Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Převod textu na PDF [vyřešeno]  (Přečteno 3254 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Převod textu na PDF [vyřešeno]
« kdy: 20 Července 2011, 20:44:45 »
Ahoj ubunťáci,

dostal jsem za úkol udělat jeden program, který poběží na serveru s Ubuntu 10.10. Potřeboval bych nějak solidně převádět plain text do PDF, a to buď přímo pomocí knihovny v C/C++ (radši čisté C++), a nebo klidně i pomocí nějaké jiné (pochopitelně konzolové) aplikace ve stylu pdftotext, akorát obráceně.

Předem díky za vaše rady! ;)
« Poslední změna: 28 Července 2011, 23:09:41 od Firzen »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2011, 20:48:09 »
pouzival jsem pdfcslatex, ale nevim, jestli se ti bude hodit
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2011, 21:01:26 »
Co si prostě nainstalovat cups-pdf a pak pomocí lpr normálně tisknout?

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2011, 21:02:35 »
Co si prostě nainstalovat cups-pdf a pak pomocí lpr normálně tisknout?
To mě taky napadlo. Avšak za boha se mi nepovedlo to zprovoznit.. prostě ty příkazy neznám a rady na internetu nefungovaly. Přitom ta tiskárna už tam je..
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2011, 21:05:33 »
Já jsem si to schválně zkusil.

Po přidání tiskárny si najdu jak se jmenuje pomocí lpstat -p -d a pak pomocí

Kód: [Vybrat]
lpr -P Generic-CUPS-PDF-Printer test.txt

(kde "Generic-CUPS-PDF-Printer" je ten název) normálně tisknu. Výsledek se uloží do ~/PDF (to jde změnit v /etc/cups/cat cups-pdf.conf)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2011, 21:10:23 »
Jo no jo, už vím, v čem byl problém.. zkusil jsem to podle vás a na výstupu je sice PDF, avšak prázdné. Prostě jen bílá stránka. :-\
Ale tiskárnou PDF (u mě se tak jmenuje) to asi není --> když tisknu třeba z Kate, tak funguje správně. Z příkazové řádky ale ne.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Kedrigern

Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2011, 21:30:38 »
Ještě mě napadá: http://www.linuxexpres.cz/praxe/asciidoc-vytvorte-si-z-jednoho-zdroje-html-nebo-pdf-dokument

(Já na generování používám LaTeX tedy...)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2011, 21:59:13 »
Jak praví článek:
Citace
Po pravdě, a podle dokumentace k AsciiDoc, je také možno vytvářet soubory PDF, DVI, LaTeX, PostScript. Pravdou je, že se mi to ještě nepodařilo. Převod probíhá prostřednictvím DocBook a s tím kamarád nejsem.

To bohužel musím potvrdit, taky se mi to nepovedlo. :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2011, 22:05:40 »
Co s tím děláš, že ti nic nefunguje... :)

Zkusíme to vrátit ke kořenům - LibHaru

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Převod textu na PDF
« Odpověď #9 kdy: 28 Července 2011, 23:09:31 »
Takže problém jsem nakonec vyřešil pomocí wkhtmltopdf. Tato utilita ke svému běhu bohužel vyžaduje X server. Možnosti, jak to obejít jsou dvě: využít falešný x server nebo použít patch. Použití patche by pro mě bylo zatím trochu tricky, takže jsem se vydal cestou falešného X serveru (balíček xvfb). Celá věc se tedy provádí následovně:

Kód: [Vybrat]
# aptitude install wkhtmltopdf xvfb
Kód: [Vybrat]
$ ls                                                                                  
text.txt                                                                                                              
$ cat text.txt                                                                        
Toto je pokusný pdf soubor. ěšččččéýíážčřéíýŠČÉÍÍÍÝÁĚČŠŠŠŽ                                                            
$ Xvfb :5 -screen 5 640x480x16 & DISPLAY=127.0.0.1:5 && export DISPLAY && wkhtmltopdf --encoding utf-8 text.txt text.pdf                                                                                    
$ ls
text.pdf  text.txt

Takže s malým ošizením všechno funguje. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Převod textu na PDF [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 28 Července 2011, 23:11:50 »
proc jsi vlastne nepouzil LaTeX, jak navrhoval Bohous? to by bylo celkem bezbolestne...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Převod textu na PDF [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 29 Července 2011, 11:18:50 »
Bezbolestné by to bylo pro závislosti a pro jakousi učesanost. Ale program by musel přidávat do těch souborů tagy LaTeXu, které navíc ani neznám. Tohle tedy bylo nejrychlejší a nejméně náročné řešení.
Postupem času, až nebude nutno spěchat, zkusím použít Haru.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.