Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce  (Přečteno 7966 krát)

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« kdy: 26 Července 2011, 16:08:37 »
Zdravím. Po zvážení jsem se rozhodl. Bude to trochu trvat ale od příštího měsíce (možná spíš od září) začnu vytvářet české stránky pro Linux Mint. Vytvořím nový grafický design a také diskusní fórum. Pokud by byl nějaký Linux Minťák a chtěl by spolupracovat (a myslel to vážně) klidně. Také uvítám nápady.
« Poslední změna: 26 Července 2011, 16:32:43 od zaza »
Os. blog valerblog.8u.cz .

Kedrigern

Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2011, 16:20:04 »
K čemu další diskusní forum? Nebylo by lepší zde udělat třeba sekci? Čím více drolení podpory, tím horší podpora...

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2011, 16:23:19 »
Ja by som s necim pomoct mohol(poznam html,javascript a mierne pokrocile veci z php a mysql), ako forum ti odporucam pouzit PunBB, pouzivam to na par strankach a zatim sama spokojnost. Ak by si potreboval pomoct so strankou alebo forom, napis.  ;)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2011, 16:24:24 »
Dělat další forum není dobrý nápad.

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2011, 16:24:50 »
"Dělat další fórum není dobrý nápad."

Věděl jsem, že to tu někdo napíše  ;)
« Poslední změna: 26 Července 2011, 16:28:56 od zaza »
Os. blog valerblog.8u.cz .

BSG - Sharon

  • Host
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2011, 16:30:59 »
Pěkný den . Samozřejmě nemusíte někdo souhlasit. Používám Greenie,další buntí distribuce a odvozené . A většinou jsem zde našel odpovědi na své dotazy . Možná by bylo dobré udělat další odbočku ve foru - Další buntí odvozeniny atd. (tet jen netuším jak to zprávně česky na formulovat  ::) )

Pavel Půlpán

Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2011, 16:36:04 »
"Dělat další fórum není dobrý nápad."

Věděl jsem, že to tu někdo napíše  ;)

Nechci být v tomto směru nepřející nebo příliš skeptický, ale také tomu nedávám příliš velkou naději. Web je dobrý nápad, prezentace Mintu v češtině je pozitivní myšlenka, fórum třeba taky, ale nemyslím si, že si najde tolik příznivců na to, aby mělo smysl ho udržovat... co si budeme povídat, Ubuntu a Mint je takřka jedno a to samé, vyjma prostředí a barviček... nicméně dělej jak myslíš, je to tvůj čas. ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2011, 16:38:56 »
Další admin co si chce plnit dětský sen. ::)
Myslim že není problém získat moderátora u nás.
Zkus s Vojtou projednat vytvoření fora tady.

Stránky jsou dobrý nápad, ale na forum nedostaneš lidi, bude tam chabá podpora a až tě to přestane bavit?
Navíc v čem je Mint tak jiný, že potřebuje vlastní forum?

BSG - Sharon

  • Host
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2011, 16:41:23 »
Zkus s Vojtou projednat vytvoření fora tady.


Toto jsem myslel  ;D Jen sem netušil jak to naformulovat .

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2011, 16:42:21 »
Další admin co si chce plnit dětský sen. ::)
Myslim že není problém získat moderátora u nás.
Zkus s Vojtou projednat vytvoření fora tady.

Stránky jsou dobrý nápad, ale na forum nedostaneš lidi, bude tam chabá podpora a až tě to přestane bavit?
Navíc v čem je Mint tak jiný, že potřebuje vlastní forum?

S Vojtou jsem mluvil a měl jsem být moderátor ubuntu.cz
Os. blog valerblog.8u.cz .

Pavel Půlpán

Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2011, 16:44:41 »
Zkus s Vojtou projednat vytvoření fora tady.

Pokud už subfórum, tak společné pro všechny deriváty... aby jsme tu neměli za chvíli pro každej jedno.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2011, 16:45:31 »
"Dělat další fórum není dobrý nápad."

Věděl jsem, že to tu někdo napíše  ;)
Řekněme si to na rovinu (ano, budu velmi upřímný). Maluješ si to pěkně. JENŽE - na to kolik je v ČR uživatelů linuxu, je tu až moc takovýchto diskusních fór. Ta tříštěnost je šílená. Tohle forum je jedno z mála (asi žádné další ani není), kde je ta frekventovanost výskytu pravidelných uživatelů dostatečně velká na to, aby se dalo mluvit o nějakém pěkném toku know-how. Toho prostě (během rozumné doby) nedosáhneš. Jen budeš marnit svůj čas.

Ale je to na tobě.
ArchLinux (KDE)
Můj web

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2011, 16:48:12 »
Napadlo mě také, jak jste zmiňovali, vytvořit stránku a fórum pro odnože Ubuntu. Ale pro to by bylo potřeba moderátory kteří by psaly o novinkách a věcech každé odnože.
Os. blog valerblog.8u.cz .

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2011, 17:17:35 »
Ahoj, web je podle mě dobrý nápad, ale počítej, že co si neuděláš sám, to tam nebude :) Je problém sehnat lidi tady a to předpokládám, že má Ubuntu v Česku mnohem větší uživ. základnu než Mint.

Zařídit na fóru sekci pro různé "další distribuce" odvozené od Ubuntu není problém.

S tím Ubuntu.cz se omlouvám, ale mám teď tak málo času, že sotva stíhám svoje "hlavní" povinnosti, natožpak tohle...

