Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.04 + GMA965 = no OpenGL  (Přečteno 1603 krát)

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
11.04 + GMA965 = no OpenGL
« kdy: 01 Července 2011, 11:49:44 »
Caute,

mam maly problem s mojim NB HP ..., ktory ma intelovsku grafiku 965GM. Vsetko bolo od aprilovej instalacie fajn-ziadny problem  :), az dnes po dlhsom restarte systemu a novom boote sa mi nerozbehlo Cairo Dock, ktore mi hlasi : "GdkGLExt-WARNING **: Window system doesn't support OpenGL."  :o  V systeme som sa nijak nevrtal, proste bezali len klasicke updatiky....tot vsio.

Dalsie hlasky :
  • Glxinfo : "couldn't find RGB GLX visual or fbconfig"
  • Glxgeras:"couldn't get an RGB, Double-buffered visual"

Hladal som kade tade, zial nic podstatne sa mi nepodarilo najst  :'(. (Xorg -configure mi tiez nijak moc nepomohol  :-\).


Ako von z tejto lapalie, ozivit (stratene) OpenGL ??  ::)
« Poslední změna: 01 Července 2011, 12:02:38 od gmann1 »

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2011, 11:53:10 »
Jaké updaty běžely?

Například mrkni do logu /var/log/ - dpkg.log, aptitude.....
ArchLinux (KDE)
Můj web

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2011, 12:05:39 »
klasicke, mal som nastavene, ze bezne updaty nech zbehnu aj same a ked ma napadlo  ::), tak som pouzil aj klasickeho Spravcu aktualizacii a dal nainstalovat co mi ponukal, kedze doteraz som s takymto systemom problem nemal.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2011, 12:06:44 »
klasicke, mal som nastavene, ze bezne updaty nech zbehnu aj same a ked ma napadlo  ::), tak som pouzil aj klasickeho Spravcu aktualizacii a dal nainstalovat co mi ponukal, kedze doteraz som s takymto systemom problem nemal.

Jaké updaty běžely?

Například mrkni do logu /var/log/ - dpkg.log, aptitude.....
ArchLinux (KDE)
Můj web

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2011, 12:14:12 »
klasicke, mal som nastavene, ze bezne updaty nech zbehnu aj same a ked ma napadlo  ::), tak som pouzil aj klasickeho Spravcu aktualizacii a dal nainstalovat co mi ponukal, kedze doteraz som s takymto systemom problem nemal.

Jaké updaty běžely?

Například mrkni do logu /var/log/ - dpkg.log, aptitude.....

pozeral som, zial moc som mudry z nich neni.
Uploadol som ich (cca 200kB) na - http://www.ulozisko.sk/417963/Logy.tar.gz. Snad to pomoze  ::)

PS:dnes uz v ramci (mojej) poslednej moznosti som povolil vsetky typy aktualizacii ...ale kedze nepomohlo ani to, tak som sa vratil k staremu (Dolezite, Odporucane, Nepodporovane). Snad som tym moc nepokaslal  ???
« Poslední změna: 01 Července 2011, 12:16:38 od gmann1 »

Rover623

Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2011, 12:22:30 »
Vykoukal jsem z toho hlavně, že se aktualizoval X server, zkus se vrátit na některý starší, ale jedna věc mě trochu zaráží, systém ti aktualizuje "nvidia" ovladače, ty by jsi ovšem vůbec mít neměl

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2011, 12:23:45 »
to som si vsimol aj ja, ze Nvidia+Ati ....nechal som to tak az do dnesku, nuz a dnes som ich "odpalil" (ale nepomohlo  ;D)

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2011, 12:28:46 »
Vykoukal jsem z toho hlavně, že se aktualizoval X server, zkus se vrátit na některý starší, ale jedna věc mě trochu zaráží, systém ti aktualizuje "nvidia" ovladače, ty by jsi ovšem vůbec mít neměl

jo, a teraz budem za cisteho deb...  ;D (ale co uz). Vies mi poradit ako sa vratit k tym starsim ovladacom ?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #8 kdy: 01 Července 2011, 12:37:14 »
Vykoukal jsem z toho hlavně, že se aktualizoval X server, zkus se vrátit na některý starší, ale jedna věc mě trochu zaráží, systém ti aktualizuje "nvidia" ovladače, ty by jsi ovšem vůbec mít neměl

jo, a teraz budem za cisteho deb...  ;D (ale co uz). Vies mi poradit ako sa vratit k tym starsim ovladacom ?
Synaptic->Nájisť balík->Kliknúť hore na Balík->Vynútiť verziu->Uzamknúť balíček
« Poslední změna: 01 Července 2011, 12:59:40 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #9 kdy: 01 Července 2011, 12:48:56 »
jj pomohlo to :-*
Zase mam OpenGL ako ma byt !!!

Vdaka vsetkym za total rychlu pomoc. Otazkou je len, ze ako zakazat downgradnute veci-ktore sa mi teraz neustale tlacia do updateov ??

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #10 kdy: 01 Července 2011, 12:59:14 »
jj pomohlo to :-*
Zase mam OpenGL ako ma byt !!!

Vdaka vsetkym za total rychlu pomoc. Otazkou je len, ze ako zakazat downgradnute veci-ktore sa mi teraz neustale tlacia do updateov ??
Takisto ale namiesto vynútenia dáš zamknúť.:)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

gmann1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: 11.04 + GMA965 = no OpenGL
« Odpověď #11 kdy: 01 Července 2011, 13:12:05 »
genialne jednoduche, ako facka. Pokusim sa o nejaky update az o verziu dalej a snad to uz bude normalne potom.

V kazdom pripade vdaka clovece a aj ostatnym  :D


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.