba doinstalovat češtinu pro prostředí KDE (platí pro všechny programy pro KDE). Tento problém jsem měl taky, je potřeba doinstalovat balíček language-pack-kde-cs-base viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,50294.0.html.
Hlavní PC: Intel Core i5 2500 3,30GHz Sandy Bridge, MB Gigabyte H61M, DIMM DDR3 8GB 1333MHz, 1TB SATA (2 oddíly / 200GB, /home 800GB), Ubuntu 14.04CZ 32bit
Záložní PC: AMD Athlon(TM)XP 1700+, 512 MB RAM, NVIDIA GeForce4 MX 4000, disk 72GB IDE, Ubuntu 10.10CZ 32 bit

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #23 kdy: 17 Června 2011, 17:53:41 »
Jestli jsem to dobře pochopil, tak K3B není v češtině, jelikož není primárně děláno pro Gnome ale KDE, a proto je potřeba doinstalovat češtinu pro prostředí KDE (platí pro všechny programy pro KDE). Tento problém jsem měl taky, je potřeba doinstalovat balíček language-pack-kde-cs-base viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,50294.0.html.

Tak jsem to nainstaloval přesně podle návodu, chyběly nainstalovat balíky language-pack-kde-cs-base a language-pack-kde-cs ,ale i po nainstalování a restartu se nic nemění, K3B je pořád anglicky  :-\ kde je chyba

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: Brasero -nejhorší program
« Odpověď #24 kdy: 17 Června 2011, 22:55:21 »
Ahoj mám vypalovačku samsung a musím podotknout, že je to kepl jak v linux tak i v ve windows seká chyby při vypalování i čtení některých cd a dvd. Mám i starší cd a dvd vypalovačky a nemají žádnou chybu jak ve čtení tak i při vypalování. Tahle vypalovačka se opravdu moc nevydařila.
Brasero program jako takový je celkem dobrý a problémy s ním nemám. Chce to čas a trochu trpělivosti, hr hr hr není to pravé ... ;)
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.