Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Qt - licence  (Přečteno 2611 krát)

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Qt - licence
« kdy: 25 Června 2011, 23:02:39 »
Zdravim, chtěl bych se zeptat zda je možný pod Qt (+Ubuntu) napsat aplikaci, která by poté byla normalně komerčně prodejná? Já se v těch všech licencích docela ztrácim... Dostal jsem totiž nabídku na vytvoření určité aplikace a kdyby se to udělalo legálně, tak by na tom šlo postavit takovej malej business, ale jsem student a na nákup licencí např. pro VS a .NET nemám finance.

Předem dík za odpověď

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Qt - licence
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2011, 23:05:46 »
Omlouvám se, hodil jsem to omylem do špatného topicu. Prosim moderátora o přesunutí do Qt... děkuji

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Qt - licence
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2011, 01:13:29 »
Obávám se, že pokud chcete app co šlape v Qt prodávat, tak si musíte zakoupit nějakou licenci, která to pak umožňuje... rozhodně to na tom open co si stáhnete musíte vydávat opět jako open source ;) Více podrobností je na ofiko webu Qt.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Qt - licence
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2011, 01:19:07 »
coz ovsem neznamena, ze binarky prodavat nemuzes, kdyz uvolnis zdrojak.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Qt - licence
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2011, 02:13:42 »
Mapiči....uvolni ako OSS bude to dobré pre všetkých...nebuď skurvená kapitalistická sviňa a prispej komunite...viem, že ti to chleba nedá ale budeš aspoň dobrý človek...OSS je budúcnosť...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Qt - licence
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2011, 08:54:34 »
Qt je k dispozici pod třemi licencemi. 1. Pod GNU GPL, tj. pokud napíšeš program s GUI v Qt, tak musíš tomu, komu poskytneš binárku poskytnout i zdrojový kód. 2. Pod GNU LGPL, takže pokud budeš Qt používat jen jako dynamickou knihovnu, není problém. 3. Pod komerční licencí, která ti umožňuje dělat si s Qt prakticky co budeš chtít -- http://qt.digia.com/en/product-licenses.html (je ale placená).

Jinak i na aplikaci pod GPL je možné vydělávat a je ji možné prodávat. Jediné k čemu tě jako prodejce (distributora) softwaru GPL zavazuje je každému, komu si dal k dispozici binárku dát k dispozici i zdrojový kód.

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Qt - licence
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2011, 10:22:17 »
Takže pokud jsem to teda dobře pochopil, tak když napíšu program v Qt pod GNU GPL, tak ho můžu prodávat, ale musim zároveň poskytnout kódy?

A já bych ten program klidně uvolnil, ale jde o to, že ho 99,5% komunity vůbec nevyužije a na 99,9% to bude hlavně pro win, protože zákazníci z tohohle sektoru nejspíš linux používat nebudou...

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Qt - licence
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2011, 12:46:04 »
knihovna Qt je sama o sobe multiplatformni, pokud bys tam ovsem pouzil neco z win api, tak by to samozrejme chodilo jen na win.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Qt - licence
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2011, 04:07:00 »
A taká otázočka: Na čo má byť app?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.