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #14 kdy: 26 Července 2011, 17:26:19 »
S tím Ubuntu.cz se omlouvám, ale mám teď tak málo času, že sotva stíhám svoje "hlavní" povinnosti, natožpak tohle...

Nevadí. Právě proto mě napadlo před nějakou dobou toto.
Os. blog valerblog.8u.cz .

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #15 kdy: 26 Července 2011, 18:22:36 »
Když už, tak bych byl pro rozšíření tohoto fóra. Otázkou je, jak tam bude živo a hlavně to chce dalšího nadšence, který se o to bude starat... viz Vojtova slova.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #16 kdy: 26 Července 2011, 18:40:11 »
toto forum potrebuje poradnou konkurenci jako sul... ne ze by bylo spatne, ale alternativa je vzdycky dobra vec

distribuce linuxu jsou take kritizovany za roztristenost a zbytecnost... je to ale evoluce a "silnejsi" prezije

dobre by bylo, kdyby bylo organizovane trochu jinak, aby se odlisilo. priklad: ubuntuforums.org versus askubuntu.com

proste: jdi do toho a uvidime ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #17 kdy: 26 Července 2011, 18:59:35 »
toto forum potrebuje poradnou konkurenci jako sul... ne ze by bylo spatne, ale alternativa je vzdycky dobra vec

distribuce linuxu jsou take kritizovany za roztristenost a zbytecnost... je to ale evoluce a "silnejsi" prezije

dobre by bylo, kdyby bylo organizovane trochu jinak, aby se odlisilo. priklad: ubuntuforums.org versus askubuntu.com

proste: jdi do toho a uvidime ;)
Pomíjíš fakt, že ubuntuforums.org je určené pro všechny, zato forum.ubuntu.cz jen pro českou kotlinu. ;)
A tady žádná konkurence v dohledné době opravdu nebude, proto mi přijde rozumnější spojit síly a né je tříštit.
Ale ať si každej dělá co chce, moje rady jsou z nejlepšího přesvědčení. ;D

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr
« Odpověď #18 kdy: 26 Července 2011, 20:03:50 »
"Dělat další fórum není dobrý nápad."

Věděl jsem, že to tu někdo napíše  ;)

Já se za Tomáše stavím. Nové fórum není dobrý nápad. Pro uživatele může být poslední kapkou k zanevření na linux nejasnost, kam se obrátit.

A ta nejasnost vznikne, protože uživatel snadno zjistí, že Mint je jen přebarvené a doplněné Ubuntu, ale současně bude existovat i specializované fórum, kde bude ovšem méně lidí.

Jestli něco, tak na TOMTO fóru založit novou sekci "Speciality distribuce Mint". Ale musel by ji někdo skutečně udržovat...
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vitorio.21

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #19 kdy: 26 Července 2011, 20:21:33 »
Super napad. Jenom podporuju. Jen asi mozna opravdu bude lepsi provazanost s Ubuntu, kdyz je na tom postaveno.
Muzu napsat par clanku ohledne zkusenosti zacatecnika, drive tvrdym zastancem Windows, ktery pro asi 10ti nepovedenych pokusech konecne presel na tu spravnou stranu :DDDD

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #20 kdy: 12 Srpna 2011, 17:45:41 »
Citace
z abclinuxu.cz

Linus jede na Linux Mint 11
včera 19:42 | Komunita
Spisovatel a publicista Marcel Gagné, známý mimo jiné svým sloupečkem "Cooking with Linux" v Linux Journalu, se na svém blogu, kde vyjadřoval své názory na KDE4 a GNOME3, zmínil, že autor a správce linuxového jádra Linus Torvalds na svém osobním počítači používá Linux Mint 11.
Migilenik | Komentářů: 27

No tak kdyz už ho používá i Linus Torvalds :D  tak to musíme udělat i cz web ne :D
Os. blog valerblog.8u.cz .

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #21 kdy: 12 Srpna 2011, 18:44:23 »
Super napad. Jenom podporuju. Jen asi mozna opravdu bude lepsi provazanost s Ubuntu, kdyz je na tom postaveno.
Muzu napsat par clanku ohledne zkusenosti zacatecnika, drive tvrdym zastancem Windows, ktery pro asi 10ti nepovedenych pokusech konecne presel na tu spravnou stranu :DDDD
Prosím Tě nic nepiš a spíš se nauč ovládat systém. Když neznáš základní věci, co chceš proboha psát. Tvých dotazů je plné fórum a nejseš schopen si s odpověďmi poradit.

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #22 kdy: 12 Srpna 2011, 18:51:54 »
zazo, víš o české sekci na oficiálním fóru Linux Mintu? Popřemýšlej o tom, jestli by - spíš než rozjíždět nový projekt - nebylo lepší podpořit ten stávající a stát se adminem tam. ;) Navíc by ses nemusel starat o technickou stránku věci.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2011, 10:18:47 »
zazo, víš o české sekci na oficiálním fóru Linux Mintu? Popřemýšlej o tom, jestli by - spíš než rozjíždět nový projekt - nebylo lepší podpořit ten stávající a stát se adminem tam. ;) Navíc by ses nemusel starat o technickou stránku věci.
Naprosto souhlasím. Navíc, na admina je potřeba hodně znát. :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Vytvoření webu pro linux mint čr - Vaše rady, spolupráce
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2011, 14:13:47 »
Ani tam to moc nežije. Pozri sa na fórum greenie a pochopíš, že robiť ďalšie fórum nemá význam. Hlavne kvôli nízkej návštevnosti.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.