Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: užití MPC [vyřešeno]  (Přečteno 957 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
užití MPC [vyřešeno]
« kdy: 25 Července 2011, 09:34:06 »
Protože chci provozovat hudbu přes webové rozhraní, tak jsem se dočetl o MPD & MPC...naprosto mi vyhovuje, udělal jsem si v php GUI, kterým ovládám MPC a funguje velmi dobře ...co bych ale potřeboval a to jsem se už nedočetl (ani v man mpc nebo mpc help, ani na googlu, ani zde na fóru - ale možná jsem se špatně díval :) ) je např to, jak udělat frontu po sobě jdoucích písniček ... v Ubuntu používám normálně pro přehrávání hudby Audacious, kde zmáčknu klávesu "q" a naházím si do fronty písničky z playlistu a v tomto sledu mi pak tyto písničky hrají ...

Dá se tohle udělat i v MPC?? Mít playlist s XY písničkama a vytvořit si tuhle frontu?? Jdou pospřeházet písničky v playlistu tak, aby na první pozici byla ta, kterou chci (viz: mpc move <from> <to>  - Move song in playlist), ale kdyby zůstaly zachovány pozice a písnička ve frontě jen dostala nějaký příznak, byl bych asi radši ...pokud to ale nejde, tak co už, budu míchat pořadím ...


A ještě druhý dotaz, jestli jde nějak vyselectovat celkový čas hrané písničky...?
« Poslední změna: 26 Července 2011, 12:54:37 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: užití MPC
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2011, 17:35:17 »
Myslím že vymýšlíš blbosti, prostě použij move. Čas písničky takhle
Kód: [Vybrat]
mpc --format "%time%" | head -n1

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: užití MPC
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2011, 12:54:27 »
Myslím že vymýšlíš blbosti, prostě použij move. Čas písničky takhle
Kód: [Vybrat]
mpc --format "%time%" | head -n1

Tak pokud by na frontu jako takovou existoval příkaz, tak proč se trápit s move, že ..ale ok
Čas funguje, super...

díky, +K
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.