Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: český jazyk v Kubuntu  (Přečteno 3245 krát)

yell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
český jazyk v Kubuntu
« kdy: 19 Července 2011, 12:56:46 »
ahoj
Mám nově instalovanej systém Kubuntu 11.04 32bit a některé systémové součásti na mě mluví jenom anglicky.
Nastavení dle návodu co tu je pro ubuntu mi nejde provést, ale ted o víkendu jsem zprovoznil stejnou verzi kubuntu u svojí matky. Nejdřív měla taky některé systémové části anglicky, ale pak jsem v: Nastavení systému - Lokalizace objevil položku "Jazyk systému" a po nastavení češtiny již má vše v češtině. Problém je, že u mne tato položka v Lokalizaci nikde není.
Tedy je jasné že jsem ji nainstaloval nějaký balíček který já nemám, Bohužel jej nemůžu najít.
Nevíte prosím někdo jak se ten balíček jmenuje, nebo jak udělat abych mohl nastavit i u sebe systémové části na češtinu.
Díky za pomoc, yell

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: český jazyk v Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2011, 14:10:56 »
pravdepodobne to bude balicek kde-l10n-cs
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: český jazyk v Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2011, 14:49:57 »
Podívej se, zda máš nainstalován balíček "language-selector-kde", ten právě provádí výběr jazyka. Krom toho můžeš češtinu pro KDE nainstalovat manuálně, jde o balíčky "language-pack-kde-cs", "language-pack-kde-cs-base" a také "kde-l10n-cs" (ten hlavně u KDE z PPA repozitářů), pro základní systém jsou to "language-pack-cs" a "language-pack-cs-base", pokud používáš nějaké GTK či GNOME aplikace, tak ty češtinu mají v "language-pack-gnome-cs" a "language-pack-gnome-cs-base". Pak jsou ještě další balíčky pro některé aplikace.
« Poslední změna: 19 Července 2011, 14:56:02 od Poborskiii »
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

yell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: český jazyk v Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2011, 10:18:14 »
super!!! díky za radu.
Problém byl skutečně s tím, že jsem měl nainstalovaný soft pro gnome, ale nenapadlo mě že musím mít tedy i české balíčky pro gnome!!
Instaloval jsem tedy všechny potřebné balíčky a už mi systémové části - původem pro gnome mluví česky

Problém je tedy víceméně vyřešen.

Co mi ovšem není jasné, že moje máti jak jsem psal má v části Nastavení systému - Lokalizace - tu položku Jazyky systému.
Já ji tu skutečně nikde nemám. ¨
A je to právě položka která umožnila na kliknutí nastavit jazyk v celém systému.
přikládám snímek z jejího nastavení.

Tu třetí položku Jazyky systému tam prostě vůbec nemám. A přitom máme stejnou instalaci.

[attachment deleted by admin]

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: český jazyk v Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2011, 23:06:21 »
A máš nainstalován ten balíček "language-selector-kde"? Zkus ALT+F2 a spustit "language-selector" - měly by se ti v samostatném okně (mimo Nastavení systému) otevřít ty "Jazyky systému".
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

yell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: český jazyk v Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 21 Července 2011, 06:14:52 »
tak dle obrázku mám nainstalovaný tyto balíčky s language-selector
ale i přes to tam stále nemám položku jazyky systému

[attachment deleted by admin]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.