Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kódování  (Přečteno 1469 krát)

rb_15

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
kódování
« kdy: 13 Července 2011, 12:56:10 »
zdravím, mám v UBUNTU problém s kódováním, setkávám se s tím hlavně u titulků k filmům, jde o to, že už stažené titulky neobsahují písmena "ž, š, ť, Ž, Š, Ť" ale pouze kostičky s číslem, což se pak projeví v přehrávači, uloženo je ve formátu ISO-8859-2, díky za radu


jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: kódování
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2011, 12:59:15 »
Nainštaluj si wine a v ňom by mal byť už notepad. Cez neho si otvor titulky a prekopíruj si ich do napr. geditu (textový editor). Potom sa dajú už používať aj v rôznych iných aplikáciách (titulkovač, devede,...). Tiež to tak robím.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jmp

  • Host
Re: kódování
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2011, 13:05:10 »
jen jestli to realne neni ulozeno v jinem kodovani...
co takhle sem dat vzorek?

EDIT: nebo si to po zjisteni aktualniho kodovani nalezite prevest ... http://wiki.ubuntu.cz/K%C3%B3dov%C3%A1n%C3%AD%20znak%C5%AF
« Poslední změna: 13 Července 2011, 13:18:36 od jmp »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: kódování
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2011, 13:28:54 »
Nainštaluj si wine a v ňom by mal byť už notepad. Cez neho si otvor titulky a prekopíruj si ich do napr. geditu (textový editor). Potom sa dajú už používať aj v rôznych iných aplikáciách (titulkovač, devede,...). Tiež to tak robím.
au

man -s1p iconv

.. ja mam v playerech nastaveno kodovani titulku na cp1250 abych se s tim nemusel zlobit
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: kódování
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2011, 13:36:11 »
Nainštaluj si wine a v ňom by mal byť už notepad. Cez neho si otvor titulky a prekopíruj si ich do napr. geditu (textový editor). Potom sa dajú už používať aj v rôznych iných aplikáciách (titulkovač, devede,...). Tiež to tak robím.
au

man -s1p iconv

.. ja mam v playerech nastaveno kodovani titulku na cp1250 abych se s tim nemusel zlobit
Žiadne au...pre normálneho človeka je to 1500x jednoduchšie ako hladať dačo v man. stránkach. Narážal som na devede, kde aj keď zmením kódovanie (teda ešte predtým) tak to blbne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: kódování
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2011, 14:03:13 »
Žiadne au...pre normálneho človeka je to 1500x jednoduchšie ako hladať dačo v man. stránkach. Narážal som na devede, kde aj keď zmením kódovanie (teda ešte predtým) tak to blbne.
tady bohuzel narazime na fundamentalni problem protoze ja jsem bytostne presvedcen, ze linux neni pro normalniho cloveka ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: kódování
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2011, 14:16:35 »
Žiadne au...pre normálneho človeka je to 1500x jednoduchšie ako hladať dačo v man. stránkach. Narážal som na devede, kde aj keď zmením kódovanie (teda ešte predtým) tak to blbne.
tady bohuzel narazime na fundamentalni problem protoze ja jsem bytostne presvedcen, ze linux neni pro normalniho cloveka ...
Tak to si asi na zlom fóre...nehovorím, že s tebou čiastočne nesúhlasím ale Ubuntu:''Linux pro lidi'' či tak nejak to tam je...každopádne linux (linuxovú distribúciu ako ubuntu) môže používať hocikdo. Problém nastáva skôr v administrácií...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

rb_15

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: kódování
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2011, 15:43:46 »
a dá se v geditu nějak globálně nastavit, aby se všechny soubory automaticky otevíraly v určitém nastavení kódování?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.