Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011  (Přečteno 24163 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #50 kdy: 26 Srpna 2011, 10:32:07 »
Já se instalováním a údržbou softwaru od Microsoftu živím a proto mě jeho tvrzení tolik vyděsily. Celé roky instaluji Home verze windows do všelijakých firem a představa že by to bylo nelegální a náhodou by na ně přišly tak bych se mohl stěhovat do teplých krajin... ;D
« Poslední změna: 26 Srpna 2011, 12:18:59 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #51 kdy: 26 Srpna 2011, 14:01:46 »
pekna investigativni prace... +1

vypada to na klasicky FUD, ale tentokrat na -1

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #52 kdy: 26 Srpna 2011, 14:12:27 »
pekna investigativni prace... +1

vypada to na klasicky FUD, ale tentokrat na -1
Teď nevím jestli jsem dostal + nebo -1 ale to je jedno.
Pokusím se přeložit co jsi napsal.
Citace
pěkna pátrací práce... +1

vypadá to na klasickou desinformační taktiku, ale tentokrát na -1 (to už jsem nepochopil)  :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #53 kdy: 26 Srpna 2011, 14:38:17 »
Myslím, že FUD na -1 má znamenat jako "obrácený FUD" (tj. normálně ho využívá MS, ale teď se to otočilo a využíváme ho "my").

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #54 kdy: 26 Srpna 2011, 14:46:20 »
Myslím, že FUD na -1 má znamenat jako "obrácený FUD" (tj. normálně ho využívá MS, ale teď se to otočilo a využíváme ho "my").
jasne, sorry, nenapsal jsem to uplne jednoznacne, ale myslel jsem to presne tak, diky, konec off-topicu z me strany  :P

Kedrigern

Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #55 kdy: 26 Srpna 2011, 15:47:04 »
RRadek: Moc tu větu nechápu. Co je 20 zařízení? 20 CD, flash disků, síťových PC? Vztahuje se to na ty vyjmenované služby, co pak zbylé služby? Na přednášce byly zmíněny periferii a nikoliv zařízení...

Nechci být advokátem Davida. Ani se v licencích nevyznám, ale MS ti minule odpovídal s licencí k MS Win 7 a David mluvil převážně o Win XP Home. A mám dojem, že se Eula za těch 10 let měnila...

Jo David neměl pravdu, ale utvrdil si mě neuvěřitelně moc, že bych nikdy nechtěl používat Windows, protože jejich licence jsou obskurdní a nesrozumitelné.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #56 kdy: 26 Srpna 2011, 16:52:12 »
To> Kedrigern
Ptal jsem se obecně na Home verze jejich produktů a výslovně jsem se ptal doslovně kolik Periferií mohu připojit... Odpověď znáte.
Neříkám že je to srozumitelné a neomezující ale v podání pana Davida to vyznělo velice jako "obrácený FUD" navíc tvrdil 5 zařízení, a o tom jak tvrdil že používat Home ve firmách a na podnikání ani nemluvně...

Mě taky Microsoft nesmí doma přes práh ale to není důvod proč ho neprávem pomlouvat.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Ubuntu sraz v Průhonicích 13/8/2011
« Odpověď #57 kdy: 15 Září 2011, 21:56:43 »
Ahoj,chtěl bych se omluvit,že jsem nedorazil na sraz do Průhonic v srpnu,ale něják se to pokazilo a pak s tím už nešlo nic udělat,abych to napravil.Takže moje škoda a budu se snažit příští sraz osobně navštívit.Honza

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.