Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vmware vs virtual box  (Přečteno 3316 krát)

jack525

  • Host
vmware vs virtual box
« kdy: 05 Července 2011, 14:29:08 »
cawte chcem sa spytat ktory virtualizacny program je lepsi ci vmware alebo virtual box ide mi o to chcem nainstalovat windows 98 na jeden z tychto ale potrebujem aby mi na tom isiel zvuk grafika atd pls poradte ktory je v com dobry v pripade mi dajte niake tipy dakujem vopred 


pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2011, 15:30:26 »
Pokud máš VMware koupený není co řešit. Jinak ber VirtualBox, win98 by neměl bejt problém.

jack525

  • Host
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2011, 15:55:43 »
vmware je aj free verzia nie?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2011, 16:13:34 »
VirtualBox je mnohem jednoduší a na mém počítači i mnohem rychlejší než vmware.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2011, 16:33:19 »
vmware je aj free verzia nie?

VMware Workstation je placená. Zdarma seženeš Vsphere, VMware server a VMware player. Vsphere ti bude k ničemu, VMware server více méně taky (možná ani neni verze pro linux) a do VMware player nelze instalovat OS - existuje jen nějakej market place, kde si stahneš virtualní disk s předinstalovaným OS a ten v playeru spouštíš. Samozřejmě musíš mít na ten OS platnou licenci - jak to přesně je se podívej na googlu. Navíc instalace VMware neni na linuxu uplně triviální. Zkus prvně Virtuabox - je v repozitářích, instalace je na pár kliků, má jednoduchý ovládání a funguje víc než dobře. :)
« Poslední změna: 05 Července 2011, 16:38:20 od Tetsuya »

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #5 kdy: 05 Července 2011, 16:50:14 »
vmware je aj free verzia nie?

... VMware player nelze instalovat OS ....
Já tedy nevim, ale jestli se nepletu, tak Player lze normálně instalovat, je to jeden spustitelný soubor a instalovat  do něj lze normálně vše ....
Aj dont spíík ííngliš :)

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #6 kdy: 05 Července 2011, 16:58:36 »
vmware je aj free verzia nie?

... VMware player nelze instalovat OS ....
Já tedy nevim, ale jestli se nepletu, tak Player lze normálně instalovat, je to jeden spustitelný soubor a instalovat  do něj lze normálně vše ....

VMware Player je „přehrávač“ virtuálních strojů vytvořených produkty VMware, který dokáže pouze spustit již hotové virtuální stroje a dokáže minimálně ovlivňovat jejich stávající konfiguraci. VMware Player je nabízen zdarma a částečně je i jako opensource.

Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/VMware_Player.

jack525

  • Host
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #7 kdy: 05 Července 2011, 17:11:57 »
no uz som si dal ten vmware player a je pravda ze sa na tom da vytvorit virtualny stroj  v pripade si ho este ponastavovat a potom nainstalovat os

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2011, 17:30:08 »
no uz som si dal ten vmware player a je pravda ze sa na tom da vytvorit virtualny stroj  v pripade si ho este ponastavovat a potom nainstalovat os

Aha, tak to se omlouvám, zkusil jsem to taky a jde to... Akorát jsem použil player, kterej je součástí VMware workstation. Ty jsi stahoval player samostatně?
« Poslední změna: 05 Července 2011, 17:36:53 od Tetsuya »

jack525

  • Host
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2011, 22:22:11 »
ano ja som len player stahoval a da sa tam vytvorit a ked som to testoval s virtual box tak na virtual box mi nejde 3 d akceleracia aj ked som to nastavil aby islo tak nejde

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2011, 22:28:47 »
Na co chceš ve win98 3D akceleraci?

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #11 kdy: 05 Července 2011, 22:40:33 »
Na co chceš ve win98 3D akceleraci?

No sak aby mu tam bezalo AERO :)

Pripadne nejaky Heretic ci Hexen...

Ach jaj, bejvavalo...

Ale k veci, ak potrebuje 3d tak urcite Vmware na nom Bezi pekne aj AERO (Aj ked neviem ci Vmware podporuje 3d aj pre win98).. Ak nepotrebuje tak VBox.
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

jack525

  • Host
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #12 kdy: 05 Července 2011, 23:55:16 »
na win 98 sa chcem hrat hlavne starsie hry lebo pod programom dosbox to neni ono podla mna trochu si aj zaspominam na windows casy a este ktomu stare casy i ked ja som volakedy mal win 95

Kedrigern

Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #13 kdy: 06 Července 2011, 11:19:01 »
na win 98 sa chcem hrat hlavne starsie hry lebo pod programom dosbox to neni ono podla mna trochu si aj zaspominam na windows casy a este ktomu stare casy i ked ja som volakedy mal win 95
Na tyto hry nepotřebuješ 3d akceleraci. Dovolím si říct, že na žádnou hru primárně psanou pro Win98.

Furmi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #14 kdy: 22 Července 2011, 10:53:09 »
Jde komunikovat ve virtual boxu, s usb zarizenima co jsou fyzicky pripojene ?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: vmware vs virtual box
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2011, 10:58:13 »
Ano stačí kliknout vpravo dole na ikonku a zvolit které zařízení chceš přepnout do virtualboxu.
Příště nejdřív mrkni sem  ;) http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox#USB_za.2BAVkA7Q-zen.2BAO0-
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.