Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case  (Přečteno 1995 krát)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Zdravim

Postavil jsem si takovy maly server na debianu a dal ho do chodby v byte. Pripojil jsem k nemu webkameru co se mi valela v supliku. Casem si dam praci s nejakym streamovanim prez webovy server, ale zatim zkousim resit si prez ssh -X user@server poslat obraz na jiny pocitac ... coz o to - ono to funguje, treba pomoci mplayeru. Problem je ale ze vetsina klasickych programu jako camorama, guvcview nebo cheese chteji instalovat hafo baliku - mimojine kvuli zavislostem na GTK ...
Luvcview s tou kamerou nefunguje - bohuzel - camstream ukazuje jen barevnou mazanici, wxcam jsem se dokonce snazil kompilovat ale skoncil jsem jen u zeleneho obrazu a jine smysluplne zobrazovace jsem neobjevil. Jde mi jen o to vykouzlit okno s obrazem + mozna par funkci na upravu obrazu. Zatim mi ze vseho vychazi camorama ale nevim proc si mam cpat do serveru ruzne baliky od gnome a podobne. Kdyby nekdo umel poradit budu rad, diky K
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2011, 22:24:36 »
jakože ten mplayer ti nestačí?

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2011, 22:58:05 »
I mplayer-nogui ma temer tolik zavislosti jako camorama, proste mi to prijde jako s kanonem na vrabce. To uz radsi nainstaluju camoramu protoze ta ma alespon nejake zakladni ovladace jasu a sytosti a podobne.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2011, 09:57:40 »
Než to, tak bych radši zprovoznil to streamování. S MJPG-streamerem je to otázka chvilky. Je to surový stream, není nutný webserver.
Aj dont spíík ííngliš :)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #4 kdy: 07 Července 2011, 10:08:37 »
Jenze stream musim zase necim odchytavat - tedy spoustet klient na cilovem pocitaci -  nebo je mozne poslat strem do obycejneho okna X-serveru ?

Ted jsem jeste zkousel zprovozneni nejakeho jednoducheho skriptu v Pythonu ... navodu je dost a pomoci byliku pygame by to melo jit velmi snadno. Problem ale je ze se zda ze  pod debianem nebosahuje pygame modul camera ... takze zase pesek...

Prekvapuje me jak dokaze byt zdanlive jednoduchy ukol slozity ...
« Poslední změna: 07 Července 2011, 10:12:06 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #5 kdy: 07 Července 2011, 10:27:13 »
Jestli se nepletu, lze to spouštět ve webovém prohlížeči, má to vlastní jednoduché rozhraní. Lze to pouštět i třeba přes vlc nějak takto :
Kód: [Vybrat]
vlc http://192.168.0.100:8080/?action=stream
Aj dont spíík ííngliš :)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: minimalisticky program na prohlizeni videa z webkamery v realnem case
« Odpověď #6 kdy: 07 Července 2011, 17:33:55 »
Nakonec jsem skoncil u guvcview - sice mi to na muj terminal-only server nacpalo hicolor-theme ale ikonky se stejne nezobrazujou, tak je to spravne old-school, ale zase muzu stelovat obraz. Streamovani poresim casem - tady se mi jedna o to, ze spoustim jen jednu aplikaci a nemusim resti vazbu server-klient, schvalne by me zajimalo jestli to protlaci ten obraz prez internet.
ALe je zajimave ze nejou zadne jednoduche,na gtk nezavisle aplikace, tedy krome luvcview ktere ale nepodporuje vsechny kamery. Ale diky za rady.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.